שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  אחיו של הרב פינטו: "ברכה הדליף לו חומרי חקירה חסויים"
  מנחם פינטו התראיין לגלי צה"ל ואמר כי התת-ניצב היה "בפמליה הקרובה" של הרב ונתמך על ידו כלכלית. "הם היו כמו רב ותלמיד", תיאר

  תת-ניצב אפרים ברכה היה "בפמליה הקרובה" של הרב יאשיהו פינטו, נתמך על ידו כלכלית והדליף לו חומרים חסויים מתוך תיקי חקירה רגישים, כך טען הבוקר (יום א') בגלי צה"ל מנחם פינטו, אחיו של הרב הנאשם בניסיון לשחד את קצין המשטרה הבכיר.

   

  לדברי האח, פינטו לא ביצע כל עבירה, והודאתו במסגרת הסכם עד מדינה נגד ניצב (בדימוס) מנשה ארביב נבעה רק מתוך רצון לגונן על רעייתו, הרבנית דבורה פינטו, הנמצאת במצב רפואי קשה, וזאת מתוך חשש כי תואשם בעצמה בהעברת הכספים לאשתו של ברכה.

  תת-ניצב אפרים ברכה (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  תת-ניצב אפרים ברכה(צילום: מוטי קמחי)

  הרב יאשיהו פינטו (צילום: גדי קבלו) (צילום: גדי קבלו)
  הרב יאשיהו פינטו(צילום: גדי קבלו)
   

  "הם היו כמו רב ותלמיד", תיאר מנחם פינטו את היחסים בין אחיו לבין ראש יאח"ה בראיון. "הייתי רואה אותו הרבה מאוד בחצר של כבוד הרב... כמעט בכל הזדמנות שהיה אירוע בישיבה או בחצר של הרב הייתי רואה אותו שם".

   

  לדבריו, השניים הכירו לפני כעשור, ועם השנים הפך ברכה לאחד מאנשי "הפמליה הקרובה של הרב - מהאנשים שנמצאים הרבה עם הרב, מהאנשים שנכנסים אל הרב ביחידות לבית שלו, מהאנשים שנמצאים קרוב קרוב לרב".

   

  פינטו טען כי ברכה חשף בפני אחיו מיוזמתו מידע חסוי ורגיש מתוך חדרי החקירות במשטרה, לעיתים בשלבים מוקדמים מאוד, למשל בעניינו של שר האוצר לשעבר אברהם הירשזון או בפרשת הולילנד - אך לא בתיקים הנוגעים לפינטו עצמו.

   

  "יש דבר שהוא יותר חקוק בזיכרון שלי, שזה בחקירה של דוד וענונו מרשות המסים", סיפר, "הייתה איזה שיחה עם כבוד הרב שהוא הוזכר בה, ואז ברכה אמר לכבוד הרב: אנחנו הולכים לעצור אותו בקרוב. זה היה איזה חודשיים לפני... הרבה לפני כולם... זה דבר שהיה רחוק מאוד".

   

  האח הסביר את העברת הכספים של דבורה פינטו לאשתו של ברכה: "הייתה איזה בעיה שמפאת צנעת הפרט לא נכנס אליה, ומאותה בעיה כבוד הרב התחיל לתמוך בו כלכלית. זה לא שבכל העשור שהם היו בקשר היה בעשור הזה תמיכה כלכלית. מתי שהתחילה הבעיה הזו, כבוד הרב התחיל לתמוך בו כלכלית".

   

  לדבריו, מדובר במעשה מקובל בקשר רב-תלמיד: "יש בו תמיכה רוחנית, לעיתים תמיכה נפשית וכשיש בעיה כלכלית - אז

  תמיכה כלכלית... אני לא רואה את זה כשוחד, אני רואה את זה כתמיכה רציפה שהמשיכה".

   

  לטענת מנחם פינטו, התמיכה בברכה קדמה לאותו אירוע העברת כספים שבגינו מואשם אחיו במתן שוחד - ויש לכך ראיות מחזקות, כמו דיווח של הרב על כך ל-FBI שמונה חודשים קודם לכן, במסגרת חקירה אחרת.

   

  פינטו האח סירב להתייחס לקשר שבין הרב לראש יחידת להב 433 לשעבר, ניצב (בדימוס) מנשה ארביב, בטענה כי הדברים נמצאים כרגע בחקירת מח"ש, ורק אמר כי בעת שכיהן כנציג המשטרה בארה"ב דוּוח האחרון בזמן אמת על ידי פינטו עצמו על יחסיו עם ברכה, ובכללם על העברת הכספים. "מה עשה ניצב ארביב עם הדיווח הזה - זה לא ברור. אם הוא היה מעביר אותו בזמן אמת לא היינו נקלעים לכל הסיטואציה הזו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים