שתף קטע נבחר

משטרת השריעה של דאעש - בניהול בריטיות

בריגדות של נשים בלבד פועלות בשירות הארגון הקיצוני בסוריה כדי לוודא שהמקומיות מקפידות על חוקי השריעה. לפי דיווחים, את המיליציה ברקה מנהיגה בת 20 מסקוטלנד, ולצדה בריטיות וצרפתיות. "הן מכירות את ג'ון עורף הראשים"

פעילי דאעש ידועים לשמצה בחוקים הנוקשים שהם כופים על האוכלוסייה האזרחית באזורים שבשליטתם, אולם מי שאוכף את החוקים האלו הן דווקא נשים, ואפילו כאלו ממוצא זר. הארגון הקיצוני, כך מתברר, מפעיל משטרת שריעה נשית שמוודאת כי המקומיות עומדות באמות המידה המוסריות של דאעש - ולפחות בעיר אחת בראש היחידה ניצבת בריטית.

 

לפי דיווחים, שפורסמו בין היתר בעיתון "טלגרף", אחת מבריגדות הנשים הבריטיות פעילה באזור העיר רקה, המעוז המרכזי של דאעש בסוריה. חוקרים אחרים שעוקבים אחר פעילות דאעש זיהו את אחת ממנהיגות המיליציה ברקה - אקצה מחמוד, בריטית בת 20 מגלזגו שהגיעה לסוריה בנובמבר אשתקד - והעריכו שלצדה פועלות עוד שלוש בריטיות לפחות.

תמונה שפרסמו בטוויטר "שוטרות" ברקה ()
תמונה שפרסמו בטוויטר "שוטרות" ברקה
 

לפי המכון לחקר טרור TRAC, הקבוצה הוקמה מוקדם יותר השנה בכוונה לחשוף גורמים עוינים שניסו להסתנן לשורותיה בכך שיתחפשו לנשים. עתה החברות בה אחראיות לוודא שכל הנשים ברחוב מכוסות מכף רגל ועד ראש ושהן מלוות על-ידי קרוב משפחה בעודן בציבור.

 

"הקמנו את הבריגדות כדי לעורר מודעות לדת שלנו בקרב נשים, וכדי להעניש את אלו שלא מקפידות על החוק", הסביר פעיל דאעש ברקה. "יש רק נשים בבריגדה שלנו והקצינו להן מתקנים משל עצמן כדי למנוע עירוב בין נשים לגברים". לפי עדויות, הנשים מתבקשות למלא משימות שלא כוללות אלימות, במקום שיילחמו לצד יתר הפעילים, ובתמורה מקבלות שכר חודשי בגובה 25 אלף ליש"ט סורי (כ-585 שקל).

 

"הבריגדה ברקה מורכבת בעיקר מנשים בריטיות וצרפתיות, אולם הבריטיות מנהלות את הפעילות

ברשתות החברתיות וכותבות באנגלית", סיפרה החוקרת מלאני סמית. היא ציינה עוד כי "בהתחשב בכמה קטנה ומלוכדת קהילת הפעילים הבריטים בסוריה, סביר שהן מכירות את הבריטי שהוציא להורג את העיתונאים ג'יימס פולי וסטיבן סוטלוף".

 

הוריה של מחמוד פרסמו בשבוע שעבר פנייה נרגשת והצהירו כי "הבת שלנו עברה שטיפת מוח. היא חיה באשליה ועוזרת לאלו שמבצעים רצח עם". הם הפצירו בה לשוב הביתה וטענו כי היא "בוגדת לא רק בנו אלא בכל העם בסקוטלנד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים