שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  חילופי משמרות
  הקונסול הכללי של ישראל בקוויבק ומזרח קנדה,‪‬ יואל ליאון, סיים קדנצייה בת שלוש שנים ובמקומו מונה זיו נבו קולמן. גם המשנה לקונסול הכללי, אלון מלכיור, עוזב ובמקומו מונה אבי לב-לואיס שכבר החזיק בתפקיד בעבר
  הקונסול הכללי של ישראל בקוויבק ומזרח קנדה,‪‬ יואל ליאון, סיים לפני מספר ימים קדנצייה בת שלוש שנים. הוא נחשב לדמות כריזמטית וידע להתחבר מאוד לאנשים בשטח ומשום כך זוכה לאהדה רבה. "אני מצטער לעזוב, אך לאחר כל כך הרבה שנים בדרכים, הגיע הזמן לחזור הביתה. בני המבוגר נמצא עכשיו בצבא וזהו זמן לא פשוט עבור משפחתי לחיות כל כך רחוק ממנו", ציין ליאון שהתגורר בשלוש‪ת‬ השנים האחרונות במונטריאול עם אישתו רבקה ושישה משמונת ילדיהם.

   

  ליאון בן 50 נולד בצרפת, גדל בלוקסמבורג ועלה לישראל בשנת 1982. בטרם מונה לקונסול הכללי של ישראל בקוויבק ומזרח קנדה, ליאון כיהן במשך שנתיים כדובר הקונסוליה הישראלית בניו יורק. בתפקידיו הקודמים שירת ליאון כנציג משרד החוץ בליטא, לטביה ואסטוניה. בהמשך מילא תפקידים בנציגויות של ישראל בסלובקיה, אוסטריה וגרמניה, שם היה אחראי על יחסי הציבור של השגרירות בברלין.

   

  לתפקידו האחרון מונה כאמור ליאון באוגוסט 2011, כאשר במקביל לתפקידו בקנדה, ליאון כיהן כנציג של מדינת ישראל בארגון הבינלאומי לתעופה אזרחית.

   

  במהלך תקופה זאת, ליאון הגדיל את כמות אירועי התרבות לקהילה היהודית במונטריאול, זאת בניגוד לגישה של קודמיו לתקפיד שניסו להצניע את היהודות
  והישראליות במונטריאול על מנת שלא לעורר את זעמה של הקהילה המוסלמית ההולכת וגדלה בעיר. ליאון ציין כי הוא חיפש להגדיל את התודעה של הקהל המקומי לתרבות יהודית וישראלית ולהציג גם דברים חיוביים בהקשר של ישראל, גם אם ישנם גורמים שלא מורצים מהעניין. היה לו חשוב להשמיע את קולו כאשר היו בקוויבק בכלל ובמונטריאול בפרט הפגנות אנטי ישראליות או תופעות של מקרים אנטישמיים. כמו כן פעל ליאון נמצרות כדי להתמודד עם ניסיון להחרים מוצרים ישראלים בקוויבק. כמו כן, במהלך התקופה שלו ליאון קידם פתיחה של שלוחה של פרובינציאת קוויבק בישראל.

   

   גידול בכמות אירועי התרבות לקהילה היהודית במונטריאול ()
  גידול בכמות אירועי התרבות לקהילה היהודית במונטריאול

   

  ימים ספורים לפני עזיבתו, פרסם ליאון מאמר נוקב בעיתון "לה דוביר" בשפה הצרפתית בו העביר ביקורת על אופן הסיקור של התקשורת הצרפתית בקוויבק בכל הנוגע למתרחש במבצע "צוק איתן". בין השאר כתב ליאון: "במהלך החודש האחרון, כאשר ארצי נמצאת במלחמה מול קיצונים איסלאמיים, קולם של שונאי יהודים התערבב עם אלו שלא מכירים בקיומה של מדינת ישראל. אותם שונאי יהודיים נפלו למלכודת של התעמולה השקרית נגד ישראל תוך שהם מתעלמים לחלוטין מהעבודות בשטח, כאשר חלק מכלי התקשורת בקוויבק אף הצטרפו לאותם קולות. אני רוצה להבהיר שאני מצטער על כל אחד שנפגע בעימות הזה, אבל חשוב שידעו שישראל מעולם לא פוגעת באופן מכוון באזרחים חפים מפשע".

   

  מי שיתפוס את מקומו של ליאון הוא זיו נבו קולמן, אשר שימש בתפקידו האחרון כאחראי על קורס הצוערים של משרד החוץ. בעברו שימש קולמן כנספח התרבות של ישראל בשגרירויות בפריס, פראג וטוקיו. השינויים בקונסוליה לא נעצרים רק בעזיבתו של ליאון. גם המשנה לקונסול הכללי של ישראל בקוויבק והפרובינציות של מזרח קנדה, אלון מלכיור, סיים את תפקידו ומי שיחזוק לקנדציה שנייה בתפקיד הזה הוא אבי לב-לואיס, אשר כיהן כמשנה לקונסול הכללי עד לשנת 2011. לב-לואיס, יליד ישראל, התגורר בצעירותו במונטריאול עם משפחתו בין השנים 1963-1977. לב-לואיס התקבל לעבודה במשרד החוץ ובמהלך שנות ה-2000 מונה כמשנה לקונסול הכללי של ישראל בקוויבק ומזרח קנדה. בתפקידו האחרון שימש כשגריר ישראל באלבניה.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים