שתף קטע נבחר

תיעוד מעזה: הוצאות להורג בכיכר העיר

אחרי חיסול הבכירים בחמאס: רעולי פנים הוציאו להורג 21 חשודים בשיתוף פעולה עם ישראל. 7 פלסטינים הובאו לכיכר מרכזית בעזה ונורו לעיני מאות. כתבים זרים תיעדו את המחזה הנורא. חמאס למרגלים שנותרו: הסגירו עצמכם, נרצח אתכם אבל לא תושפלו

נקמת חמאס אחרי חיסול הבכירים נמשכת: לפחות 18 פלסטינים החשודים בשיתוף פעולה עם ישראל הוצאו היום (ו') להורג ברצועת עזה על-ידי אנשי חמאס. בצהריים, לאחר תפילות יום השישי במסגדים, הובאו שבעה פלסטינים לכיכר מרכזית מחוץ למסגד בעיר עזה, שם צפו המונים בהוצאתם להורג. הבוקר נורו למוות 11 פלסטינים נוספים על-ידי אנשי חמאס בבניין המשטרה בעזה. אתמול הוצאו להורג שלושה פלסטינים על ידי אנשי חמאס.

 

מוציאים להורג חשודים בשיתוף פעולה ברחובות עזה  ()
מוציאים להורג חשודים בשיתוף פעולה ברחובות עזה
 

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

מאות צפו בהוצאה להורג על-ידי כיתת יורים (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
מאות צפו בהוצאה להורג על-ידי כיתת יורים(צילום: רויטרס)

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

חמושי חמאס מרחיקים מעט את הקהל לפני ההוצאה להורג (צילום: AFP) (צילום: AFP)
חמושי חמאס מרחיקים מעט את הקהל לפני ההוצאה להורג(צילום: AFP)

באתר האינטרנט של חמאס נכתב כי שבעת החשודים בשיתוף פעולה עם ישראל הובאו לכיכר ליד מסגד אל-עומרי בצהרי היום כשידיהם קשורות וראשיהם מכוסים. חמושים במדי הזרוע הצבאית של חמאס, שכיסו את פניהם, ירו בשבעה למוות לעיני מאות המתפללים שיצאו מהמסגד. לגופת כל חשוד בשיתוף פעולה שהוצא להורג הוצמד פתק ועליו כתב האישום נגדו. בפתק נכתב כי מי שהוצא להורג סיפק מידע לישראל על מנהרות, "בתי לוחמים" או אתרי שיגור רקטות.

 

לפי הדיווחים, בין הקורבנות - שתי נשים שהוצאו להורג. שריף, עד ראייה להוצאות להורג, סיפר שאחד החמושים אמר כי השבעה שהוצאו להורג בכיכר המרכזית "מכרו את נשמותיהם לאויב בזול" וכי הם גרמו הרג והרס. לדבריו מפקד החמושים נתן להם את ההוראה לפתוח באש, ולאחר מכן אמבולנסים אספו את הגופות והחמושים עזבו. עד ראייה אחר שצפה בהוצאה להורג אמר לסוכנות הידיעות רויטרס: "אלה בוגדים". הוא אמר כי המשת"פים הם הדרך היחידה של ישראל להשיג מידע ערכי על ארגוני הטרור, "ולפיכך צריך לחסל את אל שבתוכנו - ורק אז את היהודים".

כתב האישום שהוצמד לכל משת"פ שנורה למוות ()
כתב האישום שהוצמד לכל משת"פ שנורה למוות

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

אחרי ההוצאה להורג בעזה בצהריים ()
אחרי ההוצאה להורג בעזה בצהריים

אחר הצהריים הודיע חמאס בכלי התקשורת שלו כי הוא מציע למשתפי הפעולה עם ישראל שעוד נותרו בשטח להסגיר את עצמם ולהיות מוכרזים "שהידים" במקום "בוגדים". בכלי התקשורת של חמאס נאמר כי גזר הדין של מרגלים הוא אמנם מוות, אולם מי שבגד ויבחר להסגיר את עצמו לידי חמאס - הארגון ישמור על שמו. המשמעות - הוא אמנם יירצח, אולם שמו לא יפורסם וכך תימנע פגיעה בכבוד משפחתו. בנוסף, ילדיו יזכו ליחס של "בני שהידים".

מוקדם יותר היום אמר גורם ביטחוני בחמאס כי 11 פלסטינים אחרים, החשודים בשיתוף הפעולה עם ישראל, הובאו לפנות בוקר למטה המשטרה בעיר עזה - שם הם הוצאו להורג על-ידי כיתת יורים. קודם לכן הם נידונו למוות בבתי משפט ברצועה. הדיווח על ההוצאה להורג פורסם גם בכמה כלי תקשורת המזוהים עם חמאס. בחמאס אמרו כי בקרוב יהיה גורלם של משתפי פעולה נוספים כמו זה של המוצאים להורג. "הנסיבות הנוכחיות גרמו לנו לקבל את ההחלטות האלה", אמרו בארגון הטרור השולט בעזה. 

 

אתמול, אחרי הניסיון לחסל את מפקד הזרוע הצבאית של חמאס, מוחמד דף, הצליחה ישראל לחסל שלושה בכירים

 בארגון הטרור: ראאד אל-עטאר, מוחמד אבו שמאלה ומוחמד ברהום. חיסול הבכירים בוצע בפעילות משותפת של שירות הביטחון הכללי וצה"ל. אל-עטאר, מפקד חטיבת רפיח, היה מהאחראים לחטיפתו של גלעד שליט, ואבו שמאלה היה מפקד החטיבה הדרומית של חמאס.

 

בהודעת שירות הביטחון הכללי המתייחסת לאל-עטאר ואבו שמאלה נמסר כי "התקיפה בוצעה בעקבות פעילות מודיעינית ומבצעית, שהובילה לאיתור ופגיעה בשני פעילים מרכזיים מלב ההנהגה הצבאית של חמאס".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
ההוצאה להורג בכיכר בעזה, היום
צילום: רויטרס
מומלצים