שתף קטע נבחר

"פקחי האו"ם שנחטפו ישפטו על-פי חוקי האל"

45 הפקחים מפיג'י, שנחטפו בשבוע שעבר, מוחזקים על-ידי אנשי ג'בהת א-נוסרה - שלוחת אל-קאעידה בסוריה והם מאיימים להעמיד אותם לדין. במקביל, במשטר הסורי האשימו את ישראל בסיוע לארגון ואמרו כי אם החטופים היו מאירופה, "כל העולם היה מתהפך"

האם ארגון הטרור מתכוון לשפוט את פקחי האו"ם שנחטפו  בגולן הסורי? מנהל מרכז המעקב הסורי אחר זכויות האדם ראמי עבד א-רחמן מסר כי מפקד בג'בהת א-נוסרה, שלוחת אל-קאעידה בסוריה שמחזיקה יותר משבוע ב-45 פקחי או"ם מפיג'י, אמר כי הארגון יקיים משפט בקריטריונים איסלאמיים לאנשי האו"ם בהתאם לחוקי האל. כך דיווח הבוקר (יום ו') העיתון "א-שרק אל-אווסט".

 

עוד בחדשות:

הסרטון שיפליל את חוקר מבצע צוק איתן?

לפיד: "השיח על חוק מע"מ 0 הפך לקרקס"

 

הפקחים נחטפו ביום חמישי בשבוע שעבר. השבוע דרשו החוטפים פיצויים מהאו"ם על מותם של שלושת חברי הארגון שלטענתם נהרגו במהלך חילופי אש עם חיילים של האו"ם. בינתיים גורמים סוריים מפנים אצבע מאשימה דווקא כלפי ישראל, שלטענתם מפעילה את המורדים. גורמים רשמיים בסוריה אמרו לעיתון הלבנוני אל-אחבאר, המשמש כביטאון חיזבאללה, כי "היתה בידי ישראל אפשרות למנוע את חטיפת החיילים מפיג'י ואת המצור על החיילים הפיליפינים, אבל היא לא רוצה את הכוחות האלה בגולן אחרי שהאירופים עזבו". לדברי הגורמים הסורים, "עד כה המשא ומתן לשחרורם של חיילי האו"ם מפיג'י לא הבשיל לתוצאה ואם היה מדובר בחיילים בעלי אזרחות אירופית כל העולם היה מתהפך".

 

גורמים ממשטר אסד הוסיפו כי אנשי ג'בהת א-נוסרה משתמשים בכלי רכב של האו"ם והם גם לובשים בגדים של פקחים באזור מעבר קוניטרה. לדבריהם, "הצבא הסורי פגע במכונית תופת שהייתה בעצם רכב של האו"ם, שהחמושים ניסו להשתמש בה ולהרוג את מי שבה אחרי שהיא נפגעה". באל-אחבאר ציינו כי הם לא הצליחו להשיג תגובה רשמית מהאו"ם בנושא.

 

בנוגע לקרבות בקוניטרה דיווח העיתון כי בימים האחרונים הצבא הסורי תגבר את כוחותיו באזור לקראת ניסיון השתלטות על המעבר. אותם גורמים אמרו כי ""הצבא הסורי מסב אבידות כבדות לחמושים".

  (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

הערך בפיג'י טיימס ()
הערך בפיג'י טיימס

במקביל, אתמול פתחו מספר פלגים ובהם איסלאמיסטיים במערכה חדשה בפרברי קוניטרה הדרומיים, שנועדה להשתלט על חלקים נרחבים

 מהאזור, שבו מתרכז הצבא הסורי ולשבור מצור על אזור בפרברי דמשק. כבר אתמול טענו גורמי אופוזיציה כי המורדים הצליחו להשתלט על כמה אזורים במסגרת הקרבות - בין השאר על מוצב מג'דוליא של הצבא הסורי ואזור תל אל-מסחרה מדרום לקוניטרה.

 

בינתיים בפיג'י ממשיכים לעקוב בדאגה אחר גורלם של הפקחים. כיוון שבאי שבדרום האוקיינוס השקט לא יודעים כמעט דבר על הסכסוך ברמת הגולן ומדוע פקחי או"ם מפיג'י הוצבו בגבול ישראל-סוריה, פרסם העיתון "פיג'י טיימס" את הערך מבריטניקה על רמת הגולן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רכב או"ם עם דגל ג'בהת א-נוסרה
מומלצים