שתף קטע נבחר

דאעש ערף ראש, לבנונים מתחננים על חייהם

ארגון הג'יהאד האכזרי פרסם סרטון וידאו ובו ערפו אנשיו לראשונה ראש של חייל לבנוני חטוף. בסרטון נוסף נראו חברי החייל מתחננים על חייהם

אנשי "המדינה האיסלאמית" (דאעש) הודיעו היום (שבת) בסרטון וידאו נוסף על עריפת ראשו של אחד מ-19 החיילים הלבנונים שנחטפו על ידי ארגון הג'יהאד האכזרי לפני כמה שבועות בעיירה לבנונית בגבול עם סוריה, שאליה פלשו אנשי דאעש לכמה ימים.

 

החייל, שזוהה כעלי א-סייד, מוסלמי סוני מצפון לבנון, הוצג בסרטון וידאו של דאעש כשסרט מכסה את עיניו וכשידיו קשורות מאחורי גבו. הוא נראה מתפתל ובועט בקרקע בשעה שאיש דאעש מודיע כי הוא עומד להירצח. לאחר מכן נראה איש דאעש עורף את ראשו.

 

שעות אחר כך פרסם הארגון הקיצוני שמדאיג מאוד את המערב סרטון וידאו נוסף, שבו נראו תשעה חיילים לבנונים אחרים מתחננים על חייהם ומפצירים במשפחותיהם לצאת לרחובות בשלושת הימים הקרובים בדרישה לשחרר אסירים איסלאמיסטים כתנאי לכך שלא יוצאו להורג כמו א-סייד.

 

החיילים נחטפו מוקדם יותר החודש כשכמה ארגונים סוריים, בהם דאעש ו"ג'בהת א-נוסרה" המזוהה עם אל-קאעידה, נלחמו נגד צבא לבנון

שעצר מפקד במורדים, עימאד ג'ומעה, בעיירת הגבול הלבנונית ארסל. ג'ומעה הוא מפקד ב"ג'בהת א-נוסרה" שעבר לדאעש אבל נותר פופולרי גם בקרב אנשי "ג'בהת א-נוסרה".

 

הג'יהאדיסטים כבשו את ארסל לחמישה ימים, ואז נסוגו לגבול כשהם לוקחים איתם 19 חיילים חטופים. הם דרשו את שחרור ג'ומעה וכמה איסלאמיסטים שנעצרו מאז 2007.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דאעש עם חיילים כורדים חטופים בסרטון מאתמול
מומלצים