שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  גמר "האח הגדול": מיחזור בלי איכות סביבה

  העונה השישית של "האח הגדול" הסתיימה בנצחונה של טל הטבעונית - תחרות לא ממש היתה לה בין שאר הפיינליסטים. אז מה הלאה? רק נקווה שהם ומשתתפים אחרים מן העבר לא ימוחזרו שוב. טוב זה לא עשה לתוכנית

  השאלה איננה מדוע זכתה טל גלבוע, הטבעונית הלוחמנית, אלא כיצד אירע שלחמישיית הגמר הגיעו מלבדה שלוש נשים צעירות ודלוחות לגמרי, וגם איש אחד ללא תכונות. בעצם, אין שאלה. יש עונות בהן מצטיינים המועמדים עד הרגע האחרון בעיקר ביכולת שלהם להצטלם בסדר, ולא להגיד יותר מדי שטויות, או דווקא כן להגיד ולצאת מזה באדרת של עממיקו (ג'קי, זוכרים).

   

  טל גלבוע המנצחת הטבעית. מתוך "האח הגדול" ()
  טל גלבוע המנצחת הטבעית. מתוך "האח הגדול"

  ויש עונות טובות יותר, שכמה מממשתתפיהן גרים פה עד היום בתוך קופסת הטלוויזיה ועושים כל מיני דברים שכרוכים בפטפוט. אפשר כבר להמר שטל תצטרף אליהם בתוכנית משלה על עגלים חמודים ובני אדם חולירות - משהו שישלב בין חמלה לטון כעוס, אהבת אפרוח והתזת יין על הזולת. שיהיה בהצלחה.

   

  אשר לעתידו של "האח הגדול", כך מתברר, הדברים פחות מובנים מאליהם. העתיד ייקבע על יסוד המצב הגיאופוליטי והתקדמות השיחות עם החמאס, שכן זה האחרון הצליח לאיים אפילו על חברת קופרמן הפקות בעונת הטילים הקיצית. אבל אין כמו יורם זק ואסי עזר וארז טל להראות לחמאס נחישות מהי, עמידות מהי, זקיפות קומה לאומית מהי: הגם שההכנסות פחתו והתוכניות נידחו או שקוצרו, הגם שכל העושים במלאכה כבר הרגישו את החרב המאכלת על הצוואר - הם ניצחו. בגדול, כמובן.

   

  תחרות לא היתה פה. גמר "האח הגדול" ()
  תחרות לא היתה פה. גמר "האח הגדול"

   

  והם הגיעו אל אירוע הגמר, שבעיקרו מורכב מגארבג'-טיים ומתיחת עצבים אינסופית ובלתי מוצדקת, כמי שרואים להם את התפרים. האביזרים והתלבושות, הסטוריליין למשימות, ואפילו דמותו של החייזר הירקרק, צאצא של שימי הדג - נראו הפעם מרוטים, מהוהים, זולים ולא מושקעים מתמיד. האם זו תסמונת העונה השישית, כלומר - הביטחון שאנשים ישובו ויצפו בדבר הזה ללא כל הבחנה בין טוב לפחות טוב? האם זו סתם זחיחות של הרגל, או שמא, לא נעים, חסכנות פתאומית שקפצה על היוצרים? נדע, כמובן, בעונה הבאה.

   

  גם בתוכן, אויה, חסכו. ההחלטה להביא אל הווילה את מנחם בן, נופר מור ואחרים התגלתה לאו דווקא כמעיין רייטינג מתגבר, אלא כמו שהיא באמת: סוג של מיחזור, אבל כזה שאינו תורם דבר לאיכות הסביבה. בנוסף, זו החלטה שיוצרת תמיהה על מושגי ההגינות וההזדמנות השווה שאמורים היו לעמוד בבסיס המשחק הזה: אנחנו אמורים לחשוב שרק המתמודדים הם ארכי-תחמנים ואילו האח ואנשיו הם מצפן מוסרי. אבל הם לא, ולא אכפת להם.

   

  האם תתגעגעו לעונה הכי מתוזזת, הכי פחות מדוברת של "האח", או שלא? מבחינתי, התשובה נעה בין הגעגוע לבצורת לגעגוע ל"צבע אדום", אבל יש בינינו המוני אנשים שתלויים במיזם הזה כספק בידור חינמי שאין בלתו. עבורם אני מקווה שהכל בעונה השביעית יחזור אל המסלול הנכון, ורק שלא ימחזרו את יוסי בובליל. עינב, כפרה עליה, הספיקה.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  טל גלבוע, זוכת העונה השישית של "האח הגדול"
  לאתר ההטבות
  מומלצים