שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  מנהל חדש לקול ישראל: שמעון אלקבץ

  מפרק רשות השידור מינה את שמעון אלקבץ למנהל קול ישראל, לאחר שמיכאל מירו התפטר מהתפקיד. המינוי מצטרף לשורת שינויים שחלים ברשות מאז שהוחלט לפרקה

  נמשכים השינויים ברשות השידור: שבוע בדיוק אחרי שמנהל קול ישראל, מיכאל (מיקי) מירו התפטר מתפקידו - נבחר היום (ד') שמעון אלקבץ לשמש כמחליפו, זאת בכפוף לאישור בית המשפט. 

   

  "אני בטוח שאוכל לתרום מניסיוני ולבסס את מעמדו של קול ישראל כרדיו שחרט על דגלו חתירה למצוינות עיתונאית", אמר אלקבץ לאחר בחירתו לתפקיד, והוסיף: "אני רואה בשידור הציבורי בכלל ובקול ישראל בפרט - כלי איכותי וחיוני החשוב לשמירת הדמוקרטיה הישראלית".

   

  מפרק רשות השידור דוד האן ביקש את אישור בית המשפט למינויו של אלקבץ לאחר התייעצות עם העורך הראשי של רשות השידור יונה ויזנטל. עבור אלקבץ בן ה-48 לא מדובר בתפקיד ראשון ברדיו - הוא שימש בעבר כמנהל רדיו דרום, רדיו תל אביב ורדיו ירושלים. בשנים האחרונות היה ראש מינהל תרבות ואמנות במשרד התרבות והספורט, והתפטר מהתפקיד כדי לקבל את המינוי החדש.

   

  "שמעון אלקבץ נבחר לתפקיד הבכיר של מנהל קול ישראל משום השילוב המוצלח המתקיים בו של ניסיון ניהולי עשיר בגופי תוכן יחד עם רקע עיתונאי ממשי והבנה עמוקה בתחומי הרדיו", אמר  ויזנטל, "התרשמנו כי לשמעון יש תוכניות משמעותיות לפתח את קול ישראל ולקרבה לקהלי מאזינים חדשים. אני משוכנע שקול ישראל, הנחשב לכלי תקשורת אמין ואיכותי – ימשיך להצטיין תחת ניהולו של אלקבץ".

   

  מינויו של אלקבץ מצטרף לשורה של שינויים שעברה רשות השידור מאז שהחלה לפעול תחת מפרק מטעם בית המשפט - זאת עד אשר תוקם רשות השידור החדשה בהתאם לחוק השידור הציבורי שיזם שר התקשורת גלעד ארדן. השינוי המשמעותי הראשון היה מינויו של ויזנטל, סמנכ"ל התוכן של yes לשעבר, לעורך הראשי ולקיחת סמכויותיהם של המנכ"ל לשעבר יוני בן מנחם ויושב ראש רשות השידור לשעבר אמיר גילת, בנוסף הוחלט לאחרונה על הארכת מהדורת מבט בחצי שעה, על הקפאת התוכנית "המוסף" של גאולה אבן ועל מינויה של איילה חסון למנהלת בפועל של חטיבת החדשות בערוץ הראשון.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: דוד וינוקור
  מנהל חדש בקול ישראל
  צילום: דוד וינוקור
  לאתר ההטבות
  מומלצים