שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  כל סוף הוא התחלה: יום הכיפורים בקלפי הטארוט
  יום כיפור בפתח, השנה הישנה נמוגה אל ערפל השכחה והשנה החדשה החלה. קלף העולם בהתגלמותו מלמד שכל סוף הוא התחלה חדשה. החיים מלאים באתגרים ובקשיים, חלקם הם חטאיו של אדם כלפיו וכלפי סביבתו - אורית רפאל מסבירה על מהותו של יום הכיפורים דרך הקלפים
  אין צורך לפחד משינוי, זו הזדמנות להתחלה חדשה. ריצ'ארד הוקר, כומר שחי במאה ה-16, אמר כי "שינוי אינו מתחולל ללא אי-נוחות, אפילו אם הוא מרע לטוב". לכן, השליכו את החטאים, בקשו סליחה וסלחו בעיקר לעצמכם. אין אדם שלא טועה ופוגע, הרי כבר נאמר כי הדרך לגיהנום רצופה כוונות טובות. כולנו ראויים למחילה ולהתחלה של שנה קסומה.

   

  זכרו כי קלפי הטארוט מחכים לכם עם הארקנה הגדולה, שמובילה את האדם דרך למידה והתפתחות רוחנית, ועם הארקנה הקטנה שמכילה את סדרות הקלפים:

  המטות - התחלה חדשה והתרגשות, האדמה - בנית בית עבודה ורווחה, המים - אמון ואמונה והחרבות - ההגיון והמחשבה, ועם קלפי החצר המביאים מסר של הזדמנות.

   

  על שלושה קלפים

  בחפיסת הקלפים, שכל קלף בה מסמל פן אחר של החיים, קיימים שלושה קלפים שמסמלים מצבים מאתגרים בחיים. כל אדם עבר בחייו משבר וחווה במידה מסוימת, עוצמתית יותר או פחות, את אחד הקלפים המאתגרים בחפיסה:

   

  קלף שלוש החרבות: כאשר אדם לא מתמודד עם המציאות הוא משלם בכאב, בקשיים ובכישלון. האדם אינו מופתע, הכישלון נובע מחוסר התמודדות ולא מכוח עליון.

   

  קלף חמשת המטבעות: האדם נמצא במצבים אמיתיים של אובדן וקושי והחלק הקשה ביותר נעוץ בעובדה שהוא עצמו גרם לשבר. לכן, הוא מתפרץ ושורף את כל הגשרים, אין דרך חזרה מתגובתו כלפי עצמו והסביבה.

   

  קלף תשע החרבות: קלף של דאגה מוצדקת, מצב שאין לו תקנה, מצב בו עדיף לוותר ולעזוב. הקלף מייצג את הפתגם "ראש בריא במיטה חולה", זהו קלף של יאוש, חרדה וכישלון. האדם מודע לסיטואציה הקשה באופן אינטואיטיבי, אך קשה לו לוותר, קשה לו לעזוב.

   

  5 מטבעות, 3 חרבות, 9 חרבות (צילום: ריידר וויט) (צילום: ריידר וויט)
  5 מטבעות, 3 חרבות, 9 חרבות(צילום: ריידר וויט)

   

  תשליך

  לפני יום כיפור נהוג לקיים מנהג 'תשליך', לוקחים את העוונות והחטאים ו"משליכים" למאגר מים, רצוי עם דגים, כי מים מטהרים ודגים הם ברכה. יש שתי דרכים בהן ניתן לבצע את התשליך - להשליך דרך רחמים עצמיים ומסכנות או דרך עוצמה וכוח פנימיים.

   

  קלף מלך הגביעים מאופיין על ידי מזל סרטן, מלך שתמיד מרגיש מחסור באהבה ובתשומת לב ובנוסף, הוא חש מקופח. מומלץ לא להגיע לתשליך ממקום שכזה, לא כדאי לאדם לזרוק את חטאיו, מקום של קיפוח ומסכנות.

   

  קלף המוות, אחד הקלפים היותר עוצמתיים בחפיסה וחשוב בתהליך ניקוי החטאים, שכן זהו שלב של ניתוק ושחרור. כל מה שאינו רלוונטי לאדם חייב להשתחרר ולצאת מחייו על מנת שניתן יהיה לבנות דפוסים חדשים ומתוקנים. לאחר שהוסרו כל הקליפות, השקרים וחצאי האמיתות, נותרת המהות הפנימית שמתוכה יצמחו חיים חדשים. אדם שמשליך את חטאיו מבחירה, כדי ליצור שינוי וצמיחה, נפרד מחטאיו ממקום של עוצמה. החטאים, כמו דלקת בגוף, מכאיבים ומכלים את האנרגיה. זכרו, תמיד לפני שמגיע האור נהיה חשוך מתמיד. קלף המוות המוות פרושו שינוי. המוות נושף בעורף האדם מיום היוולדו, מזכיר לו שהגרגירים בשעון החול ניגרים, והזמן אוזל. אין צורך להמשיך ולחיות הרגלי עבר שאינם מועילים עוד. התמכרויות, מערכות זוגיות לא נכונות, טעויות שנעשו מודגשת ע"י קלף זה, שכן הוא מסמל את חשיבות רצונותיו וחלומותיו של האדם.

   

  קלף המוות ומלך הגביעים (מסדרת קלפי וייט ריידר) (מסדרת קלפי וייט ריידר)
  קלף המוות ומלך הגביעים(מסדרת קלפי וייט ריידר)

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: Index Open
  מבקשים סליחה בעזרת הקלפים
  צילום: Index Open
  צילום: שקד כוכבי
  אורית של רפאל
  צילום: שקד כוכבי
  מומלצים