שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  פנייה לרשות המסים: לא להכיר בהוצאות השבת

  עמותה חילונית דורשת מרשויות המס שלא להכיר בהוצאות של בתי עסק העובדים בשבת ועוברים על החוק. "פעילות בתי מסחר בשבת היא פגיעה לא רק בערכים דתיים אלא גם בחברה החילונית בישראל"

  המאבק על השבת בתל אביב בפרט ובשאר רחבי הארץ בכלל נמשך והפעם השמירה על יום מנוחה בסוף השבוע מקבלת חיזוק דווקא מצד תושבים חילונים שמבקשים מרשות המסים שלא להכיר בהוצאות בתי העסק הפועלים בשבת.

   

  • הכנסה מחו"ל? ההזדמנות שלכם לדווח

   

  יו"ר העמותה החילונית "למען שבת ללא מסחר", עו"ד עידן אבוהב, פנה במכתב ליו"ר רשות המסים, משה אשר, בדרישה להפסיק את ההכרה בהוצאות שכר והוצאות אחרות – הקשורות לפעילות מסחרית בשבת.

   

  לטענת העמותה, לא ייתכן שמדינת ישראל "תשתתף" למעשה בהוצאות של בתי העסק שעובדים על החוק.

   

  "בתי עסק רבים בישראל מקיימים את עסקיהם גם ביום השבת. עניין זה מהווה עבירה על חוק שעות עבודה ומנוחה וכן על חוקי עזר עירוניים ברשויות רבות", כותב אבוהב. "בתי עסק אלו הגישו ומגישים לרשות המיסים את ההוצאות, הנובעות מפעילותם העסקית בשבת, כהוצאה מותרות בניכוי. הוצאות הקשורות לפעילות מסחרית בשבת מהווה הוצאה שנתינתה מהווה עבירה על פי כל דין. מאחר ולפי פקודת מס הכנסה ולפי הפסיקה אין להכיר בהוצאות שנתינתן מהווה עבירה. נבקשכם לפרסם הנחיה רשמית לפיה לא יוכרו הוצאות שמקורן בפעילות עסקית ביום השבת".

   

  במקביל לפנייתה לרשות המסים, החלה העמותה גם בפניה אל דירקטורים במספר חברות, הפועלות בשבת, כדי ליידע אותם בדבר עבירת המס המתבצעת בחברה בה הם מכהנים.

   

  לדברי עו"ד אבוהב "הפרת החוק והפסיקה לגבי תעסוקה בשבת הפכה היום לעבריינות כפולה – בפעם הראשונה המעסיקים מפרים את דיני העבודה ובפעם השנייה מפרים את דיני המס. לא יעלה על הדעת שעבריין , לא רק יענש על מעשיו אלא עוד יפנה אל המדינה ויבקש אותה לממן את פעילותו העבריינית".

   

  "השבת הינה עיקרון חילוני הומניסטי המעגן בתוכו גם זכויות אדם, זכויות עובד וערכים סוציאליים. הפרת עקרונות אלו מהווה פגיעה לא רק בערכים דתיים אלא גם בחברה החילונית בישראל. לפיכך העמותה שמה לה למטרה לפעול באמצעות חוקי המדינה כדי לצמצם את הפגיעה בערכים אלו".

   

  בעמותה, המייצגת בתי עסק רבים, מציינים כי אם לא יזכו למענה מרשות המסים, לא יהססו גם לפנות לבג"ץ.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: גיל יוחנן
  משה אשר יו"ר רשות המסים
  צילום: גיל יוחנן
  מומלצים