שתף קטע נבחר

"תומכי דאעש תכננו פיגועים כמו בבריסל"

עיתון בלגי דיווח כי הרשויות מנעו פיגועים של ג'יהאדיסטים שחזרו מהקרבות בסוריה ומזדהים עם דאעש. לדבריהם, חלק מהמתקפות שתוכננו היו בסגנון הפיגוע במוזיאון היהודי בבריסל שבו נהרגו בני זוג מישראל

נמנע אסון? עיתון בלגי דיווח היום (שבת) כי הרשויות במדינה הצליחו לעצור מבעוד מועד פיגועים שתוכננו על ידי ג'יהאדיסטים ששבו למדינתם לאחר שנלחמו בסוריה.

 

עוד חדשות בעולם :

טיול עם הנסיכים ועינויים. פרטים חדשים על השבוי של דאעש

צפו: גבר חדר לבית הלבן וגרם לבהלה

כלבה שנעלמה נמצאה כ-4,800 ק"מ מביתה

 

על פי הדיווח בעיתון L'Echo, הג'יהאדיסטים שמזדהים עם ארגון "המדינה האיסלאמית" (דאעש) תכננו לבצע פיגועים בבלגיה כמו זה שבוצע במוזיאון היהודי בבריסל שבו נהרגו ארבעה בני אדם, בהם בני הזוג עמנואל ומירה ריוה מתל אביב.

מבצע הפיגוע בבריסל מהדי נמוש (צילום: AFP) (צילום: AFP)
מבצע הפיגוע בבריסל מהדי נמוש(צילום: AFP)

נוהרים לארץ מוצאם. לוחמי דאעש בעיראק (צילום: AP) (צילום: AP)
נוהרים לארץ מוצאם. לוחמי דאעש בעיראק(צילום: AP)

עוד דווח כי לפחות 400 אזרחים בלגים נסעו להילחם לצד הארגונים האיסלאמיסטיים בסוריה, מתוכם 90 שכבר הספיקו לשוב לארץ מוצאם. "נקודת המוצא שלנו היא שאחד מכל תשעה שחזרו לבלגיה תכננו לבצע פיגוע", אמר מקור ביטחוני לעיתון, שציין כי כבר בוצעו מעצרים.

 

דיווח זה מגיע שבוע וחצי לאחר שהמטה ללוחמה בטרור פרסם אזהרות מסע לקראת החגים וציין כי קיים חשש לפיגועים נגד יעדים ישראליים ויהודיים ברחבי העולם בדגש על מערב אירופה. במטה אמרון כי החשש נובע בעיקר מגורמי ג'יהאד עולמי (כולל דאעש), בעיקר "בוגרי סוריה ועיראק" השבים לארצות מוצאם.

 

על פי מידע שבידי המטה ללוחמה בטרור, ממשיכים להתקיים איומי נקם בישראלים בחו"ל, ובמיוחד כלפי אנשי עסקים ובכירי המערכת הממלכתית לשעבר. החשש הוא מפני רציחתם או חטיפתם.

 

אחד מאותם בלגים ששבו מהלחימה בסוריה היה מהדי נמוש, שביצע את הפיגוע במוזיאון היהודי בבריסל ונלכד מאוחר יותר בצרפת. העיתונאי הצרפתי ניקולס הנין ששוחרר מהשבי סיפר כי נמוש עינה אותו. הנין, שהיה בשבי יחד העיתונאים ג'יימס פולי וסטיבן סוטלוף שהוצאו להורג על ידי דאעש, תיאר את נמוש כסדיסט תאב פרסום שכונה "אבו עומאר המכה". ניקולס סיפר כי נמוש התגאה בפניו איך נהנה לאנוס אישה לפניו ששיסף את גרונה ורצח את התינוק שלה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
מחוץ למוזיאון היהודי בבריסל
צילום: AP
מומלצים