שתף קטע נבחר

"פעיל חיזבאללה נהרג מפיצוץ מתקן ישראלי"

סוכנות הידיעות הלבנונית דיווחה שמתקן האזנה ישראלי פוצץ באזור צידון. דיווחים סותרים על הגורם שפוצץ אותו: חיזבאללה, הצבא הלבנוני או צה"ל. לפי הדיווחים, פעיל חיזבאללה נהרג ואחר נפצע בפיצוץ זה

סוכנות הידיעות הלבנונית הרשמית דיווחה היום (ו') כי מתקן האזנה ישראלי פוצץ באזור הכפר עדלון, שבאזור צידון. על פי הדיווח, המכשיר הוטמן בגן וחיזבאללה הוא שפעל לפוצץ אותו, כשברקע אמצעים ביטחוניים מוגברים. באתר החדשות הלבנוני "א-נשרה" לעומת זאת נטען כי דווקא מזל"ט ישראלי הוא שפוצץ את המכשיר לאחר שהתגלה הבוקר.

 

לפי דיווחים בכלי התקשורת הלבנוניים, כולל אלה המזוהים עם חיזבאללה, במהלך פיצוץ ה"מתקן" נהרג איש חיזבאללה, חסן חיידר מהכפר אנסארייה שבדרום לבנון, ופעיל נוסף נפצע. מקור ביטחוני אמר ל"דיילי סטאר" כי חיידר, מומחה חבלה בן 25, נהרג בשעה שהוא ועמיתיו ניסו לנטרל ארבעה מתקנים, ולא רק אחד. העיתון הזה דיווח בנוסף על כמה פצועים, ולא על אחד בלבד.

מתקנים שהתגלו בלבנון (צילום: AFP) (צילום: AFP)
מתקנים שהתגלו בלבנון(צילום: AFP)

 (צילום: AP) (צילום: AP)
(צילום: AP)

 (צילום: EPA) (צילום: EPA)
(צילום: EPA)

 (צילום: EPA) (צילום: EPA)
(צילום: EPA)

המתקן שאותר לפי התקשורת הלבנונית ופוצץ ()
המתקן שאותר לפי התקשורת הלבנונית ופוצץ

צבא לבנון פרסם הודעה שבה נאמר: "בשעה 15:45 מצא פטרול של המודיעין בצבא לבנון עצם בלתי מזוהה באזור הכפר עדלון. כאשר הפטרול הגיע כדי לחשוף את טיבו, ישראל פוצצה אותו מרחוק, מה שגרם למותו של אחד האזרחים שהיה בקרבת מקום. הוטל סגר ביטחוני באזור הפיצוץ והחלה חקירה בנושא". בערוצים המזוהים עם חיזבאללה, "אל-מיאדין" ו"אל-מנאר", טוענים כי מטוס ריגול פוצץ מרחוק את מתקן ההאזנה.פעיל חיזבאללה שלפי הדיווחים נהרג ()
פעיל חיזבאללה שלפי הדיווחים נהרג

בשנים האחרונות הודיעו כמה פעמים צבא לבנון וחיזבאללה על גילוי מכשירי ריגול ישראליים בשטח לבנון. לפני שנתיים דיווחו בלבנון כי מטוסי צה"ל הפציצו מתקן האזנה שנשתל בוואדי בין העיירה טירפלסיה לעיירה א-זראריה, באזור נהר הליטני. על-פי הדיווח, ההפצצה הייתה באמצעות טיל אוויר-קרקע במטרה לפגוע במכשיר האזנה שהושתל במקום. עוד דווח כי ארגון חיזבאללה חשף את המכשיר.

 

שנה קודם הודיע הצבא הלבנוני כי מצא ופירק מתקן ריגול שהוסווה כסלע, שאותו הציבה ישראל ליד העיירה שמעה שבאזור העיר צור. בהודעה נאמר כי המתקן נמצא בזכות מודיעין שהועבר לו מחיזבאללה, והוא הכיל בין השאר מצלמה מתוחכמת בעלת טווח של 15 ק"מ, שאפשר לשלוט

בה מכלי טיס בלתי מאוישים.  

 

בחודש אוקטובר שעבר פרסמה רשת "אל-מנאר" של חיזבאללה תמונות אפילו של עיט שנתפס על ידי ציידים חובבים בעיירה עשקות. לפי הדיווח, על העיט הושם משדר ריגול ועל גוף נחושת שהוצמד לרגלו היו כיתובים שרמזו שהוא קשור לאוניברסיטת תל אביב ולישראל. ב"אל-מנאר" טענו כי סוג ריגול זה אינו חדש, ובשנים האחרונות נתפסו בסעודיה, בטורקיה ובמצרים עופות שהתברר שהושתלו בהם מכשירי האזנה ישראליים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המתקן "הישראלי" שפוצץ בלבנון
מומלצים