שתף קטע נבחר

iOs 8 יוצאת הערב ב-20:00

הכינו את האייפונים לעדכון תוכנה מבית אפל. המערכת החדשה אמורה לשנות את האופן שבו אנחנו שולחים הודעות, שומרים בענן ומזהים שירים. וגם: שפות חדשות לסירי, מקלדת חכמה ושיתוף שירים עם המשפחה

הערב (ד') ב-20:00 שעון ישראל, אפל צפויה להציע להורדה את iOs8 - מערכת הפעלה חדשה לבעלי אייפון 4S ומעלה ולבעלי אייפד 2 ומעלה. המערכת אמורה להציג שיפורים משמעותיים לאפליקציית התמונות וההודעות ודרכים חדשות לתקשורת בין מכשירים של היצרנית. אפל טוענת, כרגיל, שזה העדכון המשמעותי ביותר של מערכת ההפעלה אי פעם.

 

המכשירים שמקבלים עדכון.  ()
המכשירים שמקבלים עדכון.

 

חכו רגע עם ההורדה

iOs  מגיעה שנה לאחר הגירסה הקודמת שהציגה בין השאר שינוי גדול בעיצוב וכמו כן בממשק, שקיבל עדכונים חשובים כמו מרכז בקרה ואפשרויות לדפדוף בין אפליקציות. למערכת ההפעלה המצוינת הזו היו בכל זאת חסרונות לחלק מהמשתמשים: היא האטה, קיצרה את חיי הסוללה והקשתה על העבודה עם המכשירים הקודמים, אייפון 4 ו-4S, וחסמה כבלים לא מאושרים של אפל.

 

על כן, ועל רקע עוד בעיות שעלולות להיווצר, ההמלצה היא כמו תמיד: לחכות, לראות שהכל בסדר עם מכשירים כמו שלי ואחרים, רק אז להוריד.

 

בכל מקרה, אם אתם רוצים להתכונן: יש לגבות את המכשיר לענן או למחשב ולפנות ככל הנראה כ-3 גיגהבייט של מקום על המכשיר שלכם. לאחר מכן בדקו שהגרסה שיש לכם עכשיו מעודכנת, והתאזרו בסבלנות: יכול להיות שהשרתים של אפל יהיו עמוסים וייקח זמן רב עד שתצליחו להוריד את העדכון.

 

לצלם בהודעות

אחד העדכונים המסקרנים הוא למערכת ההודעות - iMessage של האייפון שיאפשרו להקליט, לעבור לשיחה קולית, לדווח על מיקום ולצלם בנוחות בתוך השיחה כמו גם לגשת לקבצים של השיחה - שיכולה להיות גם מרובת משתמשים.

 

מקלדת חכמה

עוד שיפור מעניין הוא המקלדת החכמה של שתשלים מילים בדוא"ל והודעות ותדע לזהות על פי אפל את הטון בו אמור להיות המכתב - האם זה הבוס שלך (מצ"ב ההודעה בנושא) או חבר (הנה הקובץ גבר). כמובן, לא ברור אם משתמשי העברית יקבלו גם את ההשלמה האוטומטית.

 

ממכשיר למכשיר.  ()
ממכשיר למכשיר.

 

שירי סירי

ויש עוד: בענן שלה אפל תציג עדכון מתבקש, ומעתה יהיה אפשר להעלות את כל סוגי קבצים. טקסטים בוורד מהמחשב האישי, מצגות וכדומה. בנוסף המערכת תציג אפשרות לעבוד על קבצים מכמה מכשירים, כלומר קובץ במק יופיע אוטומטית באייפד בפונקציה שמכונה המשכיות.

 

מקלדת חכמה.  ()
מקלדת חכמה.

 

תכונה חדשה בשם FamilyShare מאפשרת להורים לעקוב אחר מיקום הילדים ולשתף תמונות וסיפורים בין בני המשפחה. כמו כן ניתן לחלוק את המוזיקה שנרכשה על ידי אחד מבני הבית לשאר המכשירים, ועד 6 מכשירים. בשימוש בתכונה הזו, ילדים לא יוכלו לבצע רכישות של אפליקציות על דעת עצמם, אלא ההורה יקבל הודעה מיידית ויצטרך לאשר אותה בעצמו.

 

ואפשר גם לזרוק את שאזאם: מעתה ניתןן לזהות שירים דרך שירות שאזאם המובנה בסירי, וגם לרכוש את השיר ישירות. כמו כן התווספו 22 שפות שסירי מבינה. עוד לא ידוע אילו.

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים