שתף קטע נבחר

שבוי דאעש: "השותפים שלי לתא הולכים ולא חוזרים. תיכף מגיע תורי"

ג'ון קנטלי מופיע בסרטון תעמולה חדש של דאעש, ובטור תחת שמו בבטאון הארגון נכתב: "נאלצתי לראות את ג'יימס, סטיב, דיוויד ואלן יוצאים דרך דלת התא ולעולם לא חוזרים. אם כלום לא ישתנה בקרוב - אני מחכה לתורי"

ארגון "המדינה האיסלאמית" (דאעש) פרסם אמש (יום א') סרטון תעמולה נוסף, שבו הוא מציג שוב לראווה את צלם העיתונות הבריטי השבוי בידיו ג'ון קנטלי, המדקלם מסרים נגד המערב ומביע חשש מהגורל הצפוי לו. קנטלי כבר הופיע בסרטונים קודמים שפרסם הארגון הרצחני.

 

עוד חדשות בעולם :

 

"לפני חודש לחץ אובמה על כפתור ההפצצות", נשמע קנטלי, הלבוש בבגדים כתומים, אומר בסרטון, "כעת עלינו לתהות כמה זמן נותר למדיניות שלו שבמסגרתה הודיע כי לא ישלח כוחות קרקעיים להילחם בדאעש. מבחינת דאעש - הם מחכים בשקיקה לכוחות הקרקעיים האלה".

 

הסרטון המצמרר מתפרסם במקביל לטור במגזין הרשמי של דאעש, "דאביק", שחתום בשמו של השבוי קנטלי. בטור הוא "כותב" לכאורה: "נאלצתי לצפות בג'יימס (פולי), בסטיבן סוטלוף, בדיוויד היינס ובאלן הנינג יוצאים דרך הדלת, אחד בכל שבועיים מאז 18 באוגוסט, ולעולם לא

חוזרים, מתוך ידיעה שהם הולכים להיהרג ושהם צועדים בדרך אל מותם". ארבעת האנשים שהוא מזכיר הם כולם עיתונאים ועובדי סיוע שראשיהם נערפו לעיני המצלמות בסרטונים של דאעש בשבועות האחרונים.

 

ב"טור" תחת שמו נכתב עוד: "אלא אם כן משהו ישתנה מהר מאוד ובצורה משמעותית מאוד, אני מחכה לתורי". בטור מופיעה קריאה לכאורה של קנטלי למנהיגי ארה"ב ובריטניה לנהל משא ומתן עם דאעש. "דאעש הוא לא איזו חבורה של לוחמי גרילה או גנגסטרים. יש להם 32 אלף לוחמים, טנקים, מערכות טילים, בתי משפט וכוח משטרה, והם שולטים בעיר השנייה בגודלה בעיראק. ברור שכל פוליטיקאי צריך לראות בהם גורם גדול ומשמעותי מספיק כדי לנהל איתו שיחות".

קנטלי בפרקים הקודמים של סרטוני התעמולה מבית דאעש ()
קנטלי בפרקים הקודמים של סרטוני התעמולה מבית דאעש

השבוי הבריטי עם הנסיכים וויליאם והארי ()
השבוי הבריטי עם הנסיכים וויליאם והארי

בכתבה במגזין של דאעש נטען כי קנטלי ישן על מזרן המוטל על רצפה בחדר "נקי ונוח", והוא כותב לכאורה: "עבור אדם במצבי זה מספיק". עוד נכתב: "ארבעה משותפיי לתא כבר הוצאו להורג על-ידי 'המדינה האיסלאמית' אחרי שממשלות בריטניה וארה"ב כנראה קיבלו החלטה משותפת לא לדון בתנאי שחרורנו עם השובים שלנו".

 

בינתיים, הצהרה מפתיעה נשמעת דווקא מפי אביו של ג'יימס פולי, העיתונאי האמריקני שהיה הקורבן הראשון שהוצא להורג בעריפת ראש לעיני המצלמות על ידי דאעש, באוגוסט השנה. אביו של פולי אמר בסוף השבוע כי הוא מאמין שממשלות העולם יצטרכו בסופו של דבר לנהל משא

ומתן עם דאעש.

 

האב, ג'וני פולי, אמר לרדיו הצרפתי: "בסופו של דבר, אני חושב שננהל משא ומתן. המצב לא ייפתר באמצעות פעולה צבאית". הוא אמר כי הסכמה לנהל שיחות עם הג'יהאדיסטים לא תגבה מחיר. אמו של העיתונאי המנוח, דיאן, אמרה: "צריך להבין את האנשים האלה. אני חושבת שאנחנו צריכים לדבר איתם, אנחנו צריכים ללמוד אותם". הוריו של פולי אמרו כי הם מאמינים שהממשל האמריקני "עשה מאמצים כבירים כדי למצוא דרך לשחרר את הבן שלנו".


פורסם לראשונה 12/10/2014 21:05

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השבוי ג'ון קנטלי. "דאעש מחכים בשקיקה לכוחות קרקעיים"
מומלצים