שתף קטע נבחר

iOS 8 משדרגת את החיים עם האייפון

עוד מוקדם להגיד אם העדכון של אפל לאייפונים ולאייפדים חשוב כמו שהיא אומרת, אבל לפחות לבעלי אייפון 5 ומעלה, מדובר בשיפור

אפל שחררה אתמול לציבור הרחב את iOS 8 מערכת ההפעלה לאייפונים ואייפדים. העדכון אורך כשעה כולל הורדה של כמה מאות מגה, הוא דורש 4.6 גיגהבייט פנויים לצורך התקנה שמתפנים לאחריה והכל נראה שעובד חלק על אייפון 5 ללא בעיות מיוחדות.

 

העדכון מציג כמה שינויים שנראים נכונים ותורמים לחוויית המשתמש וכאלה שאי אפשר לראות כי הם תלויים עוד בצד שלישי או קשורים לאפשרויות חדשות שיגיעו עם האייפון 6 (מחר) כנגזרת משבב ה-NFC.

 

 

 

עושה את זה נוח

זה עוד מוקדם לדבר על מהפכה, כפי שאפל מציגה את זה. מה שכן בולט: כרגיל, אפל לא ממציאה את הגלגל (יש דברים שראינו כבר באנדרואיד), אבל יודעת לעשות אותו הכי עגול ונוח לשימוש.

 

שימו לב: על פי אתר ארסטכניקה מכשירי 4S הואטו עם המערכת החדשה ויכול להיות שהדבר ישופר עם העדכון הבא. כפי שראינו שקרה גם עם גירסאות קודמות של iOS על אייפונים ישנים. על כן, לא מומלץ להזדרז עם ההורדה לבעלי הדגמים הללו. עוד משהו שכדאי לשים לו לב: הגודל של ה-4S לא כל כך מתאים לפיצ'רים שנוספו וזה עשוי להיות עמוס ולא נוח.

 

בדגמים הוותיקים יותר - הגירסה החדשה לא תהיה זמינה כלל. 

 

הדבר החשוב בעדכו הוא האפשרות של מפתחים ליצור אפליקציות שמתחברות לאיזורים בגן של אפל שהיו חסומים עד כה. לדוגמה, מקלדות צד שלישי כמו Swype, SwiftKey. יכולות מצלמה ומעין וויידג'טים בלשונית "היום" (Today - במשיכה של חלון ההתראות) - שמאפשרים לאפליקציות שתאשרו להגיע לשם ולפרסם את מרכולתן. מוקדם לומר מה זה יעשה לאפל והאם מדובר בשינוי תפיסתי שלם וגורף, או הקלות קטנות.  

 

עוד שינוי שעשוי להיות "משנה משחק" היא אפליקציית מרכז הבריאות HealthKit שמורדת למכשיר אוטומטית, לא ניתנת להסרה ואמורה לרכז נתונים מהשעון של אפל שעתיד לצאת בקרוב ומאפליקציות שונות של חברות צד שלישי.  האפליקציות הללו עוד לא עלו לרשת עקב באג במערכת של אפל, שאמור להיות מתוקן עד סוף החודש.

 

להקליט הודעות

ואלו הדברים שכן אפשר לשחק בהם: iMassage מאפשרת כעת להקליט בנוחות הודעות ולשלוח למשתמשים אחרים של התוכנה. היא נותנת לנו גם אפשרות לשתף מיקום נוכחי ובאופן רציף. כלומר, אנחנו יכולים לקבוע כי איש קשר שלנו יקבל על פי רצונו את המיקום שלנו למשך שעה, עד סוף היום או לתמיד. למה זה טוב? נניח, חברים שנמצאים בפסטיבל או מקום הומה אדם, הורים מודאגים שרוצים מיקום של הילדים לזמן נתון וכן הלאה. מוצלח.

 

 

ועוד שיפור לנמענים: לחיצה פעמיים על מקש הבית תביא אתכם לכל החברים האחרונים ותוכלו לבחור כיצד לתקשר איתם.

 

עוד שינוי מתבקש: התראה שמגיעה אפשר למשוך למטה כדי לבצע פעולה מהירה - לענות, להגיב, ללייקק וכן הלאה - שוב, תלוי במפתחים.

 

בדואר האלקטרוני נעשה שדרוג שאמור להקל על החיים עם מענה מהיר להודעות סימון, העברה לארכיון תכונה באמת מוצלחת בדמות "הודע לי כשאקבל מענה" - בנוטיפיקציה.

 

 

סידור התמונות כעת מציג תכונות שנראים מעט מיותרות: אולי מי שמטייל המון רוצה שיסדרו לו את התמונות לפי מיקומים.

 

סיפור משפחתי

מעתה השיתוף המשפחתי מאפשר בקלות להכניס עוד בני משפחה לשימוש באפליקציות שהורדתם, את המיקום שלכם, אלבומים משותפים, אירועים משותפים וכדומה. נראה עובד בקלות, ורעיון טוב לטעמי. הקונספט הוא "מארגן" אחד עם כרטיס אשראי שמצרף אנשים תחתיו. הם יכולים לקנות מהכרטיס הזה, כפוף או לא לאישור המארגן.

 

האם השירות מאובטח דיו ככזה שמערב מספר כרטיס אשראי וכמה מכשירים מקושרים? עוד אין לדעת, לא מבחינת תוכנה ולא מבחינה קונספטואלית.

 

 

סירי מה זה זה?

 

 

סירי מזהה.  ()
סירי מזהה.

 

ולסיום: סירי תקנה לך. העוזרת האישית לא קיבלה עברית אבל יכולה כעת לזהות שירים זה עובד בדרך כלל. עם שירים מוכרים ופחות. המנגנון מבוסס על מאגר הנתונים של שאזאם אבל עובד בצורה שונה, עם השפה הטבעית אליה שואפת סירי.  ואפשר לקחת את זה כדי לסכם את מה שאפל עושה בעדכון הזה ובכלל ביחס לעולם הסלולרי והטכנלוגי: אותו דבר - קצת אחרת, אחר כך.  יותר טוב?

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים