שתף קטע נבחר

מלחמת תודעה: הקרב על הדגלים בקוניטרה

המורדים בסוריה מנסים להוכיח שליטה בקוניטרה גם באמצעות הסרת דגלי המשטר והנפת דגליהם. מנגד המשטר טוען שכוחותיו הודפים אותם. צפו

קרבות קשים ניטשים בימים האחרונים בקוניטרה בין צבא סוריה למורדים, בהם ג'בהת א-נוסרה, שלוחת אל-קאעידה בסוריה - ולצדם מתנהל גם קרב תודעתי, המתבטא בהנפת דגלים באזור לשם סימון השתלטות.

 

עוד בחדשות:

 

אחרי שהשתלטו המורדים על צדו הסורי של מעבר קוניטרה לפני שבוע, הם מיהרו להוריד את דגל סוריה, ותלו את דגלם. המורדים הסבירו כי קוניטרה "היא נקודה אסטרטגית, כיוון שהיא מקשרת בין השטחים הסוריים לגולן, שכבשו היהודים לפני 50 שנה". גם בקוניטרה הישנה הקפידו המורדים כהרגלם לנפץ ולהרוס כל סממן המזוהה עם המשטר הסורי, ובייחוד דגלי סוריה.

 

הדגל של המהפכה הסורית במעבר קוניטרה אתמול         (צילום: AFP) (צילום: AFP)
הדגל של המהפכה הסורית במעבר קוניטרה אתמול (צילום: AFP)

הפלגים האיסלאמיסטים, בהם ג'בהת א-נוסרה, הצטרפו לחגיגה ותיעדו את עצמם תולים בכמה מקומות בקוניטרה הישנה ובאזור המעבר את הדגלים השחורים, המסמלים קנאות דתית ומזוהים עם אל-קאעידה.

 

  

ביממה האחרונה עלתה שוב סוגיית הדגל לכותרות אחרי הקרבות הקשים בין המשטר הסורי למורדים בפאתי קוניטרה, באזור הכפרים אל-חמידיה, א-רוואדי וא-סמאדנייה. אחד המוקדים המרכזיים היה אזור כיכר הדגל, שבו מונף דגל סוריה בגאון.

 

דגל סוריה שהמורדים הפילו ליד כיכר הדגל      ()
דגל סוריה שהמורדים הפילו ליד כיכר הדגל

המורדים טענו אתמול כי הם הצליחו להשתלט על הכיכר ועל מחסום צבאי בכפר א-רוואדי וכי הורידו את הדגל. הם העלו סרטון שבו צולם מרחוק הדגל מתנוסס, אולם לא תיעדו את הורדתו. היום פרסמה החזית האיסלאמית, אחד הפלגים המשתתפים בקרבות, סרטון שבו מתועד הדגל הגדול כשהוא כבר אינו על התורן.

 

 

 

מורדים מורידים את אחד הדגלים בקוניטרה    ()
מורדים מורידים את אחד הדגלים בקוניטרה

גם במשטר הסורי רואים חשיבות רבה בהנפת דגל. בערוץ המזוהה עם המשטר הסורי ניסו בשבוע שעבר לצייר תמונה ורודה וטענו על רקע ניסיונות המורדים להשתלט על המעבר שהדגל הסורי עדיין מתנוסס בקוניטרה. עם זאת, הדגל לא הונף במעבר.

  

הבוקר טענו גורמים המקורבים לצבא סוריה בקוניטרה שהמורדים, "הנתמכים על-ידי ישראל", נכשלו בקרבות. בשיחה עם העיתון "אל-וטן" הם הדפו את הטענות של המורדים, שניסו לקשור בין חסרונו של הדגל הגדול להשתלטות שלהם על הכיכר. הם הסבירו שהעמוד שעליו נתלה הדגל ניזוק בהתקפות המורדים. "החיילים הסורים עדיין דבקים בעמדותיהם ובולמים את תקיפות המורדים", אמרו אותם גורמים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דגל סוריה שהופל באזור קוניטרה
מומלצים