שתף קטע נבחר

"נרווה צימאוננו עם דמכם". המסר מדאעש

"הממשל והאזרחים אחד הם! אל תחוסו על ילדינו ונשותינו כי לא נחוס על שלכם!". המייל שנשלח למשפחת העיתונאי האמריקני, שראשו נערף על ידי לוחם דאעש, פורסם במלואו ומעניק הצצה נדירה לנבכי הארגון הרצחני

חברת "גלובל פוסט", שבה הועסק העיתונאי ג'יימס פולי שנרצח על ידי לוחם ארגון דאעש, פרסמה הלילה (יום ו') את הטקסט המלא של המייל ששלחו שוביו האיסלאמיסטים למשפחתו. במייל נאמר בפירוש כי יוציאו אותו להורג כנקמה על התקיפות האוויריות של ארה"ב בעיראק.

 

עוד חדשות בעולם :

"מאזינים" לקולות הדגים: מקצוע נכחד

הילד היתום בנעלי רה"מ. הווזיר של ארדואן

החלימו מאבולה ויצאו מבידוד: "יום של נסים"

 

החברה, שמושבה בבוסטון, מסרה כי משפחת פולי הסכימה לפרסם את המייל שקיבלו מדאעש שבוע לפני שפורסם סרטון עריפת ראש העיתונאי ביום שלישי האחרון. בחברה אמרו כי בחרו לפרסם את הטקסט המלא "כדי להגביר את השקיפות סביב סיפורו של ג'ים". "אנחנו מאמינים כי הטקסט מעניק הצצה למניעי דאעש ולטקטיקות שלו", מסרו.

 

עם קבלת המייל, העבירה המשפחה את הטקסט לממשל האמריקני, אמר פיל בלבוני, מנכ"ל החברה. הוא הוסיף כי ה-FBI עזר לבני המשפחה לכתוב תגובה שבה ביקשו לרחם על חיי פולי. להלן הנוסח המלא של המייל:  

 

"עד מתי יילך עדר הכבשים אחרי רועה הצאן העיוור"? זו הודעה לממשל האמריקני ולעדר הכבשים, שלהם הוא קורא אזרחים:

 

"עזבנו אתכם בשקט מאז הפסדכם המשפיל בעיראק. לא התערבנו בנעשה במדינה שלכם ולא תקפנו את האזרחים שלכם בזמן שהם חיו בביטחון בבתיהם למרות היכולות שלנו לעשות זאת!

 

"באשר לחלאות החברה שלכם שנשבו על ידינו, הם העזו להיכנס לגוב האריות ולכן נאכלו! נתנו לכם כמה הזדמנויות לדון בשחרור האנשים שלכם באמצעות העברות כספים כפי שממשלות אחרות כבר הסכימו.

ביקשו רחמים על חיי בנם. הוריו של פולי (צילום: AP) (צילום: AP)
ביקשו רחמים על חיי בנם. הוריו של פולי(צילום: AP)
"הצענו גם חילופי שבויים, במסגרתם ישוחררו המוסלמים שנמצאים במעצר אצלכם, כמו אחותנו ד"ר עפיה סידיקי (מדענית פקיסטנית שהורשעה בניסיון רצח של חיילים אמריקנים שעצרו אותה באפגניסטן), אך הוכחתם לנו במהירות כי זה לא מה שאתם מעוניינים בו".

 

"אין לכם שום מוטיבציה להתמודד עם המוסלמים מלבד בשפה של כוח, שפה שניתנה לכם ב'תרגום ערבי' כשניסיתם לכבוש את אדמת עיראק! עכשיו אתם חוזרים להפציץ את המוסלמים של עיראק שוב. הפעם בחרתם בתקיפות אזוריות ובשימוש ב'צבאות מיופי כוח', משום שאתם מפחדים מעימות פנים מול פנים!

 

"היום, חרבותינו שלופות לעברכם, הממשל והאזרחים אחד הם! ולא נפסיק עד שנרווה את צימאוננו עם דמכם!

 

"אל תחוסו על הנשים, הילדים והחלשים שלנו, כי אנחנו לא נחוס על שלכם! אתם ואזרחיכם תשלמו את המחיר עבור התקיפות שלכם! הראשון שישלם בדמו הוא האזרח האמריקני, ג'יימס פולי! הוא יוצא להורג כתוצאה ישירה של פשעיכם כלפינו!"

ממשלות אחרות שילמו. אובמה סירב (צילום: AP) (צילום: AP)
ממשלות אחרות שילמו. אובמה סירב(צילום: AP)

 

132.5 מיליון דולר תמורת שחרורו

גורם בממשל בוושינגטון מסר אתמול כי ארגון "המדינה האיסלאמית" (דאעש) דרש דמי כופר בסך 132.5 מיליון דולר עבור שחרורו של פולי. גורם אמריקני אחר הוסיף כי דרישות הארגון הסוני הקיצוני נשלחו במיילים למשפחתו של פולי שמתגוררת בניו המפשייר. מעסיקו לשעבר של העיתונאי שראשו נערף אמר כי הפעם הראשונה שבה דרשו אנשי דאעש כופר תמורת שחרורו הייתה בסוף שנה שעברה.

 

מנכ"ל חברת "גלובל פוסט" פיליפ בלבוני, שעבורה עבד פולי, ציין שממשלות אירופיות שילמו בעבר לדאעש סכומים גדולים בהרבה כדי לשחרר בני ערובה. באופן מסורתי נמנעת ארצות הברית מעסקאות שבויים עם ארגוני טרור, אולם הנוהג הזה הופר השנה כשהיא הסכימה לשחרר שישה בכירי טרור מכלא גואנטנמו בתמורה לשחרורו של החייל בו ברגדאל, שהוחזק חמש שנים בשבי על ידי הטליבאן.

 

פולי היה בן 40 במותו, והסרטון שתיעד את הוצאתו להורג זעזע את העולם כולו. נשיא ארה"ב ברק אובמה גינה את הוצאתו להורג

שלדבריו "הותירה את אמריקה שבורת לב". "דאעש אינו מדבר בשם אף דת", אמר אובמה, וקרא לתת שם אחר לארגון המכנה את עצמו "המדינה האיסלאמית". "הקורבנות שלהם רובם ככולם מוסלמים, ואף אמונה אינה מנחה את אנשיה לטבוח בחפים מפשע. שום אל אמיתי לא יצדיק מה שהם עשו אתמול ומה שהם עושים מדי יום ביומו".

 

בתחילת הסרטון שבו הוצגה עריפת ראשו של פולי שודרה תחילה הודעתו של אובמה על תחילת המעורבות האמריקנית בעיראק נגד דאעש. לאחר מכן נראה העיתונאי בבגדים כתומים, לידו אחד מאנשי דאעש בשטח, מקריא דף מסרים שניתן לו: "אני מבקש מחבריי וממשפחתי שיתקוממו נגד הממשל האמריקני שרצח אותי", אמר פולי והוסיף: "הוריי היקרים, שמרו על כבודי ואל תסתפקו בפיצוי דל עבור מותי מאותם אנשים שנעצו את המסמר האחרון בארון המתים שלי באמצעות התקיפות האחרונות בעיראק".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
ג'יימס פולי שהוצא להורג על ידי דאעש
צילום: AFP
מומלצים