שתף קטע נבחר

למען השם, הצילו את "בצלם"

את ראש מנהלת השירות הלאומי צריך להעמיד לדין משמעתי באשמת "פעילות להכחדתה של מורשת ישראל", בעקבות ניסיונו למוטט את אחד מהמוסדות האוטו-אנטישמיים המפוארים ביותר בהיסטוריה של עמנו. כבוד השר הממונה, אתה חייב להחזיר את המתנדבים ל"בצלם"!

לכב' כבוד השר אורי אורבך , משכן הכנסת, ירושלים.

 

מכובדי.

 

שמועה נוראה שמעתי כי הזרמת המועמדים לשירות לאומי למאגרי ארגון "בצלם" עומדת להיפסק. מן הסתם ידוע לך, כי ראש הרשות האחראית על השירות הלאומי בישראל, שר-שלום ג'רבי, ביטל את הגדרת הארגון הנזכר כגוף שבאפשרותו לקלוט מתנדבים לשירות לאומי.

 

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 

 

ידוע לי אף כי ארגון "בצלם" טוען שמדובר ב"רדיפה פוליטית", וכי בכוונתה של ח"כ זהבה גלאון, ממייסדות "בצלם", לפנות אליך, כשר הממונה, בדרישה להעמיד את שר-שלום לדין משמעתי בעקבות המקרה החמור.

 

באופן טבעי, בוודאי תוכל להבין את הצטרפותי לקריאה להעמדתו של אותו שר-שלום לדין. ברצוני אף להוסיף לאישומים שנמנו נגדו, את האישום "פעילות להכחדתה של מורשת ישראל". כי מה שלמעשה מנסה לעשות שר-שלום ג'רבי, הוא למוטט את אחד מהמוסדות האוטו-אנטישמיים המפוארים ביותר בהיסטוריה של עם ישראל, ועל כך אין לעבור לסדר היום.

 

גם בז'אנר הפנטזיה יש היגיון פנימי

ראה, כבוד השר, מזה זמן רב שאני שקוע בתיאוריה הגורסת כי אחד מהעקרונות המרכזיים של מורשתנו, היא הפרעת אישיות יהודית-ייחודית.

מדובר בהפרעת אישיות קשה ביותר, שכמה מסממניה המובהקים הם הרס עצמי, הלקאה עצמית, הפצת דיבה עצמית מעל כל מרקע ואובדנות.

 

מה שמחזק את השערתי, היא העובדה כי התפתחותן של הפרעות אישיות שכיחות מאוד בקרבם של מי שעברו התעללות, במיוחד בשלבים מוקדמים של חייהם. האם פלא שבעמנו הרדוף והסובל התפתחו הפרעות שכאלו ככוכבי השמיים לרוב?

 

אתה מבין, כבוד השר - מזה זמן רב שאני מנסה ללמד את צאצאיי אודות הנדבך החשוב בתולדות עמנו, הקרוי "אוטו-אנטישמיות" על קהילותיו המעטירות, והדבר אינו עולה בידי. בניי בגיל בית הספר היסודי ניחנו, כשאר בני דורם, במעבדים מהירים ביותר.

 

הם מאמינים בהארי פוטר ובלורד וולדמורט, הם מבינים את קיומם של פוקימונים ואפילו של שבט ננסי האומפה-לומפה ממפעל השוקולד של ווילי וונקה. אך לקבל בני אנוש החיים במדינה מערבית-דמוקרטית, ועושים הכל כדי להרוס אותה ולטפח שלטון אימים טוטליטרי הגורר ברחובות את גופות מתנגדיו, סוקל נשים, תולה ברוב עם ובהדרת מלך הומוסקסואלים על מנופי ענק ומשגר טילים אל תוך גני ילדים? לא. עבורם, גם בז'אנר הפנטזיה יש היגיון פנימי מסויים.

 

ועדיף בנות שירות מ"בני עקיבא"

ארגון "בצלם" ודומיו הם אודים מוצלים מאש ההיגיון ומזעם הניסיון. הם מגלמים בהווה את אותו מאפיין יהודי אותנטי השונא את עצמו, זה שכמעט ונכחד בידי הימין הרוויזיוניסטי ובידי השמאל הציוני. ההתבוללות שעברו הללו, בעקבות נישואי תערובת עם יהודים המעוניינים לשרוד - הכחידו קהילות שלמות בעלות עבר מפואר של יהודים מזוכיסטיים. הרי לאחר הסכמי אוסלו אבדו כה רבים בגלי הפקחון העכורים ששטפו את הארץ, ואם לא די בזאת, עלה הכורת לאחר תוצאות ההתנתקות, והניף עליהם את חרמש המציאות המזרח-תיכונית הישנה.

 

ברם, לאורך הדורות לא איבדו יהודי האיוולת את דרכם, ובמסירות נפש של ממש הם ממשיכים לשמור על מורשתם ההרסנית. מאורות גדולים הצמיחו לעם היהודי קהילות אלו. חלקם הצליחו לממש את חלום חייהם ולהתאבד, ואחרים כשלו בהגשמתם העצמית ועדיין מהלכים בינינו.

 

לכן, אני סבור כי יש להמשיך ולשגר אליהם, החלכאים והנכחדים, בני ובנות שירות לאומי בדחיפות. לא רק זאת, אלא לברור עבורם את העידית שבעידית. אם על השר טוב, ישלחו אליהם מתנדבי שירות מבני תנועות הקיבוצים, "בני עקיבא", מכינות קדם-צבאיות ובוגרי "עזרא".

 

שִלחו אליהם ציונים יפי בלורית ותואר, אוחזי מגל, תפילין וחרב. הללו יסייעו לשימור מורשת האיבוד לדעת העתיקה של עמנו עבור דור הצעירים הספקן והציני. הנוער העברי יטפח את אותם ששרדו בעל כורחם, ואף יזכירו להם מדי פעם כי "הלאום" בביטוי "שירות לאומי", הוא עדיין הלאום הישראלי.

 

 • אסף וול הוא עורך תוכן ב"מתכנה "
 •  

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הילדים שלי מאמינים אפילו בפוקמונים, אבל לא בקיומו של חגי אלעד
  מי יעזור ל"בצלם"?
  צילום: קובי סליס
  אסף וול
  צילום: קובי סליס
  מומלצים