שתף קטע נבחר

מסר ממוח למוח: 'ניסוי טלפתיה מוצלח ראשון'

בהודו ובצרפת הרכיבו שניים קסדות אלקטרומגנטיות עם חיבור רשת. כשהאדם במומבאי חשב על ברכת שלום דיווח עמיתו על הבזקי אור. המדענים חוגגים

מדענים באוניברסיטת הרווארד הצליחו להעביר מסר ממוח אחד לאחר במרחק של יותר מ-6,000 ק"מ. לטענתם מדובר בניסוי הטלפתיה הראשון שצלח.

 

עוד חדשות בעולם:

למה 'צבא היפות' הצפון קוריאני יישאר בבית?

ב'כפר המומיות' מוציאים את המשפחה מהקבר

"סנדק המטבח הצרפתי" נפטר מהבשר

 

במסגרת הניסוי הם חיברו לשני אנשים, בהודו ובצרפת, קסדות אלחוטיות אלקטרומגנטיות בעלות חיבור לאינטרנט. לפי ה"דיילי מייל", ברגע שהאדם במומבאי התבקש לחשוב על ברכות השלום "צ'או" ו"הולה", דיווח חברו בפריז על הבזקי אור במוח. הוא אמנם לא קלט את המילה עצמה, אך הדיווח שלו תאם את הרגע המדויק שבו עמיתו חשב על המילים.

 

לפי המדענים, תוצאות הניסוי מלמדות כי ניתן להשתמש בטכנולוגיה כדי להעביר מידע ממוח אחד לאחר. "זה סוג של מימוש טכנולוגי של חלום הטלפתיה, אבל זה בפירוש לא קסם", אמר ג'וליו רופיני, פיזיקאי ואחד ממחברי המחקר. "אנחנו משתמשים בטכנולוגיה כדי ליצור אינטראקציה אלקטרומגנטית עם המוח".

 

"מקווים לשנות משמעותית את דרך התקשורת"

אלבארו פסקואל-לאונה, פרופסור לנוירולוגיה ואחד ממחברי המחקר, אמר כי הצוות רצה לראות אם ניתן להשתמש ב"דרכים קיימות" לבדוק אם אפשר לתקשר ישירות בין שני

אנשים בזכות קריאת המחשבות מתוך הפעילות המוחית של האחד, ו"הזרקת" הפעילות המוחית הזו לאדם השני.

 

"אחת הדרכים האלה היא כמובן האינטרנט. אז השאלה שלנו הייתה אם ניתן לפתח ניסוי שיעקוף את חלק הדיבור או ההקלדה באינטרנט ולבסס תקשורת ישירה בין מוח למוח", אמר אלבארו. החוקרים סיפרו כי הם נקטו זהירות כדי לוודא ששום מידע חושי לא עבר למשתתפים בניסוי באופן שעשוי להשפיע על פירוש ההודעה.

 

הפיזיקאי רופיני אמר כי "אנחנו מקווים שבטווח הארוך נוכל לשנות בצורה משמעותית את הדרך שבה אנחנו מתקשרים זה עם זה". הנושא התפתח כדי לעזור ליצור גפיים תותבות שניתן לשלוט בהן באמצעות המוח.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
מחשבה ממומבאי לפריז
צילום: shutterstock
מומלצים