שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  "איבדנו את המנחה הטוב במדינה, וחבר יקר"
  חבריו של מני פאר ואנשי מקצוע שעבדו עמו ספדו למנחה הוותיק שהלך לעולמו. "היה לו אומץ לב מטורף להביט למוות בעיניים בלי שום הכחשות והדחקות", אמר העיתונאי ומגיש הטלוויזיה אמנון לוי. "היה לי חבר, היה לי אח", כתב יגאל שילון

  עם היוודע דבר מותו של מנחה הטלוויזיה מני פאר, ספדו לו חברים רבים ואנשי מקצוע שעבדו לצדו לאורך שנים ארוכות של קריירה טלוויזיונית. "זה כאב גדול", אמר ל-ynet השחקן זאב רווח. "הוא היה אהוב עליי כל כך.  בשבילי זה היה שוק, ראיתי ראיון איתו רק לפני שבועיים. כל כך אהבתי את האיש הזה, הוא היה המראיין הטוב בישראל: ישר וטהור, מעולם לא פגע באף מרואיין. בחסמב"ה הוא היה ילד מתוק. היו לו כל כך הרבה ערכים, זה עצב גדול מאוד בשבילי". יגאל שילון, שהיה חבר ילדות של פאר, כתב עליו בחשבון הפייסבוק שלו: "היה לי חבר, היה לי אח", וצירף תמונה משותפת שבה מופיע גם דודו טופז.

   

  מני פאר הלך לעולמו

   

  התמונה של יגאל שילון. חבר ואח (מתוך הפייסבוק של יגאל שילון) (מתוך הפייסבוק של יגאל שילון)
  התמונה של יגאל שילון. חבר ואח

  הנשיא ראובן ריבלין ספד גם הוא לפאר: "אשא איתי בזיכרוני שיחות ארוכות וראיונות עמוקים עם מני זכרו לברכה. מני היה מהבכירים באנשי המקצוע בעולם התקשורת הישראלי. כמראיין הוא זכור לי כנעים הליכות שנתן מקום נרחב לכל אדם, יהיו אשר יהיו השקפותיו (אפילו אם הוא אוהד בית״ר כמוני, על אף שמני היה אוהד הפועל תל אביב). לצד זה, היה מני מראיין תקיף הדורש תשובות ברורות לשאלותיו. בתוכניותיו שזר בתבונה רבה תוכן מעמיק לצד הומור שובה לב. מאור פניו וזיו חיוכו יחסרו, יחסרו מאוד".

   

  רבקה מיכאלי, שהנחתה עם פאר את התוכנית "סיבה למסיבה", סיפרה כי היו חברים טובים. "לצערי הגדול מי שהיה צריך להספיד פה זה מני פאר אותי ולא אני אותו, הוא היה צעיר ממני בהרבה שנים והלך סמוך ליום ההולדת ה-68. זה מוקדם מדי וכואב מדי והפסד גדול", אמרה. "הוא היה איש אשכולות בקנה מידה שלנו. המיזוג של הידע הגדול, הליצנות, ראיית הדברים. הכל היה למכלול אישיות יוצא דופן. חלק מהחוויה הישראלית".

   

  "מני פאר ידידי הטוב נהג לומר לי שזה שבעצם במעמקי ליבו הוא בכלל שחקן, ושבזכות כישורי הבמה שלו, הצליח להוציא מהמרואיינים שלו הרבה יותר", אמר יואב גינאי, מנהל התוכניות של הערוץ הראשון. "לעומתו אני אומר שמני היה קודם כל אדם מדהים, רגיש, מדויק, משכיל ורחב אופקים באופן שאינו משתווה לרבים מהקולגות שלו, וזה מה שעשה אותו למראיין הכי טוב שהכרתי. מני היה זללן חיים אמיתי, אוהב עד כלות ובעל ידע עצום ונדיר בתחומים כמו יין ואמנות, עניינים שלקחו אותו לדרכי היין בעולם ולתערוכות ברחבי העולם. יכולתו לקלוע במדויק לליבם של מרואייניו הביאו לו כמה ראיונות מרגשים שיירשמו בהיסטוריה הטלוויזיונית שלנו, כמו הראיון האחרון עם זוהר ארגוב בו הדגים ארגוב את האופן שבו הוא מזריק הירואין. איבדנו את המנחה הטוב במדינה ואני איבדתי חבר יקר ואהוב".

   

  מני פאר מראיין את זאב רווח

   

  "אני עדיין בהלם", אמר העיתונאי ומגיש הטלוויזיה אמנון לוי, חברו של פאר שאף ראיין אותו לאחרונה. "למרות שזה היה הכי צפוי בעולם, אני לא מעכל את זה. היה לו אומץ לב מטורף להביט למוות בעיניים בלי שום הכחשות והדחקות. הוא אמר לי שהוא לא רוצה לסבול, שהוא מפחד מהסבל ולא מהמוות. כששאלתי אותו בפני מי הוא רוצה להתנצל, מני אמר לי שהוא לא עשה רע לאף אחד ואין לו על מה - וזה נכון. שאלתי אותו על ההבדל בינו לבין דודו טופז, והוא אמר שדודו היה כוכב ו'אני הייתי בעל מלאכה'. הוא ראה את עצמו כחלק מהעבודה ולא פחד ממנה. היינו קולגות ומאוד כיבדתי והערכתי אותו".

   

  הראיון לאמנון לוי    (באדיבות פנים אמיתיות עם אמנון לוי, ערוץ 10)

  הראיון לאמנון לוי    (באדיבות פנים אמיתיות עם אמנון לוי, ערוץ 10)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  "אני כואב כאב גדול על מותו של מני, אחד הכישרונות הגדולים והחשובים בתולדות הרדיו והטלוויזיה בישראל", אמר איש הטלוויזיה והרדיו יגאל רביד. "הוא המלך והממציא של כל תוכניות האירוח עליהן גדלנו בשחור-לבן ואחר כך בצבע. היתה לי זכות גדולה לארח אותו בראיון האחרון ששידרנו רק לפני שבועיים, למרות מצבו הקשה. כל מי שצפה בתוכנית ויצפה בה היום שוב, לא יכול שלא להתרשם מגדולתו של האיש, רוחב אופקיו והאישיות שלו, דווקא במה שהתברר כימים האחרונים לחייו.

   

  "אני מעריץ את האיש הזה, אני אוהב אותו. אחרי התוכנית ששידרנו, לא שמעתי ממנו. התקשרתי כמה פעמים והבנתי שהמצב לא טוב. תמיד אזכור את השיחה שלנו לפני ואחרי ההקלטה. הוא אמר לי 'היתה בינינו כימיה לפחות כמו בכימותרפיה. אולי אפילו יותר, ומה שטוב אצלכם בערוץ 1 זה שאני אופיע בטלוויזיה גם אחרי שאמות'. אוהבים את מני ומתגעגעים אליו".

   

  הראיון עם יגאל רביד (שישודר שוב הערב)    (באדיבות הערוץ הראשון)

  הראיון עם יגאל רביד (שישודר שוב הערב)    (באדיבות הערוץ הראשון)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  "מני הוא מראשוני המנחים בטלוויזיה הישראלית של תוכניות שיח ובידור", אמר עליו הקולגה מוטי קירשנבאום. "תמיד היה מקצוען באופן יוצא דופן, ובעל הומור טוב אותו ידע לפתח בתוכניות מול מצלמות הטלוויזיה ולהוציא מכל מרואיין את החומרים הכי טובים". 

   

  טוביה צפיר, שהכיר את פאר עוד מימי התיכון, אמר כי הרגיש שאיבד אח קרוב: "הוא היה איש מיוחד מאוד, אינטלגנט, חרוץ, שקדן וסקרן שאני לא מכיר דברים כאלה. הוא היה פשוט ויקיפדיה מהלכת על שתיים. מני היה אחד המראיינים הגדולים בישראל ללא ספק - גם מראיין וגם בדרן, היו לו יכולות נדירות. אני רק יכול להגיד שעשו לו עוול בשנים האחרונות שלא נתנו לו לראיין, אני חושב שהוא נפגע מזה. היכן נמצא עוד מראיינים כמו מני פאר?".

   

  מערכון של מני פאר, אסנת וישינסקי וטוביה צפיר

   

  אפרת רייטן, שהגישה עם פאר תוכנית בוקר, אמרה כי הידיעה על מותו היתה "צביטה בלב" וכי גדלה על תוכניותיו הרבה לפני שעבדו יחדיו: "אתה אף פעם לא יכול לדמיין שמישהו מלא בכל כך הרבה חיים, חיוכים והומור, נפרד מאיתנו. הוא היה מנחה פנומן, היו לו את כל הכישורים והאיכויות שמנחה צריך - היה משעשע, פרטנר מצוין. היו בינינו יחסי עבודה טובים ונעימים וזו היתה הנאה צרופה. מאוד עצוב לי".

   

  "אחד הדברים שהיו בולטים בתוכניות הטלוויזיה של מני פאר הוא המקום הנכבד שהוא נתן לאמנים ובעיקר לזמרים כדי לחשוף לקהל שירים חדשים", אמרה הזמרת ירדנה ארזי."את הקליפים של האלבום הצועני למשל, צילמנו במיוחד לתוכנית הטלוויזיה שלו. מני היה איש תרבות מובהק, אדם חריף, חד ואינטליגנט ששלט כמעט בכל נושא. ללא ספק אחד ממנחי הטלוויזיה הטובים בישראל. לא היינו בקשר חברי, אבל כל פגישה איתו היתה משמחת. הערכתי את האומץ והכנות כשחשף בפני הציבור את דבר מחלתו וכמו כולם קיוויתי לסוף אחר. יהי זכרו ברוך".

   

  חני נחמיאס, ששיחקה לצדו של פאר בהצגה "מי מפחד מנישואין", אמרה כי הידיעה על מותו הכתה אותה בשוק: "היה ברור לי שהוא ינצח את המחלה. הוא פנתר ואין סיכוי שמשהו יכניע אותו. היה ברור שהוא עובר מלחמה, אבל הוא דיבר על זה, בהומור שלו. היה איש תאב חיים ומלא הומור ושמחה ועונג שהוא התעקש עליו. ידע לאכול, לשתות, לטייל, המון חברים, תמיד ארוחות משותפות. נראה לי לא הגיוני שבארוחה הבאה ניפגש כל החברים והוא לא יביא את היין המשובח שלו. עצוב".

   

  שרת התרבות לימור לבנת מסרה את תנחומיה למשפחה ואמרה כי "דווקא ביום הקולנוע הישראלי נפרד עולם הקולנוע בכאב מאחד מטובי בניו. מני היה מעמודי התווך של עולם התרבות. הכרתי אותו היטב במשך שנים רבות, שחקן מוכשר הן בקולנוע, הן בתיאטרון, מומחה לאמנות וכמובן מוכר כמגיש טלוויזיה. יהי זכרו ברוך".

   

  בהכנת הכתבה השתתפו רן בוקר, עמית קוטלר, עידו רוזן ומרב יודילוביץ'

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: שאול גולן
  מני פאר. "קלע במדויק ללב המרואיינים"
  צילום: שאול גולן
  הטבות למנויים
  מומלצים