שתף קטע נבחר

כך הפכו לימודי רפואה משלימה בקמפוס ברושים ללימודי רפואה אינטגרטיבית מבוקשת

כבר במהלך לימודי הרפואה המשלימה הם מתנסים בטיפולים בקליניקות ולומדים פרקים נרחבים מהרפואה המערבית. מה שאולי מסביר מדוע בוגרי קמפוס ברושים, נחשבים למטפלים מבוקשים המבססים בהצלחה יוצאת דופן קריירה בבתי החולים, בקופות החולים ובקליניקות פרטיות. הקמפוס הירוק, שביסס כבר את מעמדו בתחומי הרפואה המשלימה ומוביל אותה לעידן הרפואה האינטגרטיבית בישראל, מזמין אתכם לקחת חלק במשהו גדול, עם תכניות לימוד בסטנדרט אקדמי וסגל מורים מהשורה הראשונה. כל מה שרציתם לדעת על הקמפוס שיכשיר אתכם למקצוע אמיתי לחיים ועל הצלחות מרשימות של בוגריו

הסינים מתעניינים אולי בגנום היהודי וקונים (למשל) את תנובה, אבל הכיוון ברור ואין יותר דילמה: הרפואה המשלימה הולכת וכובשת גם את העולם המערבי ויותר ויותר אנשים איכותיים בוחרים לבסס קריירה נחשקת כמטפלים בתחום.

 

המקצועות המובילים: הרפואה הסינית והנטורופתיה. את המהלך המרשים הזה, המצמצם את הפער בין הרפואה המערבית לרפואה המשלימה, מוביל היום קמפוס ברושים, קמפוס ירוק הממוקם בקריית אוניברסיטת תל אביב והמיישם סטנדרטים אקדמיים בתוכניות הלימוד שלו. הקמפוס מציע תכניות מתקדמות ללימודי רפואה אינטגרטיבית, הכוללות את כל מקצועות הרפואה המשלימה לצד פרקים נרחבים מהרפואה המערבית.

 

 

קמפוס ברושים הוקם לפני כ-12 שנים כחלק מעמותה הפועלת ללא מטרות רווח. המטרה: להכשיר מטפלים מיומנים במקצועות הרפואה המשלימה. הקמפוס הזה הפך בשקט בשקט לאוטוריטה המובילה בתחומו והוא מציע מענה מקצועי ואיכותי במיוחד למבקשים לרכוש מקצוע חדש לחיים ולפתח קריירה מבוססת כמטפל ברפואה משלימה.

 

דיווחים מהשטח מלמדים שיותר ויותר אנשים המבקשים להפוך למטפלים במקצועות הרפואה המשלימה, בהם גם מי שמעוניינים לעשות הסבה מקצועית בשלבים מתקדמים יותר של הקריירה, בוחרים היום ללמוד בקמפוס ברושים.

 

שירי אלנבוגן, בוגרת קמפוס ברושים, היום נטורופתית בעלת קליניקה פרטית ודוקטורנטית החוקרת (יחד עם המנחה שלה מביה"ח איכילוב, ד"ר שחר לב-ארי) את השפעתם של טיפולים מהרפואה המשלימה-האינטגרטיבית לצד הרפואה המערבית, על חולי סרטן, בחנה כמה מוסדות לימוד לפני שבחרה בקמפוס ברושים.

 

"סיימתי תואר שני בביו-כימיה ורציתי לעבור מהמעבדה אל עבודה טיפולית עם אנשים. ביקרתי בכמה בתי ספר לרפואה משלימה. קמפוס ברושים שבה את ליבי מכמה סיבות: רמת הלימודים הגבוהה, תכנית הלימודים ששילבה פרקים חשובים ברפואה מערבית וגם האווירה המיוחדת והנעימה בקמפוס דיברה אליי". "הקשר עם המרצים", מוסיפה אלנבוגן, "המשיך גם לאחר הלימודים ויש בינינו שיתופי פעולה מעניינים".

 

סינית אנחנו מדברים אליך

איך הפך קמפוס ברושים, שהינו חלק מהמועדון לספורט באוניברסיטת ת"א, לשם דבר בקרב מי שחולמים להיות מטפלים מבוקשים? השילוב והאיזון הנכונים בין איכות תכניות הלימוד, סגל ההוראה וצוות המורים המקצועי, רמת הסטודנטים הגבוהה, ההתנסות הקלינית, האווירה התומכת ומעל לכל התפיסה המיוחדת של רפואה אינטגרטיבית בסביבת לימודים אקדמית, קוסמים למי שמבקש להפוך למטפל מוסמך ולעבוד במוסדות רפואיים או בקליניקות פרטיות.

