שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  כפרות עם תרנגול? תזדקקו לאישור וטרינרי

  השירותים הווטרינרים במשרד החקלאות קוראים לציבור המעוניין לקיים את מנהג הכפרות לשמור על רווחת העופות ובריאות הציבור. על פי הנחיות המשרד, חל איסור על שחיטת עופות במקום בו יתקיים מנהג הכפרות וכי כל אתר בו יתקיים הטקס, יהיה חייב באישור מראש של וטרינר. כמו כן, נקבע כי יש לאפשר במקום הטקס תנאי הצללה לעופות, הגנה מפני מזג אוויר חם או גשום, הזרמת אוויר לכלובי העופות ובידודם מרעשים חזקים

  לקראת חגי תשרי, מפיצים השירותים הווטרינרים במשרד החקלאות כללים שנועדו לכל המעוניין לקיים את מנהג הכפרות, במטרה לשמור ככל שניתן על רווחת בעלי הכנף המובאים לאזור קיום הטקס והבאתם לשחיטה במקום מוסדר בתום הטקס.

   

  במסמך שהפיצו אנשי השירותים הווטרינרים צויינו התנאים להעברת העופות למקומות בהם אמורים להתבצע מנהגי הכפרות והעברת העופות לאחר מכן לשחיטה. על פי הנחיות המשרד, יש להוביל את העופות בהתאם להוראות ותקנות מחלות בעלי חיים והסדרת תנועת בעלי חיים, תוך שימוש ברכב המאושר להובלת בעלי חיים.

   

   (צילום: MCT) (צילום: MCT)
  (צילום: MCT)

   

  ההובלה עצמה מחוייבת באישור העברה ונוכחות משגיח להובלת העופות. בכל הנוגע לקיום אתר טקס הכפרות, במשרד מציינים כי יש לקבל אישור מראש על ידי וטרינר רשותי לאישור המקום.

   

  בעת קיום הטקס, יש להקפיד כי העופות שיובאו למקום יובלו ישירות ממשק הגידול ובתום הטקס, יש להביאם למשחטת עופות מאושרת על פי חוק, ללא תחנות ביניים תוך שמונה שעות לכל היותר.

   

   (צילום: EPA) (צילום: EPA)
  (צילום: EPA)

   

  במשרד מדגישים כי אין לשחוט עופות במקום בו אמור להתבצע מנהג הכפרות ואין להשתמש בתרנגולות מטילות לשם ביצוע המנהג. עוד הוסיפו במשרד החקלאות, כי יש לשחוט את העופות מייד עם הגעתם למשחטה תוך פיקוח על תנאי הגעתם העופות למקום. במשרד מציינים כי ניתן לדווח על הפרות לכאורה של תקנות או התעללות בבעלי כנף במוקד

  יחידת האכיפה והחקירות (פיצו"ח) בטלפון מס': 03-9559911.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: גיל יוחנן
  כפרות בירושלים (צילום ארכיון)
  צילום: גיל יוחנן
  מומלצים