שתף קטע נבחר

רגע לפני יום כיפור: הגנב החזיר את תכשיטי הזהב

גם זו חזרה בתשובה: כשחזרה מתפילת "כל נדרי" בערב יום כיפור, נדהמה תושבת אלעד לגלות מחוץ לדלת ביתה קופסה, ובה תכשיטים וכסף מזומן שנגנבו ממנה לפני כשלושה חודשים. "זו משפחה ברוכת ילדים, האבא אברך ועול הפרנסה כולו על האישה"

את "מתנת החג" הזו צ' מאלעד לא תשכח לעולם: אלמוני שפרץ באחרונה לביתה, ויצא ממנו עם שלל תכשיטי זהב וכסף מזומן - נתקף ייסורי מצפון והחליט להשיבם לבעליה. שלשום (ו'), דקות אחדות לאחר כניסת יום כיפור, הוא הניח את הגניבה יקרת הערך מחוץ לדלת הבית - והסתלק. האישה, שיצאה לבית הכנסת, נדהמה לגלות את האוצר האבוד.

 

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. כנסו  >>

 

 

הפריצה לבית אירעה לפני כשלושה חודשים, כחלק מגל של פריצות בעיר החרדית. צ' "קפצה" בשעת צהריים להחזיר את בתה מהמעון, והשאירה את דלת הבית כשהיא טרוקה אך לא נעולה. כשחזרה גילתה כי מישהו נכנס אליו, וגנב את התכשיטים והכסף מהארנק.

 

עיתוי מושלם - ביום הדין

יונתן פרידמן, קרוב משפחתה של צ', סיפר כי היא ובעלה כאבו את הגניבה והגישו תלונה במשטרה, אך מאז העניין נשכח – עד לסוף השבוע האחרון.

 

קופסה קטנה שקופה מונחת על הארץ ליד לדלת, ובתוכה סכום הכסף שנגנב וגם רוב התכשיטים (צילום: יוני פרידמן) (צילום: יוני פרידמן)
קופסה קטנה שקופה מונחת על הארץ ליד לדלת, ובתוכה סכום הכסף שנגנב וגם רוב התכשיטים(צילום: יוני פרידמן)

 

האיש וילדיו יצאו לתפילת "כל נדרי" בבית הכנסת, בעוד שצ' מתעכבת עוד בבית. כשיצאה ממנו, דקות ספורות אחריהם, גילתה קופסה

קטנה שקופה המונחת על הארץ ליד לדלת, ובתוכה סכום הכסף שנגנב וגם רוב התכשיטים.

 

"זו משפחה ברוכת ילדים, האבא אברך ועול הפרנסה כולו על האישה", סיפר יונתן. "השבת הגניבה כמובן שימחה אותם, אבל יותר מכל היא המחישה בעיתוי מושלם, ביום הדין, את ההכרה בכך שבתחילת כל שנה נגזר על כל אדם מלמעלה, כמה כסף יהיה לו".

 

 

  • בהכנת הכתבה סייעה טלי פרקש

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יוני פרידמן
השלל שהוחזר
צילום: יוני פרידמן
מומלצים