שתף קטע נבחר

קרא לשופט "קקמייקה" ונחסם להגשת תביעות

אחד התובעים המתישים והחצופים בתולדות מערכת המשפט, פתח מאז 1999 כ-30 תיקים. לבסוף הוחלט לאסור עליו להגיש תביעות למשך שנתיים

אדם שבמשך כעשור וחצי התיש את מערכת המשפט בארץ, בין היתר בהגשת עשרות תביעות, מאות בקשות וגם הטחת עלבונות בשופטים, גילה שיש גבול לסבלנות כלפיו: בהחלטה נדירה שהתקבלה לאחרונה החליט בית המשפט לענייני משפחה ברמת גן להשיב לו כגמולו ולחסום אותו מהגשת תביעות בשנתיים הקרובות.

 

פסקי דין מעניינים נוספים - בערוץ משפט ב-ynet:

 

אותו תובע סדרתי ניסה להלך אימים על בתי המשפט והשופטים תחת הכסות של "חופש הביטוי". זה החל בתביעה שהגיש ב-1999 לבית המשפט לענייני משפחה במחוז תל אביב. לכתב התביעה, בן 220 העמודים, נלוו כ-30 בקשות שונות. מאז ועד היום הוא פתח כ-30 תיקים נוספים.

 

הבקשות, התביעות והתנהלותו בבית המשפט הפכו את בירור ההליכים שלו לבלתי אפשרי. הוא נהג בגסות לשון ורוח, זלזול והטחת עלבונות לא רק כלפי יריביו, אלא גם כלפי השופטים שדנו בתיקים שלו.

 

בין היתר אמר לשופטים במקרים שונים: "אני לא סופר את מערכת המשפט", "אתה בושה לשופטי ישראל", "ראית איזה קקמייקה של שופט", ביזיון לבתי המשפט" ועוד.

 

בשלב מסוים אסר עליו בית המשפט מלהיכנס לדיונים בענייניו ופסק נגדו הוצאות, אך ללא הועיל: התובע התעקש להישאר בתוך האולם ולא שילם את ההוצאות שהוטלו עליו.

 

השופט ארז שני מבית המשפט לענייני משפחה ברמת גן, שדן באחד התיקים, הודיע לתובע שאם לא יפסיק להתנהג באופן המבזה והמזלזל הוא יטיל עליו עונש חריג וקיצוני שימנע ממנו את הגישה לערכאות. אלא שהתובע המשיך בשלו ולא שעה לאזהרות השופט.

 

לפיכך החליט השופט שני להוציא נגדו "צו חוסם" – שלא מאפשר לו להגיש תביעות חדשות בשנתיים הקרובות. השופט הודיע לתובע שזכותו לפנות לערכאות לא כוללת את הזכות להתנהג בכל דרך העולה על רוחו, ופעל כפי שהזהיר: כל תביעה שיגיש התובע נגד הנתבעים הנוכחיים תידחה באופן אוטומטי. התובע חויב הוצאות של 48 אלף שקל.

 

צדק בית המשפט כשעשה שימוש בסמכותו וחסם את התובע הטורדני בעל השפה הארסית. בית המשפט היה ער לעובדה שהוא משמש מגן עבור באי שעריו, בהם המתדיינים השונים ועובדי מערכת בתי המשפט, והדגיש כי היכלי הצדק דוחים ומגנים בכל תוקף פעולות כמו אלו של התובע ופגיעה במערכת הצדק.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים