שתף קטע נבחר

חולצו בפרו: "אנו ביחד, חושבים איך להמשיך"

בבית מלון בעיר קוסקו יושבים מאתמול ששת הישראלים שניצלו בתאונת הרפטינג בנהר אפורימק, מנצלים את הזמן להתאוששות ולמנוחה. צוות החילוץ הישראלי יגיע רק בעוד שעות לזירה, בחיפוש אחר שני הנעדרים. "המשפחה מרוסקת, לא מעכלים", סיפרו קרוביהם

חג עצוב למטיילים בפרו: ששת הישראלים שחולצו מנהר האפורימק בפרו התכנסו ביחד בבית מלון בעיר קוסקו, אחרי שעות רבות של המתנה למחלצים המקומיים שאספו אותם מהנהר הסוער אתמול (יום ד') בצהריים (שעון ישראל). ההגעה אליהם, כך סיפרו המחלצים, ארכה זמן בגלל מזג האוויר הסוער וגובה הנהר בתקופה זו של השנה. רק בעוד שעות יגיע כוח החילוץ לזירת התאונה עצמה - ואז אולי יספקו תשובות לגבי גורל שני המטיילים שעדיין נעדרים.

 

עם הגיעם למלון יצרו השישה קשר עם משפחותיהם וחבריהם המודאגים בישראל וסיפרו להם שהם בסדר וכעת זקוקים לזמן התאוששות ולמנוחה. "אנחנו ביחד, ומחליטים ביחד מה לעשות", אמרה אחת המטיילות שחולצה בשלום. אביו של אחד מהם אמר כי כרגע השישה מתלבטים מה לעשות ואם להמשיך את הטיול או לחזור לישראל.

 

נהר אפורימק בפרו (צילום: AP) (צילום: AP)
נהר אפורימק בפרו(צילום: AP)

 

בינתיים, בביתם של שני המטיילים שעוד נעדרים אחרי התאונה, עדיין מחכים לתשובות מהמחלצים הישראלים. הם צפויים להגיע לאזור האסון בתוך כמה שעות.

"מאז ששמענו על התאונה מגיעים חברים ובני משפחה לחזק אותנו", סיפרה קרובת משפחה של אחד הנעדרים. "המשפחה מרוסקת וכרגע לא ממש מעכלים ומבינים מה קרה. יש

הרבה אי-ודאות. כולנו צריכים שקט ומחכים לצוות החילוץ של חברת הביטוח שייתנו לנו מידע מהשטח".

 

אתמול בערב יצא צוות חילוץ ישראלי מטעם חברת הביטוח הראל לסייע באיתור הנעדרים. הצוות צפוי להגיע לאזור תאונת הרפטינג בפרו בסביבות הצהריים ולהתחיל מיד בעבודות האיתור. "אנחנו בקשר שוטף והדוק עם מחלצים המקומיים", סיפר נדב קליפה, ראש צוות החילוץ "669" של חברת הביטוח הראל. "הסריקות בתוך הנהר ממשיכות כל הזמן ובמקביל הוצבו תצפיתניות לאורך הנהר כדי להשקיף ולאתר ממצאים בנקודות אסטרטגיות".

 

הצוות הישראלי, שנחשב למיומן יותר מהצוותים המקומיים, גם לקח מהארץ ציוד מכני וציוד הנדסי בכדי להתגבר על תנאי הטבע הקשים במקום. קליפה סיפר עוד כי "בשעות הקרובות, אם תנאי מזג האוויר יאפשרו זאת, נעלה מסוק לאוויר שיטוס לאורך הנהר ויבצע סריקה מלמעלה. מבחינתנו, נעשה את כל המאמצים כדי לסייע לנעדרים ומשפחותיהם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים