שתף קטע נבחר

מלחמת המעריצים: אייפון 6 מיושן או מרהיב?

האייפון החדש שלא חידש דבר והשעון שכולם כבר הציגו: הרשת מגיבה להכרזות של אפל ובעיקר יורדת עליה על חוסר המקוריות. מעריצי אפל יצחצחו את המקלדות ויצאו להגנתה

כמדי שנה האירוע של אפל, שבו מכריזים על אייפון חדש (או שניים), גרר אחריו אינספור תגובות בעד ונגד הפיתוח האחרון של החברה שכולם אוהבים לצחוק עליה. השנה מצעד הדאחקות של האינטרנט היה יותר מקבץ תלונות מאשר בדיחות המעלות חיוך, ונראה שהרשת הפכה צינית וקרה כלפי הפיתוחים של אפל, והתגובות בהתאם. טוב נו, בכל זאת מצאנו בדיחות.

 

האם האייפון 7S+ יהיה בגודל 12 אינץ'?
האם האייפון 7S+ יהיה בגודל 12 אינץ'?

 

יש משהו נוח במשטר הקומוניסטי של אפל. מכשיר אחד (טוב כבר שניים), מערכת הפעלה אחת, ואחידות מלאה בין כל המכשירים השונים. יש משהו מאוד מנחם בלראות את אותו דבר בכל מקום. יש כאלו המשווים את המעבר בין אייפון לאנדרואיד לנפילת חומת ברלין. אלו ששהו בצד המזרחי התרגלו למבחר המצומצם עד לא קיים, ולכך שחייהם הוכתבו על ידי הממשלה. כך גם מבחר המכשירים מזערי ומערכת ההפעלה לא ניתנת לשינוי.

 

בצד המערבי של הסמארטפון, ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות, נהנים או סובלים, תלוי בפרספקטיבה שלכם על החיים, מעודף אפשרויות וחוסר אחידות מוחלט, בין אנדרואידים שונים. אך ניתן לבצע התאמה אישית מלאה של המכשיר, שכמעט לא מוגבל בשום צורה.

 

אאאאאה מסך גדול יותר!

סמסונג נוהגת לעקוץ את אפל בכל הזדמנות אפשרית, וגם כאן לא וויתרה על ההזדמנות. בסדרת סרטונים חביבה מופיעים כביכול שני "גאוני מק", כפי שהטכנאים הנותנים שירות לקהל בחנויות החברה נקראים, כשהם מנסים לבצע פעולות הקשורות למכשיר האייפון. הפעם נראה שהם מופתעים מהמסך הגדול שכידוע, קיים מזה שנים אצל המתחרים. 

 

 

לא ביקשתם, אז הנה

כמו בכל שנה, אנחנו מחכים ליבול הסרטונים של אדם על רקע לבן שמספר לנו מה חדש, מיוחד ומהפכני. סרטון שעלה בערוץ היוטיוב JacksFilms מציג את הפארודיה שלו על העניין.

 

 

לא מקורי, ועדיין מנצח

אתם יכולים (ואכן גם עושים זאת) לרדת על אפל ועל כך שהיא לא מקורית, ושכולם הציגו את היכולות האלה לפני כן. אזור הטוקבקים הוא אחד ממקומות החיכוך בין אוהבי ושונאי אפל, ואתם מוזמנים להמשיך פה למטה. מקריאה של התגובות בכתבות האחרות כאן ובאתרים בעולם, נראה שהדבר הכי פופולרי עכשיו, הוא להצהיר בעלות על מכשיר אנדרואיד כדי להבדיל את הכותב מכל אותם "לא מתוחכמים" שרוכשים את מכשירי התפוח. בהשוואה הזאת שנפוצה ברשת והעולתה על ידי כתב של Ars Technica נראה איך טכנולוגיות ומפרט שהציגה אפל השבוע היו קיימים אצל גוגל לפני שנתיים. ב-Cnet אומרים שההשוואה משמיטה את המעבד, המצלמה וסורק טביעת האצבע שיטו את הכף חזרה לאייפון.

 

 

אך האם המכשיר באמת אומר משהו על בעליו? האם באמת משתמשי האנדרואיד, לפחות על פי הסטיגמה, הם משתמשים מתקדמים שפורצים למכשיר ומשנים את מערכת ההפעלה לטעמם האישי? האם בעלי אייפון הם זומבים חסרי דעה שיקנו כל דבר? או אולי כדי שנשאל האם הסמארטפון הוא בצורה כלשהי ראי המשקף את היכולות הקוגנטיביות של המשתמש, ולא, איך נאמר, בחירה אקראית כי זה מה שיכלתם להרשות לעצמכם באותו זמן? או שפשוט זה הסמארטפון שנראה נכון באותו רגע?

 

שתוק וממש תיקח את הכסף שלי ()
שתוק וממש תיקח את הכסף שלי

 

ההתנצחות בין רוכשי מכשירי החברות השונות היא כמו שזה נראה, פרי תעמולה פרסומי מהשורה הראשונה. במקום להתווכח האם צריך בכלל מכשיר החדש, הציבור מתווכח איזה מהמכשירים החדשים יותר טוב וזה תמיד טוב לחברות. אף אחד לא שואל את עצמו, למה הוא בכלל צריך עוד סמארטפון או למה להחליף מכשיר שעבד מצוין עד עכשיו.

 

קריימר הקים מחנה מחוץ לחנות ()
קריימר הקים מחנה מחוץ לחנות

 

הוויכוח כבר מזמן לא מתנהל סביב העניינים הטכניים אלא בעיקר סביב התדמית שאוהבים להדביק משתמשי המכשיר אחד לשני. אחד אומר שהאייפון יקר לחינם ושאפשר למצוא הכל בזול, השני אומר שהאנדרואיד הוא מכשיר למי שאין לו כסף לקנות אייפון. המציאות היא, שבישראל, מכשירי הפרימיום נמכרים כמעט באותו מחיר של כ-3,000-4,000 שקלים. רבים מתבלבלים בגלל השמות הזהים של המכשירים הזולים, שאותם ניתן למצוא בשפע. הם אולי לא זהים ביכולות, אבל לרוב עונים על כל הדרישות, ולפעמים זה נראה שהרצון הישראלי להיות זה שהשיג את הדיל הכי טוב מנצח את כל הטענות ההגיוניות בכל פעם.

 

הפסנתר של התפוח 

כמו כל סרטון של אפל, גם ההשקה הזו לוותה במוזיקת פסנתר דרמטית. קונאן אובריאן יקירנו לא פסח על המנהג והביא את הכביכול מלחין של אותן מנגינות לתוכנית.

 

 

על מה שילמתם עם גלקסי?

אפל אכן עושה את הדברים מאוחר, אבל היא עושה אותם נכון. וזה נכון שאפשרות התשלומים דרך הסמארטפון היא לא חדשה. היא זמינה במכשירי אנדרואיד כבר הרבה זמן. נו, ו? ומה נעשה בכל הזמן הזה? אתם כבר משלמים דרך הגלקסי? בדיוק. לאפל יש מספיק כוח שיווקי כדי להניע חברות ענק כמו מקדונלדס ומייסיס להטמיע את מערכת התשלומים שלהם, וכמובן חברות האשראי. שהרי פונקציות מתקדמות לא שוות כלום ללא תקן אחיד שאותו יאמצו מקבלי התשלום.

 

סוני עוקצת את העדשה הבולטת של האייפון 6 ()
סוני עוקצת את העדשה הבולטת של האייפון 6

 

כשבעולם מתפרסמות פרסומות שכאלה היורדות על אפל, קשה שלא לחשוב על התגובה או יותר נכון, חוסר התגובה של אפל למכשירים של אחרים. מצד שני, לאפל יש רק שני מכשירים בשנה הנשמרים כמו סוד מדינה.

 

  

בקרוב בתור הקרוב אליכם (אם אתם גרים בארה"ב).

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מקרטעים בשידר שידור עם אפל
מומלצים