שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  ת"א ננעלה בעליות: אפריקה קפצה ב-5.7%

  מדד ת"א 25 עלה ב-0.2%, ת"א 100 הוסיף 0.4% ומדד הבנקים איבד 0.7%. העלאת דירוג ודיווחים על הפסקת אש באוקראינה הקפיצו את מניית אפריקה. דלק ורציו דיווחו על עסקת גז טבעי עם ירדן. קבוצת דלק קפצה ב-6.5%

  המסחר בבורסה לניירות ערך בתל אביב ננעל היום (ד') בעליות. במהלך המסחר חצה מדד ת"א 25 את רמת שיא כל הזמנים אולם נעילת המסחר היתה נמוכה מהשיא - 1,422.39 נקודות.

   

  מדדי המניות

  מדד ת"א 25 עלה ב-0.23% ל-1,420.95 נקודות, מדד ת"א 100 עלה ב-0.39% ל-1,284.88 נקודות, מדד הבנקים ירד ב-0.66% ל-1,319.7 נקודות ומדד נדל"ן עלה ב-1.27% ל-406.49 נקודות.

    

  מניות במרכז המסחר

  קבוצת דלק (קפצה ב-6.5%), דלק קידוחים, אבנר ורציו הודיעו כי נובל אנרג'י, שותפתן בקידוח לוויתן, חתמה בשם חברת שיווק שעתידה לקום על מכתב כוונות בלתי מחייב עם חברת National Electric Power Company - NEPCO, חברת החשמל של ירדן, המאשר את כוונתם לנהל משא ומתן על הסכם לאספקת גז טבעי מפרויקט לויתן ל- NEPCO. מכתב הכוונות כולל מספר תנאים מסחריים אשר הצדדים מעריכים כי במסגרתם תתבצע העסקה המוצעת. חברת השיווק, המיועדת להיות המוכרת תחת ההסכם המחייב, תהא אחראית לרכישת הגז מהשותפים בפרויקט לויתן ומכירתו ל- NEPCO. ההיקף המשוער של ההסכם המחייב הינו לכמות כוללת של כ- 45 BCM (מיליארד מטר מעוקב) במשך תקופה של 15 שנה.

   

  גיל בשן, אנליסט בכיר בבית ההשקעות IBI, הגיב לדיווחים בעניין הסכם מכירת גז טבעי של לוויתן לירדן: "על פי הדיווח מדובר בעסקה ל- 15 שנה, כמות הגז השנתית לא פורסמה וזהו הנתון המעניין ביותר. אין ספק שמדובר באירוע חיובי, הסכם מחייב לאספקה של 3-5 BCM בשנה מלווייתן לירדן - בתוספת השוק המקומי שיצטרך גז כבר ב- 2015-16 בשל מגבלת הקיבולת בתמר - נותן את המסה הקריטית לפיתוח לוויתן. לכך מתווסף הסכם ההבנות עם BP במצריים שנחתם לפני מספר חודשים, ובכך השלב הראשון בפיתוח לוויתן יכול לצאת לדרך עם שוק ברור ואיכותי, כזה שגם לא דורש השקעות עתק מורכבות. בה בעת, מדובר באירוע צפוי שהשוק חיכה לו, השווקים הקרובים הגובלים של ירדן ומצרים הם שווקי היעד המרכזים לליוויתן, וזה היה ברור עוד משלב פיצוץ עסקת וודסייד שלא ראתה עין בעין את תוכניות הפיתוח לשווקים אלו".

   

  חדשות על הפסקת אש בין רוסיה לאוקראינה הקפיצו את הבורסות האירופאיות. חדשות טובות מהחזית הרוסית צפויות לסייע לחברות הפעילות ברוסיה ובאוקראינה, ובראשן אפריקה ישראל שקפצה ב-5.7%.

   

  אפריקה המשיכה לרכז עניין, לאחר הזינוק של אתמול במניה ובאג"ח, בעקבות הודעת מידרוג על העלאת דירוג האג"ח ל-A3 - לקראת גיוס חוב חדש של החברה בהיקף של 750 מיליון שקל. מניית אפריקה זינקה אתמול ב-7.6%, אג"ח כ"ו זינקה ב-6.4% (תשואה של 6.26%) ואג"ח כ"ז עלתה ב-6.5% (תשואה של 6.43%).

   

  כיטוב פארמה, המפתחת תרופות קומבינציה הנמצאת בניסוי קליני שלב 3, מגייסת 7 מיליון שקל בדיסקאונט של כ-20% על מחיר השוק. החברה תמכור 17,500 אלף יחידות שכל אחת מהן תכיל 1,000 מניות לפי מחיר של 40 אגורות למניה ו-1,250 אופציות מסדרה 2 ללא תמורה, במחיר של 400 שקל ליחידה. כל אופציה תהיה ברת מימוש בתוספת של 40 אגורות לאופציה.

   

  טבע הודיעה כי בית המשפט הגבוה בבריטניה פסק לטובתה בעתירה נגד אסטרה זנקה, בנוגע לתוקפו של פטנט אירופי המכסה את ההתוויה המכונה SMART למוצר Symbicort® של אסטרה זנקה במינון קבוע ומשולב של פורמוטרול ובודסונייד. בית המשפט הסכים עם טבע שהפטנט של אסטרה זנקה המכסה את ההתוויה נחשב מובן מאליו, ודחה את התיקונים לפטנט מצד אסטרה זנקה על בסיס העובדה שהם מוסיפים חומר. התיק הובא כדי לאפשר את ההשקה האירופית של DuoResp Spiromax , של טבע.

   

  פטרוכימיים הודיעה על מכירת מניות בזן לצורך מימון הוצאותיה השוטפות. המכירה תבוצע בעסקאות בבורסה ומחוצה לה באמצעות בית ההשקעות אקסלנס על פי שיקול דעתו ובכפוף לתנאי מחירי מכירה מינימאליים, וכשהיקף מכירה לא יעלה על הסכום הנדרש למימון ההוצאות השוטפות - סכום המוערך על ידי פטרוכימיים ב-1.5 מיליון שקל. הסכום המקסימאלי של המניות שיימכרו יעמוד על 4.5 מיליון - כ-0.14% מהון המניות של בזן.

   

  כלכלית ירושלים השלימה את השלב המוסדי בהנפקת סדרת אג"ח חדשה (סדרה י"ג) בהיקף כספי כולל של כ- 285 מיליון שקל. הגיוס כלל הנפקה ראשונית של אג"ח שקלית בריבית מקסימלית של 4.5% ובמח"מ של 5.4 שנים שדורגה על ידי מידרוג בדירוג A2 בתחזית יציבה. בהנפקה התקבלו ביקושים בהיקף כולל של כ- 341 מיליון שקל.

   

  בנק הפועלים יוצא לגיוס אג"ח ראשון זה שלוש שנים. ל"כלכליסט" נודע כי הבנק יגייס בשבוע הבא עד 2 מיליארד שקל בהנפקת אג"ח צמודות מדד בסדרה חדשה. על פי הערכות, הסכום המינימלי שיגויס יהיה מיליארד שקל, אם כי הסיכוי להתקרב לתקרה הוא די גבוה לאור תנאי השוק וההון הרב המשחר להשקעות של הגופים המוסדיים. 

  פורסם לראשונה 03/09/2014 10:18

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים