שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  "The Knick": האוס של המאה שעברה

  עוד לא ברור אם "The Knick" היא עוד סדרת בית חולים שמתהדרת באווירה תקופתית, או שמא יש בה יותר מכך, אבל בכל מקרה הצילום, הפסקול והמשחק של קלייב אוון מעולים. רק אל תצפו בה בזמן הארוחה

  אם קלייב אוון חסר גם לכם בטירוף בסרט ההמשך ל"סין סיטי" שמציג כרגע בקולנוע, אולי זה כי הוא תקוע ומשופם בניו יורק של שנת 1900, בסדרה החדשה "The Knick" שהחלה אתמול (שבת) ב-yes. אוון זוכה גלובוס הזהב מגלם מנתח מבריק ופורץ דרך בשם ג'ון ת'אקרי, שעומל על פיתוח חידושים וחקר תופעות רפואיות מסתוריות, לצד פיתוח של התמכרות רצינית ומחייבת לקוקאין, סם שבאותה עת עוד היה חוקי.

   

  ביקורות טלוויזיה נוספות:

  איש חשוב מאוד: יהודה לוי מצוין בתפקיד עצמו

  "נויורק": מאפיונרים חסרי יומרות

  "אקסטנט": של מי התינוק הזה?

   

  הטריילר של הסדרה

   

  "The Knick" נפרשת סביב בית החולים ניקרבוקר, שבו מועסק ת'אקרי, שנאלץ להתמודד עם נטישתם של פטרונים מממנים, עמוקי כיסים, במקביל להתמוטטותה האיטית של כל המערכת, פציינטים שאינם יכולים לשלם ורופאים שאינם יודעים להתעסק בכסף. מדכא? למדי. הסדרה נראית ומצולמת נהדר, עם פסקול מודרני לחלוטין שעומד בניגוד מוצלח לצילום האווירתי והעיצוב התקופתי (קצת כמו ב"שומרי הגלקסיה", להבדיל אלף הבדלות) ואוון מצוין כתמיד, אם כי המראה ההיטלר-היפסטרי הזה לא עושה עמו חסד, יש להודות.

   

  סצנות גרפיות בחדר הניתוח. "The Knick" (צילום: באדיבות yes) (צילום: באדיבות yes)
  סצנות גרפיות בחדר הניתוח. "The Knick"(צילום: באדיבות yes)

  בהתאם לתקופה שבה היו אחוזי תמותה אדירים, האנטיביוטיקה לא הומצאה עדיין והאמצעים הרפואיים היו דלים (תחשבו על העונה השנייה של "אימה אמריקאית"), מתאפיינת "The Knick" בסצנות גרפיות מאוד בחדר הניתוח, סצנות שכנראה יפריעו לכל מי שנמנע למשל מ"חניבעל", "הנגיף" או "דקסטר". אז, כן, לא מומלץ לצפייה בזמן הארוחה.

   

  בין חיתוך לכריתה, מציפה הסדרה בבימויו של סטיבן סודרברג גם מתיחויות בין גזעיות ברוח התקופה, באמצעות דמותו של רופא שחור בשם אלגרנון אדוארד (אנדרה הולנד, "42") הנתקל בחומות של גזענות וחשדנות מקרב הצוות והחולים גם יחד.

   

  אנדרה הולנד בסדרה (צילום: באדיבות yes) (צילום: באדיבות yes)
  אנדרה הולנד בסדרה(צילום: באדיבות yes)
   

  הסדרה מאירה באופן אומלל את תשומת לבנו לעובדה שגם כיום - בעיקר באמריקה הבעייתית בתחום הביטוח הרפואי באופן ידוע לשמצה, אבל גם במערכת הבריאות הישראלית המתמוטטת אצלנו פה - חיינו מופקדים בידיהם של אנשים שנאלצים לעשות את המיטב בתנאים הגרועים ביותר. חלקם יסכנו את חיינו כדי לפרוץ דרך קדימה, חלקם יסכנו את חיינו כשיסרבו לעשות זאת. יש להם גישה לכל הסמים בעולם ואין לנו שום דרך לדעת מה מהם הם לקחו שנייה לפני שהגיעו אלינו.

   

   

  לא ברור עדיין אם "The Knick" תהיה מין "E.R"/"האוס" של תחילת המאה ה-20, או "ניפ/טאק" בגרסה לאנשים חושבים קצת יותר. פתיחתה נטווית כשורה של סיפורים קטנים הנסובים סביב סיפורו המרכזי של ת'אקרי, ניתן לקוות שאלו יצטרפו למשהו שיש בו גם מנוע עלילתי מרתק של ממש, ולא רק דיון היסטורי-חברתי מומחז לנוחיותנו בהפקה תקופתית משובחת.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: באדיבות yes
  קלייב אוון. מצוין כתמיד
  צילום: באדיבות yes
  לאתר ההטבות
  מומלצים