שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  איש הרוח שלמה קאלו הלך לעולמו

  הוגה הדעות, המדריך הרוחני והסופר שלמה קאלו נפטר בגיל 86 בביתו כשלצידו רעייתו הזמרת רבקה זוהר. "הוא היה הדמות הכי משמעותית בחיי. אם לא הוא, לא הייתי חיה היום", היא מספרת

  הסופר, הוגה הדעות והמדריך רוחני שלמה קאלו נפטר הבוקר (שבת) בגיל 86 לאחר אירוע לבבי בביתו שביפו כשלצידו רעייתו הזמרת רבקה זוהר. קאלו נולד בשנת 1928 בסופיה שבבולגריה. הוא הוגלה למחנה ריכוז ובשנת 1949 עלה לישראל. במהלך חייו פרסם כ-80 כותרים שפורסמו ב-17 מדינות שונות ביניהם ספרי הגות, הומור, ספרי ילדים ונוער, תרגומים לכתבי המזרח ועוד.

   

  בתו של קאלו, שושנה, נשואה לזמר אריאל זילבר. ההיכרות שלו עם הזמרת רבקה זוהר סופרה בהרחבה בעבר: הוא פגש אותה בשנות השמונים כשהיתה מכורה לסמים קשים, אסף אותה לביתו והשניים התחתנו. היא נגמלה מהסמים, שיקמה את חייה ובשנים האחרונות אף חזרה לשיר ומופיעה כעת יחד עם הזמר לירון לב במופע משותף שזכה לשבחי המבקרים.

   

  "הוא היה הדמות הכי משמעותית בחיי. מה שאני זה בגללו" מסרה זוהר ל-ynet, "זה מסע שאתה הולך בדרכו והוא הציל לי את החיים. לגמרי. אם לא הוא, לא הייתי חיה. הגורל הפגיש בינינו והיה צריך לקרות לי בחיים. הוא היה אדם מאוד ישר שלא סבל העמדת פנים וזה תרם למי שעל ידו כי גם אתה הופך לכזה. הוא יחסר לי מאוד. יהיה זכרו ברוך".

   

  על נסיבות מותו סיפרה זוהר: "לקראת שש בבוקר הוא התלונן על כאבים בחזה אבל לא רצה שאעזור לו ואמר לי לא לגעת בו. הוא ביקש שאקרא לאחד התלמידים שלו שהוא רופא אבל לא הצלחתי לתפוס אותו וכעבור חצי שעה הוא נפטר. הוא כמעט ולא סבל, ובזה אני מתנחמת כי הפחד הכי גדול שלו היה לגמור בבית חולים או בבית אבות ואני שמחה שלא הגענו לשם".

   

  מה את יכולה לספר על הימים האחרונים?

   

  "הוא ידע שזה מתקרב. אתמול בערב הוא הרים יד למעלה ואמר לי 'הכל מצוין למי שאינו משועבד'. הוא ידע שזה מגיע וגם דיבר על זה שזה מעבר ועומדים לפני שופט מחמיר. דמיינתי את הרגע הזה בתקופה האחרונה כי המצב שלו הלך ודעך והוא הרגיש לא טוב וחשבתי איך אהיה וכיצד אתמודד כשפתאום האדם הזה לא יהיה פה איתנו, אבל כשמבינים שהחיים לא נגמרים פה ורק החושים לא יהיו פה יותר, אז יש צער אבל מרגישים שיש מעבר ולכן אני בסדר. שלמה מאוד אהב את העם הזה ולקח קשה את הסבל שאנחנו עוברים פה ועל האבדות שאנחנו סופגים ותמיד ביקש ממני לשיר את 'כלת מלך'".
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  קרדיט: מתוך "לגעת ברוח"
  שלמה קאלו
  קרדיט: מתוך "לגעת ברוח"
  לאתר ההטבות
  מומלצים