שתף קטע נבחר

מיקרוסופט הציגה את ווינדוס 10

מערכת ההפעלה החשובה בשוק תצא לשוק בתצורה מעודכנת עד סוף 2015. האם הציבור יאמץ אותה יותר בחום מאשר את קודמתה?

כמעט שנתיים לאחר שעשתה את הקפיצה לעולם מסכי המגע עם ווינדוס 8, מציגה היום (ג') מיקרוסופט את היורשת Windows 10.  מלבד הדילוג על הספרה 9, ענקית התוכנה לא מפתיעה מדי ומציגה שינויים מתבקשים לממשק והתצוגה שעליהם כבר שמענו בשבועות האחרונים, ובמרכזם החזרת תפריט ההתחל בצורתו הקודמת.

 

לא נמסר באירוע מתי ווינדוס הבאה תצא לשוק, ואם זה יקרה בהדרגה למחשבים ניידים ונייחים, אלא רק שזה יקרה עד סוף 2015. הערכות קודמות דיברו על האביב. מי שממש רוצה להוריד עכשיו, יוכל לנסות את הגרסה הטכנית אבל זה מיועד רק למשתמשים מקצועיים ולמפתחים. הגירסה לא תהיה יציבה ולא תפעל עם כל התוכנות לכלל המשתמשים. 

 
 

זה מה שיש

בסופו של דבר הדברים בווינדוס נראים כמו פשרה בין ווינדוס 7 המוצלחת, לבין ווינדוס 8 שהייתה הכרחית לצורך מסכי המגע אבל לא ענתה על ציפיות החברה, מבחינת שביעות הרצון של הציבור כמו גם המעבר אליה. היא נמצאת באזור ה-15% חדירה לשוק הנייחים בעוד ווינדוס 7 על כ-50%. ווינדוס 8 הציגה לראשונה את ממש האריחים - אפליקציות שקיצורי הדרך אליהן מופיעות במלבנים על המסך - מה שמתאים לטאלבטים ומסכי מגע, אבל פחות רלוונטי לעולם של מחשבים נייחים עם מסכים רגילים.

 

 

השינוי הבולט ביותר בין המערכות הוא תפריט ההתחל שנעלם בווינדוס 8, וכעת הוא חוזר, בשינוי קל. הוא משלב בתוכו גם את תפריט האריחים שבו אפליקציות, אנשי קשר ואתרים. לשונית החיפוש במחשב ובאינטרנט גם חזרה לתפריט הזה.

 

חלונות לטאבלט

עוד שינויים: האפליקציות יתאימו מעתה למסכים שונים גם בלאפטופים וגם בטאבלטים בצורה דומה. האפליקציות לא יתפסו את כל המסך כפי שהיה בווידנוס 8, אלא אפשר יהיה להגדיל או להקטין אותן, ובעצם יהיו דומים לחלונות של תוכנות רגילות.

 

עוד על פי הסרטון של מיקרוסופט מעתה יהיה גם כפתור החלפת משימות, לעבור מהר בין החלונות הפתוחים, ואופציה להוספת עוד שולחן עבודה, נניח  - דסקטופ עבודה ואחד נפרד לבית.  

 

הרבה משימות להיום.,  (מתוך הסרטון ) (מתוך הסרטון )
הרבה משימות להיום., (מתוך הסרטון )

 

למרות שהמערכת מגיעה עבור שתי תצורות, אחת למעבדים של טאבלטים וסמארטפונים, ואחת לאקסבוקס ולמחשבי PC, חנות האפליקציות תהיה אחת, ויהיו "יישומים אוניברסליים" חוצי פלטפורמות.

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים