שתף קטע נבחר

פצצה פוליטית: גדעון סער לוקח פסק זמן מהחיים הציבוריים

באירוע הרמת כוסית מול 1,000 פעילי ליכוד חולל שר הפנים רעידת אדמה: מי שנבחר פעמיים למקום הראשון בפריימריז של הליכוד הודיע על פרישה מהחיים הפוליטיים. הוא יתפטר מתפקידו כשר הפנים ומכהונתו כחבר כנסת. הוא הדגיש: "אני עוזב את תפקידיי, אבל לא עוזב את הליכוד". ברקע: עימות מתמשך עם ראש הממשלה נתניהו, אותו לא הזכיר סער בנאומו אף לא פעם אחת

שר הפנים גדעון סער, מי שנחשב לאחד הכוחות החזקים בתנועת הליכוד - מטיל הערב (יום ד') פצצה פוליטית שאיש לא חזה: סער הודיע שהחליט לקחת "פסק זמן" מהחיים הפוליטיים. בתקופה הקרובה הוא יתפטר מתפקידו. מאות הפעילים שבאו היום לכנס הרמת כוסית שערך סער, נותרו בהלם למשמע ההודעה. "חשבנו שגדעון יודיע שהוא מתמודד מול נתניהו, רצינו להמליך אותו כמלך הליכוד, ופתאום הוא מודיע על פרישה, משום מקום", אמר אחד הפעילים שהגיע לאירוע. "עשינו ביחד דברים גדולים, אתם ואני", אמר סער לקהל ההמום. סער הודיע כי אחרי חגי תשרי הוא יתפטר מהממשלה ואחרי זה גם מהכנסת. הוא הדגיש: "אני עוזב את תפקידיי, אבל לא עוזב את הליכוד". הוא אמר כי עתה יקדיש יותר זמן לבני משפחתו: "בקרוב, בני דוד יתחיל ללכת, ואני רוצה ללכת איתו יד ביד".

 

פרישת סער - כתבות נוספות

ליברמן על פרישת סער: "הפסד לממשלה"

איילה חסון: "גאולה אבן יכולה לשוב לשדר"

 

לכנס, שהתקיים בכפר המכבייה, הגיעו בכירים בליכוד ביניהם השר יובל שטייניץ, חברי הכנסת צחי הנגבי, מירי רגב, אופיר אקוניס, יריב לוין, ציפי חוטובלי, דני דנון והשר לשעבר אבי דיכטר. בנוסף הגיעו גם ראשי רשויות ובכירים נוספים בליכוד.  

 

 

סער מנה בפני פעילי הליכוד את רשימת הישגיו לאורך השנים. "היה לי חלק גדול במניעת הקמת ממשלת לבני ב-2008", אמר שר הפנים שהזכיר כי לקח חלק בצוות המשא ומתן שהוביל לקואליציה של ארבע שנים. בנוסף, הוא הזכיר כי כשר חינוך ביצע את רפורמת הגנים, הקים אוניברסיטה באריאל, הביא חצי מליון תלמידים מדי שנה לירושלים.

 

לאחר מכן מנה את הישגיו כשר פנים. "דבר ראשון הארכתי את שעון הקיץ", אמר סער. "עשרות שנים דיברו ולי לקח כמה חודשים". כמו כן, סער הזכיר את חוק המסתננים שחוקק.

 

השר גדעון סער בהודעה הדרמטית (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
השר גדעון סער בהודעה הדרמטית(צילום: מוטי קמחי)

 

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

 

כמו כן, סער הזכיר את חוק המסתננים שחוקק ואת פעילותו למניעת חוסר שוויון בין הרשויות המקומיות בדרום הארץ. "הוכחנו שאפשר לעשות שינוי גדול בנגב", אמר סער. "בדגש על הרשויות שיותר חלשות מבחינה כלכלית". עוד הזכיר סער כי אתמול חתם על צו הכרה בלאום הארמי.

 

"אני מביט אחורה על 20 שנים של שירות ציבורי ו-12 שנים שאני מייצג אתכם בממשלה ובכנסת ואני חש סיפוק רב על העשייה למען עם ישראל ולמען המדינה", סיכם סער. "כל ההישגים האלה הם שלנו. בלעדיכם, בלי התמיכה ובלי האהבה הזאת, לא הייתי יכול לעשות שום דבר".

 

סער מברך על היין (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
סער מברך על היין(צילום: מוטי קמחי)

השר יובל שטייניץ באירוע (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
השר יובל שטייניץ באירוע(צילום: מוטי קמחי)

 

סגן השר אופיר אקוניס (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
סגן השר אופיר אקוניס(צילום: מוטי קמחי)

השר לשעבר אבי דיכטר (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
השר לשעבר אבי דיכטר(צילום: מוטי קמחי)


 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

 

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

 

סער, בן 47 מתגורר בתל-אביב, נשוי למגישת הטלוויזיה גאולה אבן ואב לשלושה - שתיים מנישואים קודמים. היה עוזר ליועץ המשפטי לממשלה ועוזר לפרקליט המדינה, לפני שמונה על-ידי נתניהו ולאחר מכן על-ידי אריאל שרון להיות מזכיר הממשלה. ב-2003 נבחר לראשונה לכנסת ברשימת הליכוד. הוא כיהן כיו"ר סיעת הליכוד בכנסת ה-16 וה-17 - אז היה גם סגן יו"ר הכנסת.

 

בפריימריז לקביעת רשימת הליכוד לבחירות לכנסת ה-18 הוא נבחר למקום הראשון והוצב במקום השני ברשימה אחרי נתניהו. בממשלה הקודמת הוא היה שר החינוך, ובמהלך כהונתו בוצעו כמה רפורמות במערכת החינוך, ובין היתר נכנס לתוקף חוק חינוך חובה חינם מגיל 3. בתקופת כהונתו עלה אחוז הזכאים לתעודת בגרות.

 

קיבלה מנתניהו הבטחה להיות השרה. השרה המיועדת גילה גמליאל (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
קיבלה מנתניהו הבטחה להיות השרה. השרה המיועדת גילה גמליאל(צילום: ירון ברנר)

 

גם בבחירות המקדימות בליכוד לקראת הבחירות לכנסת ה-19 נבחר סער במקום הראשון והוא מוקם ברשימה לאחר נתניהו

 ושר החוץ אביגדור ליברמן. מאז הקמת הממשלה ה-33 הוא מכהן כשר הפנים ובין היתר הוא פעל להאריך את שעון הקיץ ל-211 ימים, הוביל את המאבק במסתננים ויזם כמה רפורמות כמו רפורמת הפרגולות. בנוסף הוא תמך בסגירת המרכולים בשבת בתל-אביב ועוד.

 

כאמור השר סער נשוי למגישת הטלוויזיה גאולה אבן, שהושעתה השבוע מעבודתה בערוץ הראשון בשל מחלוקת עם מנהלת חטיבת החדשות החדשה, איילה חסון.


פורסם לראשונה 17/09/2014 19:36

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
שר הפנים גדעון סער
צילום: מוטי קמחי
מומלצים