שתף קטע נבחר

מלגות לימודים לקידום הקהילה הגאה

10 סטודנטים אשר יפעלו לקידום הקהילה הגאה בקמפוסים השונים ובחקיקה בכנסת, יוכלו לקבל בשנה הבאה מלגה של 5,000 שקל. התוכנית מיועדת לכלל הסטודנטים והסטודנטיות, ללא קשר לנטייה המינית

האגודה למען הלהט"ב בישראל והתאחדות הסטודנטים בישראל, משיקים בימים אלה את קרן המלגות "עוצמה-קרן לקידום קהילת הלהט"ב בישראל". הקרן ממומנת בחציה על ידי הפדרציה היהודית של שיקגו ומשפחת המל, ובחציה על-ידי התאחדות הסטודנטים.

 

 

תכנית המלגות מיועדת לכלל הסטודנטים והסטודנטיות, ללא קשר לנטייה מינית כלשהיא, הלומדים בכל הפקולטות בכל אחד ממוסדות ההשכלה הגבוהה בישראל. המלגות הן עבור שנת הלימודים השע"ה, עבור סטודנטים המעוניינים לקדם את קהילת הלהט"ב בכלל ואת הפעילות הסטודנטיאלית הלהבט"בית ברחבי הקמפוסים השונים בפרט.

 

מועמדים שיזכו ליתרון הם סטודנטים לממשל, לעבודה סוציאלית ולמשפטים. כמו כן, תינתן עדיפות לסטודנטים בעלי יכולת הנהגה, הפעילים בתחום ואשר מתמצאים בחקיקה ובפסיקה הרלוונטית, ובמאבקים חברתיים מסוג זה.

 

מעורבות חברתית והתמחות פוליטית

למלגה שני מסלולים. המסלול הראשון הוא מסלול של מעורבות חברתית. מסלול זה כולל הקמה והנחיה של קבוצת להט"ב ופעילות מטעם האגודה למען הלהט"ב. המלגה כוללת פעילות במסגרת האגודה למען הלהט"ב, הקמת קבוצה גאה בקמפוס, הנחייתה במהלך השנה האקדמית, השתתפות במפגשי פורום מנחי קבוצות ארצי במהלך השנה, השתתפות בסמינר ארצי בנושא הקהילה הגאה.

ישיבת נשיאות התאחדות הסטודנטים בה הוחלט על הקמת קרן המלגות (צילום: עמרי סטארק, באדיבות התאחדות הסטודנטים) (צילום: עמרי סטארק, באדיבות התאחדות הסטודנטים)
ישיבת נשיאות התאחדות הסטודנטים בה הוחלט על הקמת קרן המלגות(צילום: עמרי סטארק, באדיבות התאחדות הסטודנטים)
 

המסלול השני הוא מסלול התמחות פוליטית. מסלול זה מיועד למתמחים מטעם האגודה בכנסת, והכנת ניירות עמדה. המלגה כוללת התנדבות של לפחות יומיים מלאים בחודש בכנסת. בנוסף, היא כוללת השתתפות בהנחיית סמינר ארצי בנושא הקהילה הגאה.

 

הגשת המועמדות לשנת הלימודים הקרובה, תשע"ה (2014/2015), פתוחה לתלמידי תואר ראשון. המועד הסופי להגשת המועמדות הוא ה-4.9.14. המועמדים יוזמנו למפגש הערכה ולראיונות אישיים שיתקיימו במהלך חודש ספטמבר. גובה המלגה השנתית הוא 5,000 שקל, ולשנה הקרובה יינתנו 10 מלגות.

 

אורי רשטיק, יו"ר התאחדות הסטודנטים, אמר: "התאחדות הסטודנטים החליטה לפני מספר חודשים להקים את קרן המלגות הזו, כחלק ממהלך של פעילות למען חברי הקהילה. זאת, על רקע הדיסוננס שבין ההסכמה והקבלה של האוכלוסיה הלהטבית בשיח הציבורי לעומת האטימות של המדינה ומשרדי הממשלה להשוואת זכויותיהם ליתר האזרחים בישראל, וכן פשעי השנאה והאלימות הרבים כנגד חברי הקהילה הגאה ברחובות, במקומות העבודה ובקמפוסים. התאחדות הסטודנטים קוראת למגר תופעות פסולות אלו ולוקחת תפקיד אקטיבי בתהליך.

 

"התאחדות הסטודנטים, כארגון היציג של יותר מ-300,000 סטודנטים, רואה עצמה כארגון שיש בידו להוביל שינויים חברתיים. בחודשים האחרונים קמו מספר הצעות חוק שנועדו לקדם את קהילת הלהט"ב והסטודנטים רוצים לתת לרוח גבית ליוזמות אלו".

 

להגשת מועמדות לקבלת המלגה

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמרי סטארק, באדיבות התאחדות הסטודנטים
נשיאות התאחדות הסטודנטים
צילום: עמרי סטארק, באדיבות התאחדות הסטודנטים
מומלצים