שתף קטע נבחר

נזכרה באיחור: ראש מטה שר התחבורה התפטרה מרשימת מועמדי הליכוד לכנסת בשל ניגוד עניינים

בשנה האחרונה משמשת קטי שטרית בניגוד לחוק גם כראש מטהו של שר התחבורה וגם כמועמדת ברשימת הליכוד לכנסת. רק היום, לאחר פניית ynet, התפטרה. שטרית: "לא ידעתי שצריך להתפטר"

ניגוד עניינים חמור בלשכתו של שר התחבורה ישראל כץ: אשת הליכוד קטי שטרית, שנבחרה כמועמדת ברשימת הליכוד לכנסת, משמשת במקביל בשנה האחרונה כראש מטהו של השר, בניגוד לחוק האוסר על עובד מדינה להיות מועמד ברשימה לכנסת. רק היום, לאחר פניית ynet בנושא לוועדת הבחירות המרכזית ולמשרד התחבורה - הגישה שטרית את התפטרותה מרשימת הליכוד לכנסת. בתגובה ל-ynet טענה שטרית כי "לא הייתה מודעת לצורך להתפטר". ממשרד התחבורה ביקשו להבהיר כי השר כץ לא ידע ששטרית לא התפטרה מרשימת המועמדים. עם זאת, ראוי לתהות כיצד כץ, שהינו שועל פוליטי ותיק, לא בדק את הנושא בעת מינויה של שטרית - חברת מפלגתו - לתפקיד הבכיר.

 

שטרית. "לא ידעתי" (צילום: באדיבות דוברות הליכוד) (צילום: באדיבות דוברות הליכוד)
שטרית. "לא ידעתי"(צילום: באדיבות דוברות הליכוד)

השר ישראל כץ. האם הוא ידע ששטרית לא התפטרה? (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
השר ישראל כץ. האם הוא ידע ששטרית לא התפטרה?(צילום: מוטי קמחי)

שטרית, הממוקמת במקום ה-38 ברשימת הליכוד לכנסת ה-19, מונתה לפני כשנה לתפקיד הבכיר והיוקרתי ביותר בלשכות שרי ממשלת ישראל: ראש הלשכה.

מי שבחר בה לתפקיד היה איש הליכוד, השר ישראל כץ. למרות שהחוק קובע כאמור כי אסור לעובד מדינה כשטרית לשמש מועמד ברשימה לכנסת, היא לא התפטרה כנדרש.

 

היום, כאמור, התפטרה מרשימת המועמדים לכנסת, לאחר פניית ynet. ממשרד התחבורה נמסר בתגובה: "עם כניסתה לשירות המדינה העבירה הגב' קטי שטרית את כל המסמכים כנדרש. גב' שטרית לא היתה מודעת לצורך להתפטר מרשימת מועמדי הליכוד לכנסת. בעקבות בדיקה שנערכה על ידי מנכ"ל משרד התחבורה, עוזי יצחקי ולמען הסר כל ספק הודיעה גב' שטרית ליו"ר הכנסת ולמנכ"לית ועדת הבחירות המרכזית לכנסת על התפטרותה המידית מרשימת מועמדי הליכוד לכנסת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דוברת רשות שדות התעופה
ישראל כץ. ניגוד עניינים
צילום: דוברת רשות שדות התעופה
מומלצים