שתף קטע נבחר

מצרים: שבעה נעצרו בגלל חתונה חד-מינית

סרטון וידאו שבו נראו שני גברים מתחתנים על ספינה הוביל לחקירה ובעקבותיה נעצרו שבעה בחשד להוללות. המשטרה המצרית מחפשת עוד שני חשודים ש"פגעו בצנעת הציבור"

גם בעידן הנשיא עבד אל-פתאח א-סיסי מצרים ממשיכה להתרחק מהמונח דמוקרטיה ופוגעת בזכויות הפרט. אמש (שבת) הורתה הפרקליטות במצרים לעצור שבעה גברים בחשד ל"הוללות" - סעיף המקושר להומוסקסואליות - בעקבות חתונה של זוג הומואים. כך דיווחה סוכנות הידיעות הממלכתית.

 

החקירה נפתחה בעקבות וידאו שפרסם אתר "אל-יום א-סאבע" ובו נראים שני גברים בחליפות ביום חתונתם עונדים טבעות זה על אצבעו של זה, מתחבקים וחוגגים עם חברים על ספינה. הסרטון, שצולם בחודש אפריל, נערך באופן שהסווה את זהותם.

 

בהודעה שפרסמה התביעה נאמר שהחשודים "פגעו בצנעת הציבור". הם נעצרו לארבעה ימים והחוקרים הונחו לפעול באופן מהיר "כדי להגן על הערכים החברתיים וכדי למצות עמם את הדין". המשטרה המצרית עדיין מחפשת שני גברים נוספים שהיו מעורבים במקרה. בהודעת התביעה תואר סרטון הווידאו כ"מסיבה מרושעת וחסרת בושה".

  

במצרים אין איסור חוקי על קשרים חד-מיניים, אולם החוק מופעל באופן סלקטיבי נגד זוגות שכאלו תוך שימוש בסעיפי "הוללות" ו"ביצוע מעשים מגונים בציבור". בחודש אפריל הורשעו ארבעה גברים ונידונו לשמונה שנות מאסר בגין הוללות לאחר שארגנו מסיבות שנקשרו בקהילה הגאה. במקום נמצאו בין היתר איפור ובגדי נשים. ב-2001 נאסרו 52 גברים על ספינה בנילוס והואשמו שלקחו חלק במסיבת סקס. 23 מהם נידונו לתקופות מאסר שנעו בין שנה לחמש שנים.

 

האפליקציה גריינדר (Grindr), המציעה שירותי היכרויות למיליוני גברים הומואים וביסקסואלים ברחבי העולם, הודיעה השבוע כי תבטל את האפשרות לחפש משתמשים לפי מיקום ומרחק בכמה מקומות בעולם. על פי הודעת החברה, אפשרות החיפוש תבוטל במקומות שבהם חברי הקהילה הגאה נמצאים בסיכון, בהם מצרים, סעודיה, רוסיה, ניגריה, ליבריה, סודן וזימבבואה.

 

"בשל טענות על ביטחון שהתקבלו בתקופה האחרונה בהקשר של מידע על מיקום מדויק", נכתב באתר החברה, "אנו נוקטים צעדים יזומים כדי לשמור על בטיחות המשתמשים שלנו במקומות עם עבר של אלימות כלפי הקהילה הגאה. המיקום של המשתמשים במדינות אלו יוסתר באופן אוטומטי".


פורסם לראשונה 06/09/2014 22:01

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
החתונה המצרית, ובעקבותיה מעצרים
אפליקציית גריינדר מונעת איתור לפי מרחק
מומלצים