שתף קטע נבחר

ממשלת האחדות הפלסטינית התכנסה בעזה

ישיבת הממשלה החדשה התקיימה היום ברצועה לראשונה זה שבע שנים. "זו הזדמנות היסטורית, השארנו את הפיצול מאחורינו", אמר ראש הממשלה ראמי חמאדללה. עד סוף החודש ישולמו משכורות לפקידי חמאס שלא לובשים מדים

יום היסטורי ברצועת עזה. שרי ממשלת האחדות הפלסטינית, ובראשם ראש הממשלה ראמי חמדאללה, הגיעו הבוקר (ה') לרצועת עזה כדי לקיים בה את ישיבתה - למעשה, ישיבת ממשלה פלסטינית מאוחדת אחת, שמתקיימת בעזה לראשונה זה שבע שנים, מאז שחמאס השתלט על הרצועה. בחמאס התכוננו היטב להגעת המשלחת וכוחות מנגנוני הביטחון הפלסטינים התפרסו ממעבר בית חאנון בצפון הרצועה לאורך כל הדרך עד העיר עזה. בסיום הישיבה בשעות אחר הצהריים הודיע חמדאללה כי עד לסוף החודש הנוכחי ישולמו חלק ממשכורות פקידי ממשלת חמאס לשעבר שאינם לובשי מדים. המשכורות ישולמו על ידי קטאר ובאמצעות האו"ם.

 

חמדאללה במעבר ארז (צילום: EPA) (צילום: EPA)
חמדאללה במעבר ארז(צילום: EPA)

השיירה הפלסטינית (צילום: EPA) (צילום: EPA)
השיירה הפלסטינית(צילום: EPA)

 

אחד מכלי הרכב בשיירה שעשה את דרכו מהגדה לרצועה דרך ישראל נאלץ לעצור באמצע הדרך משום שאחד מגלגליו התפוצץ. השיירה של ראש הממשלה הפלסטיני המשיכה בלעדיו לרצועה. חמדאללה התייחס לפני הגעתו לישיבת הממשלה המתכוננת ואמר כי מדובר בהזדמנות היסטורית. "אנחנו נושאים מסר לעמנו ברצועת עזה והוא השבת התקווה לעזה, איחוד המוסדות הממשלתיים ושיקום הרצועה", אמר.

 

לדבריו, הוראותיו של הנשיא הפלסטיני אבו מאזן אמש לחברי הממשלה "היו ברורות ולפיהן עלינו לשקם את רצועת עזה ולהפוך אותה לטובה יותר ממה שהיא הייתה". עם הגעתו לרצועת עזה התקבל חמדאללה על ידי נציגי הפלגים הפלסטיניים השונים ברצועת עזה וקיים מסיבת עיתונאים מאולתרת, שבתחילתה הוא הזכיר את ההרוגים והפצועים ממבצע "צוק איתן".

 

הוא פנה קצרות לעיתונאים במקום ואמר: "השארנו את הפיצול מאחורינו והמטרה שלנו היא להשיב את עזה לחיים נורמליים ולאחדות עם הגדה המערבית.

ההימצאות שלנו כאן נועדה לתמוך בפיוס ולשקם את מה שישראל הרסה". הוא הדגיש כי הוא מגיע לרצועה כנציגו של אבו מאזן כדי להבין באופן ישיר וללא תיווך את צרכיה של רצועת עזה בכל התחומים.

 

ישיבת הממשלה תתקיים בשעות הצהריים המוקדמות בביתו של הנשיא הפלסטיני אבו מאזן בעיר עזה. בסיומה של הישיבה תתקיים ארוחת צהריים של חברי הממשלה הפלסטינית יחד עם בכירי חמאס בעזה ובראשם איסמאעיל הנייה, סגן ראש הלשכה המדינית של חמאס.

 

חברי הממשלה הפלסטינית ישהו ברצועת עזה במשך יממה, ילונו בה במלון מובנפיק המפואר במערב העיר עזה וישובו לגדה המערבית דרך מעבר ארז ביום שישי בבוקר. ראש הממשלה הפלסטיני ימשיך מרצועת עזה ישירות לקהיר - שם תחל ביום ראשון הועידה הבינלאומית לשיקום רצועת עזה. גם אבו מאזן צפוי להגיע לבירה המצרית לפתיחת הועידה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: EPA
חמדאללה (משמאל) במעבר ארז הבוקר
צילום: EPA
מומלצים