שתף קטע נבחר

חרדים בוגרי 8200: נעשה מילואים במקום הסרבנים

עשרות חיילי מילואים חרדים ששירתו ביחידה המובחרת, במגרת מסלול "בינה בירוק" - הודיעו למפקדיהם כי הם נכונים להתנדב ולשרת למשך פרקי זמן ארוכים - כדי לפצות על חסרונם של סרבני 8200. "משעה שאנו נקראים לדגל, אנו מתייצבים בעוז ובגאווה", כתבו

תגובה חרדית-ציונית הולמת לסרבנות ב-8200 : עשרות חיילי מילואים, בוגרי מסלול "בינה בירוק" של פרויקט שח"ר (שילוב חרדים), ששירתו ביחידת המודיעין המובחרת, הודיעו למפקדיהם כי הם נכונים להתנדב ולשרת למשך פרקי זמן ארוכים יותר משהם נדרשים להם - זאת כדי לפצות על חסרונם של 43 סרבני היחידה ולהתנער מהעצומה עליה חתמו.

 

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 

במכתב ששיגרו לשר הביטחון ולרמטכ"ל - ומובא כאן במלואו (היכנסו), ביקשו המילואימניקים החרדים - כ-30 במספר, שרובם היו קצינים ואנשי קבע - להביע "זעזוע ושאט נפש ממכתבם של חברינו, אשר בחרו לערב שיקולים פוליטיים והצהירו על סרבנותם לשרת שירות מילואים".

 

קראו עוד בערוץ יהדות :

 

"איננו יכולים להישאר אדישים אל מול האשמות חסרות השחר על היעדר כללי אתיקה ומוסר בעבודת הקודש של המודיעין ביחידה", כתבו. "במהלך שירותנו נחשפנו למקרים רבים בהם יכולות היחידה ואיסוף המודיעין הביאו להצלת חיי אדם ושמירה על ביטחונה של מדינת ישראל וכלל אזרחיה".

 

"רבים ביקשו לחתום"

החיילים החרדים ציינו כי כאשר היו על מדים הם "השאירו דעות ושיקולים שונים מאחור והתייצבו לשירות משמעותי" – וכך הם מצפים גם מאחרים. "משעה שאנו נקראים לדגל, אנו מתייצבים בעוז ובגאווה", כתבו, "ובאים למלא את חובתנו – זכותנו בהגנה על העם והמולדת".

 

"אנו מבקשים לחזק את חיילי החובה, משרתי הקבע, הקצינים, החיילים וכל אנשי קהיליית המודיעין שעושים לילות כימים למען הגנת המדינה על ידי איסוף וניתוח מודיעין אמין, מועיל ומדויק", חתמו את מכתבם, "אנו מבינים את הצורך הקריטי והאסטרטגי שבפעילות היחידה למען ביטחונה והמשך קיומה של מדינת ישראל".

 

ישראל בלק, מיוזמי מכתב התגובה החרדי, אמר ל-ynet כי רבים-רבים ביקשו לחתום עליו – כולל כאלה הנמצאים כעת בשירות חובה ומנועים מכך.

"זה נולד מתוך כאב לב על כך שקומץ קטן של אנשים מצליח להוציא את דיבת היחידה רעה", סיפר, "לא יכולנו לעמוד מנגד כאשר קבוצת אנשים מפיצים חרושת שמועות כאילו שנעשים בה דברים הנוגדים את האתיקה וחוקי המוסר".

 

"חשוב היה לנו להראות ש'מכתב הסרבנים' אינו משקף את הלך הרוח ביחידה", הוסיף, "רוב החיילים מבינים, כמונו, שנעשית פה יומם ולילה עבודת קודש שהכרחית לביטחונה של ישראל. חלילה מלשוות לה פן לא מוסרי ולא אתי".

 

יוזם המכתב סבור כי כלל אין בצה"ל מקום להבעת דעה כמו זו של הסרבנים: "זה לא סוד שחלק מאיתנו, החרדים, מתגייסים לשירות משמעותי בצה"ל בניגוד לערכים ולחינוך שעליהם גדלו. אפשר לצפות גם מאחרים שישאירו מאחור את השקפות העולם השנויות במחלוקת ולא יביעו דעות פוליטיות ואחרות במסגרת הצבאית בכלל והמודיעינית בפרט".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דנה קופל
החרדים: תשובה ציונית הולמת
צילום: דנה קופל
מומלצים