שתף קטע נבחר

לפיד מתבצר בעמדתו: לא אוותר על מע"מ 0, לא אעלה מסים

הפערים בין עמדות ראש הממשלה ושר האוצר בסוגיית תקציב המדינה עמוקים ומקורבי לפיד מאותתים שלא יתפשר בעניין מע"מ 0 לדירה ראשונה ולא יעלה מסים: "נתניהו יקבל אותו כיו"ר האופוזיציה"

מחריפים האיומים על רקע המחלוקות בין ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לשר האוצר, יאיר לפיד. נתניהו הבהיר השבוע כי הוא רוצה לשמור על מסגרת הגרעון בתקציב במקביל להגדלת תקציב הביטחון לשנה הבאה, בעוד לפיד מצדו הציב שני יעדים: אי העלאת מיסים ואישור תוכנית מע"מ אפס, שנתקלה בהתנגדויות קשות וחריפות ובביקורת רחבה.

 

מקורבי לפיד אמרו היום (ו') ל-ynet: "לא נוותר על סוגיית העלאת המיסים ומע"מ אפס. אם נתניהו רוצה את לפיד כיו"ר אופוזיציה, אז שלא יעביר את שני הדברים האלה. לפיד פשוט לא יכול ששני הנושאים האלה לא יעברו".

 

עם זאת, מקורבי שר האוצר הבהירו כי "לפיד יתפשר על תקציב הביטחון ויסכים להעביר למערכת הביטחון יותר כסף מהרגיל וממה שהאוצר רוצה, והוא מתכוון להגיע להבנות בנושא זה עם ראש הממשלה. נתניהו ולפיד אמורים להסתדר, אבל האלטרנטיבה קיימת".

שר האוצר לפיד עם הנגידה פלוג (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
שר האוצר לפיד עם הנגידה פלוג(צילום: מוטי קמחי)

בינתיים, ישיבת הממשלה שנועדה להיערך ביום ראשון הקרוב, כפי שאמור להיות מדי שבוע, בוטלה שוב - בפעם השנייה ברציפות, בעקבות העובדה שטרם סוכמו פרטי התקציב באוצר.

 

לפיד ונתניהו אמורים להפגש ביום ראשון כדי לנסות ולהגיע להבנות. על רקע המתיחות, נפגש השבוע נתניהו עם הסיעות החרדיות, וחבר הכנסת ליצמן אמר כי התרשמותו מהפגישה הייתה ש"ראש הממשלה לא מרוצה מהקואליציה הנוכחית". עם זאת הוא הבהיר כי הוא לא צופה

הצטרפות של המפלגות החרדיות לממשלה.

 

בפתח ישיבת הממשלה האחרונה, שהתקיימה לפני שבועיים ובה אושר קיצוץ רוחבי של שני מיליארד שקל מהמשרדים השונים, אמר נתניהו כי "הביטחון קודם לכול". השבוע הוא שוחח עם נגידת בנק ישראל קרנית פלוג לרגל השקת השטר החדש של 50 שקלים, והתייחס לנושא דילמת הגירעון-ביטחון: "אנחנו צריכים לשמור גם על הביטחון וגם על הכלכלה. הדברים הללו נפגשים בגירעון שאנחנו יכולים לשלוט בו ושלא ימוטט אותנו. וזאת תהיה המדיניות שלנו וכך אנחנו ננהג, יחד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עידו ארז
שר האוצר. "הוא לא יכול שהנושאים האלה לא יעברו"
צילום: עידו ארז
מומלצים