שתף קטע נבחר

דרעי: אין סיבה שהרצוג לא יהיה ראש ממשלה

היום ב"ידיעות אחרונות": יו"ר ש"ס גורס כי השותפות הטבעית עם הליכוד הסתיימה, והרצוג צריך להחליף את נתניהו. הוא מבטיח שלא יצטרף לקואליציה ודורש מאלי ישי להתיישר תחת הנהגתו

יו"ר ש"ס אריה דרעי תוקף בחריפות את ממשלת נתניהו ואומר בראיון לגיליון סוכות של "ידיעות אחרונות" המתפרסם היום (ד') כי השותפות עם הליכוד נגמרה והמטרה עם פתיחת מושב החורף תהיה להפיל את הממשלה ולקיים בחירות חדשות. "הפעם אנחנו משוחררים מכל מחויבות כזאת או אחרת  לנתניהו והליכוד. זרקו אותנו מהעיר, גירשו אותנו, אמרו לנו שאנחנו לא רצויים, פגעו בנו".

 

"אלה שותפים טבעיים? לפיד, בנט, ליברמן ולבני עשו לנו בית ספר. למדנו מהם ש'אם אין אני לי מי לי'. מה שאנחנו לא למדנו ב-30 שנה הם לימדו אותנו בקדנציה הזאת. הם לימדו אותנו איך כל אחד דואג לעצמו בלי להסתכל ימינה או שמאלה", מוסף דרעי.

 

בחודשים האחרונים נרקם ציר חדש ומעניין בפוליטיקה הישראלית: דרעי ויו"ר מפלגת העבודה יצחק (בוז'י) הרצוג. יו"ר מפלגת העבודה לשעבר ח"כ שלי יחימוביץ' סירבה לנהל דיאלוג ולשתף פעולה עם דרעי בגלל הרשעתו בפלילים, אבל מאז בחירתו של יצחק הרצוג לראשות העבודה - השניים מנהלים דו-שיח אינטימי. עד כדי כך, שבחודש מארס השנה המליץ דרעי על הרצוג לתפקיד ראש הממשלה הבא. דרעי: "בוז'י הוא בחור הגון, איש צוות, מוכשר מאוד וחרוץ. אני לא רואה שום סיבה שהוא לא יכול להחליף את נתניהו ולהיות ראש הממשלה. אבל זה לא תלוי בי. הוא צריך להביא מנדטים ולגבש סביבו גוש".

 

הציבור הספרדי-חרדי שאתה מייצג יכול לעכל מועמד חילוני ואשכנזי מצפון תל אביב כמו הרצוג?

"סליחה, ביבי בקיסריה יותר ש"סניק מבוז'י משכונת צהלה בתל אביב? נו, באמת. אני לא רוצה לחלק ציונים, אבל אני חושב שבוז'י הרצוג קרוב יותר למסורת. אל תשכחו מי זה סבא שלו ומי זה אבא שלו ועם כל הכבוד הוא לא איזה נטע זר".

 

דרעי מדבר גם על הקרעים בתוך ש"ס: "אני יודע שאלי ישי עובר תקופה לא קלה. אני מבין את זה, מנסה להתחשב בזה ולכן אני לפעמים גם קצת יותר מדי ארך אפיים ומגלה התחשבות. אבל אני הבהרתי, ואבהיר את זה ביתר שאת כשיתחיל המושב הבא בכנסת - לא יהיה מצב כזה שיהיו שתי תנועות בש"ס. לא אתן לזה לקרות. אם יש למישהו בש"ס מחשבה להתפלג או להתנהל בצורה עצמאית, אני מזמין אותו לעשות את זה עכשיו".

 

"הייתי עסוק עכשיו בכל העצרות של הרב, ואחרי החגים אני מתכוון לשוחח איתו בנושא הזה", מוסיף דרעי. "יש לו מקום נכבד מאוד, הוא היה יו"ר התנועה והוא בכיר, אך הוא יודע בעצמו שאין מקום לשני יושבי ראש. הרי גם אלי ישי אמר כל החיים שלו שמרן ומרן ומרן - זו הייתה הסיסמה וזה היה הכיוון ואף אחד לא ירצה לפגוע בזכרו של מרן. נקודה".

 

הראיון המלא - היום ב"ידיעות אחרונות"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יונתן בלום
אריה דרעי
צילום: יונתן בלום
מומלצים