שתף קטע נבחר

הילד שרוצה להיות פידל קסטרו פגש את אלילו

ילד בן 8 מקובה אוהב ללבוש מדי זית, לנעול נעלי צבא ולחבוש כומתה, בדיוק כפי שנהג לעשות קסטרו בן ה-88, אך חסר את סימני ההיכר שלו - זקן וסיגר. לאחר שהופיע בתקשורת, המנהיג לשעבר הגשים לו חלום והזמין אותו לביתו

ילד בן שמונה מקובה שאוהב להתלבש כמו פידל קסטרו זכה לפגוש את האליל ולהגשים חלום גדול, אחרי שהמנהיג הקובני לשעבר בן ה-88 הזמין אותו ואת משפחתו לביקור בביתו שבהוואנה ב-16 באוגוסט. "התרגשתי מאוד לפני שפגשתי את פידל", אמר הילד מרלון מנדס בראיון לסוכנות הידיעות רויטרס מביתו שנמצא בסמוך לבירת קובה. "כל המשפחה חיבקה אותו. זה היה חלום לפגוש את פידל, ועשיתי את זה. אימא שלי רעדה".

 

עוד חדשות בעולם :

דאעש מחזיק בצעירה אמריקנית כבת ערובה

מסע קסום בבית החולים לבובות

בשלל צבעים: פיצוץ הבניין הכי ססגוני שיש

 

קסטרו הוביל ב-1959 את המהפכה הקובנית ובעקבותיה עלה לשלטון עד יציאתו לגמלאות כעבור 49 שנים.  

 

 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)
הילד הקובני אוהב ללבוש מדים בצבע זית, לנעול נעלי צבא ולחבוש כומתה, בדיוק כפי שנהג קסטרו, אך חסר את סימני ההיכר של המהפכן הוותיק - זקן וסיגר. קסטרו תועד לעתים קרובות פולט עשן סיגר מפיו עד שהפסיק לעשן בשנת 1985.

 

הפעם הראשונה שבה הופיע מרלון בתקשורת הקובנית הייתה בהופעה בטלוויזיה ב-12 באוגוסט, יום לפני יום הולדתו ה-88 של קסטרו. קיר חדר מיטתו מעוטר בעשרות תמונות של פידל, ואילו מיטתו מוצעת בסדינים של "סנופי".

 

לאחר שהילד בן השמונה הופיע בתקשורת לבוש במדיו של קסטרו, ראשית בטלוויזיה הקובנית ולאחר מכן בתמונות של סוכנות הידיעות רויטרס, קיבלה משפחתו הזמנה לבקר בביתו של הנשיא לשעבר. לאחר פגישתו עם קסטרו השוויץ מרלון בתמונות מהפגישה ובפתק בכתב ידו של קסטרו שבו נכתב "חברי הגדול מרלון מנדס".

 

דיברו על חקלאות ועל ונצואלה. קסטרו והילד מרלון (צילום: AFP) (צילום: AFP)
דיברו על חקלאות ועל ונצואלה. קסטרו והילד מרלון(צילום: AFP)

 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

סבתו של הילד, מריה אלווירה הרננדס, סיפרה שקסטרו ונכדה שוחחו על חקלאות ועל ונצואלה, בעלת בריתה הסוציאליסטית של קובה. "88 שנים הן 88 שנים. אבל הרבה נשים בנות 88 היו רוצות להיראות כמוהו", סיפרה הסבתא. "הקומנדנטה עמד כשהגענו ובירך את מרלון באותה דרך שהוא בירך אותו. הייתה לנו שיחה נעימה איתו, ובנוסף לשיחה על חקלאות, שוחחנו על סוגיות כמו האוכלוסייה של מדינות אחרות, ההפיכה בוונצואלה, על גידול האוכלוסין. דיברנו על נושאים מעניינים. אנחנו רוצים את פידל בסביבה עוד הרבה זמן".

 

בשעה שקובנים רבים מעריצים את קסטרו בעקבות עמידתו נגד ארצות הברית והנהגת המדינה תחת מפלגת יחיד במשך תקופה ארוכה, יש מי שרואים בו דיקטטור שדיכא זכויות אדם.

 

בעקבות מצבו הבריאותי הרעוע העביר פידל את השלטון לאחיו הצעיר ראול, בתחילה באופן זמני ב-2006 ולאחר מכן באופן קבוע ב-2008. עם יציאתו לגמלאות החליף קסטרו את מדי הצבא שנהג ללבוש במשך שנים בחליפות טרנינג וחולצות מכופתרות. הוא נמנע מהופעות פומביות, אך ממשיך לכתוב טורי דעה ולפגוש מנהיגים זרים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
הילד מצדיע לצד אלילו. מרלון ופידל
צילום: AFP
מומלצים