שתף קטע נבחר

דאעש גם באלג'יריה: ערפו ראשו של צרפתי

קיצונים במדינה האפריקנית שהכריזו על נאמנות לארגון דאעש פרסמו תיעוד של הוצאה להורג של תייר צרפתי שחטפו, כעונש על התקיפה של צרפת בעיראק. אתמול הוא אולץ לדרוש מהנשיא הולנד להפסיק הפעולה הצבאית

ארגון איסלאמי קיצוני באלג'יריה, שהכריז על נאמנות לדאעש, הודיע כי הוציא להורג אזרח צרפתי ששבה השבוע ופרסם היום (ד') תיעוד של עריפת ראשו. אנשי הארגון, ששמו "ג'ונוד אל-חילאפה" (חיילי החליפות), הצהירו כי מדובר בתגובה למעורבות של צרפת בתקיפות נגד מטרות דאעש בעיראק.

 

 

האזרח הצרפתי הרווה גורדל, תייר בן 55 מניס, נראה בסרטון כורע כשידיו קשורות מאחורי גבו. לצדו עומדים ארבעה פעילים רעולי פנים שהקריאו הצהרה בערבית וגינו את הפעולות של צבא צרפת בעיראק. אז הם נראים דוחפים את השבוי על צדו. בסרטון לא נראית ההוצאה להורג עצמה, אולם הפעילים מציגים את הראש הכרות למצלמה.

 

"זו הסיבה שחיילי החליפות באלג'יריה החליטו להעניש את צרפת, באמצעות ההוצאה להורג של האיש הזה, כדי להגן על המדינה האיסלאמית האהובה", אמר אחד מהם בסרטון. גם השבוי הורשה לומר כמה דברים ולשלוח מסר קצר למשפחתו.

 

אתמול פרסם הארגון סרטון נוסף שבו נראה השבוי, ובו הוא קורא לנשיא צרפת פרנסואה הולנד להפסיק את ההתערבות הצבאית בעיראק.  "הם מחזיקים אותי כבן

ערובה ואני מבקש ממך הולנד לעשות ככל שביכולתך כדי להוציא אותי מהמצב הרע הזה ואני מודה לך", הוא אמר אז. בהודעה קודמת נמסר כי האזרח הצרפתי נחטף במזרח אלג'יריה בזמן שהיה בחופשה.

 

אחרי פרסום הסרטון היום, אישר הנשיא הולנד את מותו של גורדל. הוא ציין כי החטוף נרצח באכזריות רק בשל היותו צרפתי, אולם הדגיש כי המעשים לא ירתיעו את צרפת מלהילחם בטרור ומלהגן על זכויות אדם מפני ברבריות בכל פינה של העולם. גם שר החוץ הצרפתי לורן פביוס הצהיר אתמול כי לסרטון לא תהיה השפעה על השתתפותה של צרפת בקואליציה נגד דאעש.

 

ביום שישי האחרון תקפו לראשונה מטוסי קרב צרפתיים יעד של הארגון הקיצוני בצפון עיראק. גורמים צרפתים ועיראקים מסרו כי שני מטוסים הפציצו והשמידו מוצב לוגיסטי של דאעש. בכך הפכה צרפת למדינה הזרה הראשונה שמצטרפת לארה"ב בפעולה צבאית בעיראק, אף כי כ-40 מדינות אחרות הודיעו על הצטרפותן לקואליציה בינאלומית נגד דאעש.

 

היום הודיעה גם הולנד כי בכוונתה להצטרף לפעולה הצבאית בעיראק. הממשלה הודיעה כי תשלח שישה מטוסי קרב מסוג F-16 כדי לתמוך במאמצים שמובילה ארה"ב והם יסיירו במרחב האווירי של עיראק. כמו כן, הוחלט שכוחות הולנדיים יישארו במדינה עד שנה כדי שיאמנו וייעצו לכוחות הביטחון הכורדיים, שאף הם נלחמים בדאעש.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
החטוף רגעים לפני מותו
הצרפתי הרווה גורדל. התחנן בפני הנשיא הולנד
מומלצים