שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  צפו בתיעוד חיסול המחבלים הלילה בחברון

  בסרטון נראים לוחמים עולים במדרגות בבניין מול המבנה שבו הסתתרו שני המחבלים. לאחר מכן הם פתחו לעבר המחבלים באש. בנוסף התפרסם תיעוד פגישתם של מפקדי הימ"מ ומג"ב עם בני משפחתו של נפתלי פרנקל. המפקד: "האמנתי וקיוויתי שאנחנו נגיע לרגע הזה"

  כך נראה חיסול שני המחבלים שרצחו את שלושת הנערים מקסדת אחד הלוחמים: דובר מג"ב פרסם אחר-הצהריים (יום ג') סרטון שבו נראים לוחמים יורים לעבר הבית שבו הסתתרו מרואן קוואסמה ועמאר אבו עיישה, שני תושבי חברון שביצעו את פיגוע החטיפה והרצח של נפתלי פרנקל, גיל-עד שער ואייל יפרח.

   

  תיעוד החיסול בחברון    (צילום: חטיבת דובר המשטרה)

  תיעוד החיסול בחברון    (צילום: חטיבת דובר המשטרה)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  הדיווח מהשטח: "כוח ימ"מ פגע בשניים"    (צילום: דובר צה"ל)

  הדיווח מהשטח: "כוח ימ"מ פגע בשניים"    (צילום: דובר צה"ל)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  בסרטון נראית חוליה של לוחמי ימ"מ משתלטת על מבנה גבוה מול הנגריה שבמרתף שלה הסתתרו שני המחבלים. הלוחמים פתחו באש מקומת הגג של המבנה לעבר פתחי המרתף שבו הסתתרו המחבלים וקראו להם לצאת. כשהשניים סירבו ואחד מהם ירה עם נשקו לעבר הכוחות, שלא נפגעו, דחפור צה"לי החל ל"גלח" את קירות המבנה והלוחמים השליכו לעבר המרתף רימונים ומטענים מהם נהרגו שני המחבלים.

   

  בנוסף התפרסם סרטון המתעד את המפגש בין מפקדי הימ"מ ומג"ב למשפחתו של אחד הנערים שנרצחו, נפתלי פרנקל. "בתחושה האישית שלי, הרגשתי שזה פער גדול נשלם. זה גם מה שאמרתי ליחידה", אמר אחד המפקדים הבכירים. "אני מודה לקדוש ברוך הוא שזה הושלם ושלנו הייתה הזכות להשלים את זה, בדרך הזאת, באופן הזה. זכות גם להיות במקום הזה של השליח שהוא שליח מצווה באמת, במקרה הזה. ויש לי הזכות לפקד על יחידת לוחמים כזאת שמסוגלת להגיע גם לתוצאות האלה. באמת, אבל אנחנו לא מחפשים שום כתרים ולא רוצים. בסך הכול רוצים להמשיך לעשות את העבודה כמו שצריך. זה מעבר לכל תיאור, קשה לי להסביר את זה. האמנתי וקיוויתי שאנחנו נגיע לרגע הזה".

   

   

  שר הביטחון משה (בוגי) יעלון התייחס בטקס בחיפה, לרגל הבאת הצוללת אח"י תנין: "מיד לאחר החטיפה הבטחנו למשפחות הנערים ולאזרחי ישראל כי נניח את ידינו על הרוצחים ושולחיהם, ובזכות מאמץ מודיעיני ומבצעי רחב היקף של כוחות הביטחון, אכן עשינו זאת. יידע כל מי שמתכנן לפגוע באזרחי ישראל, ויידעו שולחיו, כי מדינת ישראל לא תנוח ולא תשקוט, ותגיע לכל מי שמאיים על שלומה ועל שלום אזרחיה".

   

  הלילה בפעילות משותפת לשב"כ בסיוע ימ"מ וצה"ל בוצע ניסיון למעצר המבוקשים. במהלכו התפתחו חילופי אש וכתוצאה ממנו נפגעו שני המחבלים.

   דובר חמאס בחו"ל חוסאם בדראן אמר כי "שני אנשי הזרוע הצבאית של עז א-דין אל-קסאם מרואן קוואסמה ועאמר אבו עיישה נהרגו אחרי מסע של הקרבה ונתינה. זוהי דרך ההתנגדות ואנחנו הולכים צעד בצעד איתה".

   

  כמו כן, לוחמי יחידת דובדבן עצרו הלילה את בשאר קוואסמה, מחמד קוואסמה ותאאר קוואסמה, בניו של ערפאת קוואסמה העצור גם הוא מתאריך 14 יולי באשמה כי סייע לרוצחים להסתתר לאחר רצח הנערים. 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: חטיבת דובר המשטרה
  הפעולה בחברון
  צילום: חטיבת דובר המשטרה
  צילום: דובר צה"ל
  חברון, הלילה
  צילום: דובר צה"ל
  מומלצים