שתף קטע נבחר

צילום: shutterstock

הושבת בי"ס בבית שמש: "השתלטות חרדית"

הורים מבי"ס "שפות ותרבויות" מחו נגד הקצאת כיתות לתלמידות חרדיות. אחרי עימות אלים הוחלט בשיתוף משרד החינוך לא לפתוח את הלימודים

השבתה ועימותים אלימים ביום הראשון ללימודים בבית שמש : בית הספר "שפות ותרבויות" בעיר הושבת היום (ב') על רקע מאבק בין האוכלוסייה החילונית לחרדית בעיר. משרד החינוך והורים לתלמידים חילונים החליטו לא לפתוח את השנה במחאה נגד כוונת העירייה לפתוח בבית הספר אגף לבנות חרדיות.

 

לטענת העירייה, היא ביקשה לנצל כיתות ריקות ולאכלס בהן תלמידות חרדיות מבית הספר "משכנות דעת" המתגוררות בשכונה. בלילה הגיע למתחם "שפות ותרבויות" קבלן שנשכר על ידי העירייה על מנת להקים מחיצות בין הכיתות. למקום הגיעו גם הורים לתלמידי בית הספר במטרה למחות, ועימות אלים התפתח בינם לבין המאבטחים שליוו את הקבלן. לבית הספר הוזעקה משטרה, וצוות של מד"א העניק טיפול רפואי לאחת האמהות. אחד ההורים עוכב לאחר שריסס על המחיצות את הכתובות "גדר הפרדה" ו"בושה לציונות", וגרם נזק לגדר שהוצבה בחצר.

העימותים בבית הספר בבית שמש ()
העימותים בבית הספר בבית שמש

 

לטענת ההורים, העירייה מפקיעה לשם המהלך חדרי מוזיקה ואומנות במטרה להפוך בעתיד את בית הספר לחרדי. נציגות ההורים בבית שמש, מגובה במשרד החינוך, טענה כי מדובר במגמה חד-צדדית של ראש העירייה החרדי משה אבוטבול לפגיעה בבתי הספר הממלכתיים, ולכן החליטה על ההשבתה.

 

סגן יו"ר הנהגת ההורים בבית הספר, יוסי חדד: "זו החלטה לחתוך את בית הספר לשניים ולהכניס זרם חרדי תוך כדי בניית חומות. זה הליך שהתחיל ארבעה ימים לפני תחילת הלימודים בלי פגישה או תהליך מסודר. בעירייה רוצים שהמקום יהפוך חרדי ויבריח את האוכלוסייה החילונית".

 

מעיריית בית שמש נמסר בתגובה: "ראינו לנכון לנצל כיתות ריקות במתחם בית הספר עבור ילדות שאין להן מקום ללמוד. מדובר בצמצום עוול חמור של אבסורד כפול: מבנה בית הספר מיועד לכ-500 תלמידים ובפועל רוב המבנה עומד ריק ולומדים בו רק 144 תלמידים. בנוסף, רובם ככולם של התלמידים מגיעים בהסעות מבית שמש הוותיקה, ובשכונה שבה נמצא המבנה קיים חוסר של מאות כיתות לימוד.

 

"העירייה זימנה כמה פעמים את מנהלת בית הספר לדיון בנושא במטרה להגיע להסכמה, אך זו העדיפה להיעדר במפגיע, כך שלא נותרה הברירה בידי העירייה. חבל שגורמים אינטרסנטיים בוחרים ללבות את האווירה במקום לפעול באחריות ובאופן ענייני".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בית ספר "שפות ותרבויות" בבית שמש
מומלצים