שתף קטע נבחר

"העבודה לא תשתמש בדברי אילאיל קומיי בתשדירים"

במטה ברק אומרים כי "דבריה נשמעו כנים, ואם ישודרו במסגרת תשדיר בחירות, כבר לא יישמעו אותנטיים". גורם במטה שרון אומר: "תגובתו של שרון לדברי התלמידה היתה מתחמקת, ואם הדבר היה תלוי ביועציו - הוא לא היה מגיב בצורה כזו". בכיר בליכוד: אירועי יום אתמול היו "הקשים ביותר עד כה לקמפיין הליכוד"

במטה ברק לא ישתמשו ככל הנראה בדבריה של התלמידה אילאיל קומיי, שהאשימה את שרון בגרימת הלם הקרב של אביה, לצורך תעמולת הבחירות. לדברי אנשים במטה, "דבריה היו חזקים מספיק ונשמעו כנים, ואם הם ישודרו במסגרת תשדיר בחירות, הם כבר לא יישמעו אותנטיים".
מקורבי ברק אמרו כי ראש הממשלה אינו מעוניין שקומיי תופיע בתשדירי הבחירות "כדי שלא ייראה כאילו מנצלים את כאבה, וכדי שלא לשחק לידי הליכוד בעקבות הטענה כי היא 'הושתלה' באירוע".
גורם במטה ההסברה של הליכוד מודה כי תגובתו של שרון אתמול (יום ב') לדבריה של קומיי היתה "חסרת רגישות ומתחמקת". לדברי הגורם, אם הדבר היה תלוי ביועציו - שרון לא היה מגיב כפי שהגיב.
הגורם הוסיף כי שרון התחמק בכך שגלגל את האחריות על מנהיגים אחרים שהיו אחראים לפגיעה באביה של אילאיל. לדבריו, על שרון היה לחזור על אמירתו הכוללת, שכמי שמכיר את נוראות המלחמה, הוא מחויב עתה מכל דבר להגיע לשלום.

"היום הקשה ביותר לליכוד"

לדברי בכיר בליכוד, ארועי יום אתמול היו הקשים ביותר עד כה לקמפיין הליכוד. יום אתמול החל בפרסום בעיתון ה"ניורקר" בו שרון תקף את ערפאת וקבע כי אין סיכוי להגיע להסכם שלום עם הפלסטינים, פרסום שעומד בסתירה לתדמית שמנסה המטה ליצור לשרון כאיש המזוהה עם שלום ומתינות. בסופו של היום נרשמה "התקרית", כך הגדירו זאת בליכוד, בהתקפת התלמידה על שרון בתיכון אשל הנשיא.
במטה ההסברה של הליכוד מעריכים שמטה העבודה לא יעשה שימוש בסיפורה של אילאיל קומיי בתשדירי הבחירות "כדי לא לפגוע באותנתיות" של הסיפור וכדי לא להפוך אותו מנושא בעל משמעות רגשית אישית לנושא פוליטי שיוריד מערכו. לדבריהם, לטיפול העיתונאי בסיפור היה אפקט משמעותי מספיק.
במטה הליכוד נמנעים מאז תחילת הקמפיין מלטפל באופן יזום במלחמת לבנון אלא רק מגיבים על התייחסויות או שאלות המופנות לשרון ולאנשי המטה בעניין, כחלק מהכוונה "להימנע מלדרוך על מוקשים".
בעקבות דבריה של קומיי אמר ראש מטה הבחירות של הליכוד סילבן שלום, כי "יש לשים את השכול בצד ולא להשתמש בילדים בקמפיין".
לדברי שלום, "מפלגת העבודה מנסה ללכת בכל מחיר מתחת לחגורה ולהכפיש את שרון בקמפיין. אנו מבקשים לנהל קמפיין נקי וכך אנו עושים. הנסיונות של העבודה להכפיש את שרון לא יצליחו".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום דייגו מיטלברג
אילאיל קומיי. "אני מאשימה"
צילום דייגו מיטלברג
צילום איי אף פי
שרון. "התחמק"
צילום איי אף פי
מומלצים