שתף קטע נבחר

עיצומים בדואר: ממחר אין חלוקה בפריפריה

העובדים חוזרים לנקוט בעיצומים במחאה על תוכנית הקיצוצים: ישביתו את שירות דואר נע למעט גזרת עוטף עזה ויקיימו משמרות מחאה מחוץ לביתו של שר האוצר יאיר לפיד. טוענים: האוצר וההנהלה רוצים לפטר עוד 1,500 עובדים

עובדי רשות הדואר מתכוונים להשבית ממחר בבוקר (ב') את שירות דואר נע המחלק דואר לפריפריה, למעט גזרת עוטף עזה. בנוסף מתכוונים העובדים לקיים הערב ומחר משמרות מחאה מחוץ לביתו של שר האוצר יאיר לפיד. כך הודיע היום (א') ועד עובדי החברה.

 

 

העובדים הודיעו כי הם חוזרים לנקוט בעיצומים במחאה על תוכנית ההתייעלות המתוכננת בחברה. לטענתם, הם הגיעו להבנות עם ההנהלה ונציגי האוצר על יציאת מאות עובדים לפרישה מוקדמת, אבל בימים האחרונים הוצבה דרישה חדשה לפיה כ-1,500 עובדים קבועים נוספים יפוטרו. 

 

עובדי החברה פתחו בעיצומים לפני כחמישה חודשים במחאה על תוכנית ההתייעלות, במסגרתם השביתו את כל פעילות החברה. העובדים הפסיקו את העיצומים בתחילת חודש מאי והחלו במו"מ בשיתוף ההסתדרות, ההנהלה והאוצר, אולם כעת הוא עלה על שרטון.

 

יו"ר הוועד, שמעון פרג'ון, מסר כי "במסגרת המשא ומתן, הסכמנו לצעדי התייעלות כואבים ונרחבים שכוללים גם פיטורי עובדים וזאת מתוך תחושת אחריות לגורל החברה ולגורל פרנסתם של אלפי עובדים אחרים. הסכמנו לשלם מחיר כבד וכואב מאוד.

 

"על אף שכבר הגענו לישורת האחרונה, עכשיו מתברר שהאוצר וההנהלה רוצים לפטר עוד אלפי עובדים קבועים. אנחנו לא יכולים להסכים לזה. אני קורא למשרד האוצר ולהנהלת החברה לחזור בהם מהדרישה האיומה הזאת ולחתום על הסכם המסגרת הקיים על מנת להציל את החברה ולא כדי לקבור אותה".

 

הדואר בסכנת קריסה

תוכנית ההבראה לחברת הדואר הממשלתית נועדה להציל את החברה מקריסה וכוללת קיצוץ של 113 מיליון שקל בהוצאותיה. התוכנית, שגובשה על ידי הנהלת החברה בתיאום עם רשות החברות הממשלתיות במשרד האוצר, נכנסה לתוקף בתחילת חודש מרס, לאחר שבית הדין לעבודה הקפיא את יישומה בשל מו"מ שהתקיים עליה מול העובדים.

 

בחברת הדואר מועסקים כיום כ-7,000 עובדים. לטענת הוועד, תוכנית ההתייעלות כוללת פיטורי אלפי עובדים מבלי שהיא תפתור באמת את המשבר בחברה לטווח הארוך. ההתוכנית כוללת גם ביטול הרקת תיבות הדואר האדומות בשעות הבוקר, קיצוץ כמות השעות הנוספות של העובדים בחצי, קיצוץ ההוצאות על השקעות והקפאת גיויסם של עובדים חדשים.

 

מחברת דואר ישראל נמסר בתגובה: דואר ישראל והמדינה עשו כברת דרך ארוכה לקראת ההסתדרות והעובדים בניסיון לייצב את החברה ולשפר את שירותיה לציבור הלקוחות, אלא שהצעת הרפורמה שהוגשה להסתדרות ולעובדים, אשר מחייבת את אוצר המדינה להשקיע מאות מיליוני שקלים ביישומה, נתקלה בטריקת דלת מהדהדת בצורת הכרזה על שביתה בשירות הדואר הנע".

 

"השבתת שירות הדואר הנע, המיועד בעיקר לאוכלוסיות חלשות שאין להן חלופות שירות קרובות אחרות, היא צעד ציני, שקורבנותיו הם לקוחות תמימים ביישובים המרוחקים ממרכז הארץ ועל כן נזקקים מאוד לשירות זה. אנו מקווים שההסתדרות וארגון העובדים יתעשתו בטרם ימיטו אסון על החברה, על עובדיה ועל לקוחותיה ויבחרו לשוב לשולחן המו"מ במטרה להגיע להבנות, אשר בלעדיהן עתיד החברה לוט בערפל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דואר ישראל. חוזרים לעיצומים
מומלצים