שתף קטע נבחר

נופש בתאילנד? חובה לענוד צמיד זיהוי

רצח התיירים הבריטים לפני כשבועיים באי קו טאו והעובדה כי אין פריצת דרך בחקירה הביאו את משרד התיירות להמצאת פתרונות יצירתיים. הצעות נוספות שנשקלות: הצמדת רכיב אלקטרוני לנופשים והגבלת שעות ואזורי המסיבות

משרד התיירות בתאילנד הודיע היום (יום ג') כי צמידי זיהוי יחולקו לתיירים, זאת בעקבות רצח זוג תרמילאים בריטי מוקדם יותר החודש שהגביר את החששות סביב ביטחון התיירים.

 

עוד חדשות בעולם :

"הפורץ הגיע עם סכין עד לעומק הבית הלבן"

שיעור צפון קוריאני: כך תשוחחו בסלולרי

נתיבי המוות: גופות המהגרים נשטפות בים

 

שרת התיירות והספורט קובקרן וואטאנברנגקול אמרה כי פנתה למלונות בנושא והציעה להם לחלק צמידים כדי לסייע לזהות את התיירים מחשש שיאבדו או ייקלעו לצרה. "כשתיירים יעשו צ'ק אין במלון הם יקבלו צמידים עם מספר סידורי זהה למספר הזהות שלהם שיכללו פרטי קשר של המלון שבו הם שוהים". היא נימקה את הצעד בכך שאם התיירים "ייצאו לבלות עד מאוחר, לדוגמה, או ישתכרו או יאבדו, הרשויות יוכלו לסייע להם בקלות".

גופות הבריטים שנרצחו. אין פריצת דרך בחקירה (צילום: AFP) (צילום: AFP)
גופות הבריטים שנרצחו. אין פריצת דרך בחקירה(צילום: AFP)

דיוויד מילר והאנה וויטרידג' (צילום: AFP) (צילום: AFP)
דיוויד מילר והאנה וויטרידג'(צילום: AFP)

"הצעד הבא יהיה רכיב אלקטרוני אולם עדיין לא דנו בפרטים של יוזמה זו", אמרה לרויטרס. היא הוסיפה כי במשרדה שוקלים גם "מערכת חברים", שבה יצוותו תיירים עם תושבים מקומיים ביעדים תיירותיים.

 

גופותיהם של האנה וויטרידג' (23) ודיוויד מילר (24) נמצאו על חוף באי הדרומי קו טאו ב-15 בספטמבר. מניתוחים שלאחר המוות שנערכו בתאילנד עלה כי וויטרידג' מתה מפציעות קשות בראשה, ככל הנראה ממעדר, ומילר מת בטביעה ומכה שספג בראשו. כמעט שלושה שבועות לאחר הרצח ולמשטרה אין קצה חוט וכוחותיה לא עצרו אף אדם במעורבות בפשע.

 

קובקרן הודתה כי רעיון הצמיד זכה למעט התנגדות. "רוב האנשים בירכו על הרעיון אך כמה מלונות מודאגים כי התיירים לא ירצו לענוד את הצמידים". השרה אמרה כי נשקלות אפשרויות נוספות כמו הגבלת שעות המסיבות בכמה מחופי תאילנד והטלת הגבלות על האזורים שבהם ייערכו המסיבות. הצמידים צפויים להוות אתגר לעדרי התרמילאים הצעירים שמגיעים לתאילנד מדי שנה בחיפוש אחר שמש, ים ומסיבות.

 

הרשויות ביטאו את חששותיהן לנוכח השלכות הרצח על ענף התיירות, שמהווה כ-10 אחוזים

מהתל"ג של תאילנד. המדינה גם נמצאת בתקופה של תהפוכות פוליטיות מאז ההפיכה הצבאית ב-22 במאי, שינוי שגרם לתיירים לשקול את הגעתם לאזור.

 

התעשייה טרם התאוששה מהירידה בכמות המבקרים בשל החודשים שבהם אירעו הפגנות רחוב אלימות שגבו את חייהם של 30 בני אדם. שיעור התיירים שהגיעו לתאילנד ירד ב-11.9 אחוזים באוגוסט לעומת אותו החודש אשתקד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
רצח הבריטים בתאילנד
צילום: AFP
מומלצים