 

המגמות המובילות והמבוקשות: רפואה סינית ונטורופתיה. תוכנית הלימודים מוכרת על-ידי האגודות הישראליות לריפוי סיני מסורתי ונטורופתיה ומבוססת על סטנדרטים בינלאומיים. מסלול הלימודים בהן מתפרש על פני ארבע שנים. כחלק מתכנית הלימודים נלמדים גם מקצועות טיפוליים רבים, בהם טיפולים במגע (שיאצו, טווינה או צ'י-קונג טיפולי).

 

 

החדשות: כבר בתום שנת הלימודים הראשונה מקבלים הסטודנטים תעודת מטפל במגע בתחום הנלמד. מסלולים אחרים ומעניינים שמציע קמפוס ברושים: ביוסינתזה (פסיכותרפיה גופנית), טיפול בצמחי מרפא, מקצועות המגע (שיאצו, טווינה, רפלקסולוגיה, עיסוי רפואי משולב),מדריכי צ'י קונג וצ'י קונג טיפולי, איורוודה (רפואה הודית), לימודי המשך למטפלים NLP, ועוד.

 

תוכניות הלימודים של קמפוס ברושים, הבנויות, בין היתר, בסטנדרטים קפדניים של האיגודים המקצועיים בחו"ל, הן מהרחבות והמקיפות בתחום, כשהן מבוססות על התנסות קלינית עשירה. מדובר ביתרון שמוצע באופן בלעדי רק על-ידי מוסד זה: מערך של 12 קליניקות פעילות בהן הסטודנטים מתנסים בסטאז' מעשי ומיישמים בשטח את החומרים הנלמדים.

 

קמפוס ברושים מציע למטפלים ברפואה סינית גם תכניות לימוד מתקדמות והתמחויות כמו: גניקולוגיה סינית, התמחות בטיפול בכאב, ועוד. הסטודנטים זוכים למערכת לימוד גמישה ויכולים לבחור אם ילמדו לימודי בוקר צהרים או לימודי ערב.

 

הנהלת ומורי הקמפוס אוחזים בפילוסופיה הדוגלת ברגישות לסביבה, בהשתייכות ובתרומה לקהילה. ד"ר שגיא בנאי, הדיקאן, ומי שאחראי, בין היתר, על פרויקט החונכות, מוביל ומקדם פעילויות חברתיות ייחודיות. מדי שנה, מפעיל הקמפוס מערך התנדבות מאורגן במבחר מוסדות רפואיים שיקומיים וחברתיים עבור הסטודנטים הלומדים בשנים המתקדמות.

 

מקצוע (אמיתי) לחיים

אבל מה קורה בסיום הלימודים? מטבע הדברים, בוגרי קמפוס ברושים נחשבים למטפלים מבוקשים ביותר, זוכים להצלחה רבה, משתלבים ומבססים קריירות על-פי העניין וההעדפה האישית. תעודת הבוגר מטעם קמפוס ברושים מוערכת מאוד בסביבת התעסוקה הרלבנטית. 

 

יתרון נוסף לבוגרי הקמפוס הזה: בוגרי ארבע שנות לימוד המעוניינים בלימודי המשך, גם לתואר אקדמי בתחום, יכולים לעשות זאת בארה"ב, במוסד האקדמי South-West, באירופה (אנגליה), ומטבע הדברים גם בסין, במסגרת האקדמיה לרפואה סינית. קמפוס ברושים זכה להכרה מלאה מטעם האקדמיה לרפואה סינית בבייג'ין בתוכנית הלימודים ובמבחני הסיום שעורך הקמפוס.

 

בשקט בשקט הפך קמפוס ברושים לאוטוריטה בתחומו, כשהוא נשען על ארבע רגליים יציבות: ראייה פדגוגית מערכתית של לימודי רפואה אינטגרטיבית (הכוללים גם תכנים מעמיקים של רפואה מערבית), מורים שהינם מטפלים מומחים מהשורה הראשונה, צבירת ניסיון פרקטי משמעותי לאורך הלימודים בקליניקות אליה באים המטופלים, (לעיתים אף השתלבות בסטאז' במוסדות רפואיים), ובוגרים מרוצים (ראו מסגרת) המשתלבים בהצלחה בשוק העבודה.

 

בשורה התחתונה, קמפוס ברושים, שמכין את בוגריו למקצוע אמיתי לחיים ולקריירה, ביסס את מעמדו כאופציה המועדפת בקרב מי שמעוניינים ללמוד את אחד ממקצועות הרפואה המשלימה בתפיסת הרפואה האינטגרטיבית - ולהפוך למטפל איכותי ומצליח.

 

www.broshim.tau.org.il

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שירי אלנבוגן. רמת לימודים גבוהה
אייל מיליקובסקי, מצטיין קופ״ח כללית
אסף מור, מורים מקצועיים
מומלצים