שתף קטע נבחר

בית חולים ברזילי: סטאז'ר שאבדו עקבותיו - הצטרף לדאעש

מהצלת חיים לארגון טרור רצחני. בבית החולים באשקלון מסרו כי נודע להם שעת'מאן עבד אלקיעאן, ישראלי שלמד רפואה בירדן ועבד כמתמחה בבית החולים, הצטרף לדאעש. בני משפחתו אמרו כי נהרג

מבית חולים ברזילי באשקלון נמסר הבוקר (יום א') כי עת'מאן עבד אלקיעאן, סטאז'ר בבית החולים שעקבותיו אבדו, הצטרף לשורות דאעש. בני משפחתו אמרו כי נהרג בקרבות.

 

אבו אלקיעאן. משפחתו ניסתה לחפש אותו בטורקיה (באדיבות בית חולים ברזילי) (באדיבות בית חולים ברזילי)
אבו אלקיעאן. משפחתו ניסתה לחפש אותו בטורקיה(באדיבות בית חולים ברזילי)

מבית החולים נמסר כי "עת'מאן עבד אלקיעאן סיים את לימודי הרפואה בירדן ולאחר שעבר את בחינות ההסמכה לקבלת רישיון זמני במדינת ישראל, התחיל בפברואר לבצע סטאז' במרכז הרפואי ברזילי. הוא בחר לבצע חודש בחירה בבית חולים סורוקה שאותו היה אמור להתחיל במאי 2014. בחודש זה אבדו עקבותיו והוא לא התייצב בבית החולים. גורמי ביטחון פנו אלינו וחקרו לגביו ואז נודע לנו שהוא בחר להצטרף לשורות דאעש".

 

"הוא למד הרבה שנים בירדן וחזר", סיפר אחיו הבכור של עת'מאן. "בוקר אחד השכנים סיפרו שעת'מאן ועוד אחד נסעו לטורקיה. בהתחלה חשבנו שהם סתם נוסעים, הרבה נוסעים לטורקיה לטייל. נסענו אני ודוד שלי ועוד שניים מהאחים של הצעיר הנוסף וחיפשנו אותם בטורקיה. איתרנו את המלון שבו הם שהו ומצאנו שם את החפצים שלהם. במלון סיפרו לנו שהם שכרו רכב ופשוט נסעו. חיכינו להם אבל אחרי יומיים הם לא חזרו ואנחנו חזרנו ארצה. דרך המשטרה התברר לנו שהם כנראה יצאו מגבולות טורקיה לסוריה.

 

חבשי. בשבוע שעבר קיבלה משפחתו הודעה שנהרג בסוריה ()
חבשי. בשבוע שעבר קיבלה משפחתו הודעה שנהרג בסוריה
 

"אני מאוד מצטער על מה שקרה. כולם מצטערים. כל המשפחה. אבא ואימא שלי באבל מאז שנסע, ועוד לפני ששמענו שהוא נהרג. התקשרו אלינו ממספר חסום וסיפרו לנו על מה שקרה. התקשרו לאבא שלי אבל לא סיפרו לו אפילו מה קרה ואיך הוא נהרג", אומר האח בן ה-34. הם עשרה אחים ושלוש אחיות ובמשפחה אומרים שאחד מהם נעצר בחשד שסייע לעת'מאן.

 

דודו של עת'מאן אמר ל-ynet: "הוא היה צעיר אינטליגנטי.

הוא הלך ללמוד בירדן. אולי שם הוא קיבל את זה. אף אחד לא ידע לאן הוא הולך. עת'מאן אמר שהוא הולך לטייל. אם היינו יודעים היינו שוברים לו את הידיים והרגליים, העיקר לא לתת לו ללכת. אנחנו לא יודעים מה עבר עליו שם. אולי הוא עבר שטיפת מוח".

 

קרוב משפחה אחר אמר על משפחת אבו אלקיעאן כי מדובר באנשים נורמטיביים: "כולם למדו ועובדים בעבודה מסודרת. אנחנו לא יודעים איך זה קרה". במערכת הביטחון מכירים את המקרה ועוקבים אחר ההתפתחויות.

 

עת'מאן אינו הערבי-ישראלי הראשון שיש לגביו חשש שהצטרף לשורות דאעש. בשבוע שעבר קיבלה משפחת כילאני מיפיע טלפון מבנם מוחמד בן ה-21, שנסע לחופשה בטורקיה עם שניים מחבריו והיה אמור לשוב לארץ ביום חמישי לפני כשבוע וחצי. מוחמד לא חזר כמתוכנן ורק התקשר לבני משפחתו ואמר להם שהוא בסדר והוא רוצה לחזור בקרוב לישראל. במשפחה לא סיפרו היכן נמצא כעת מוחמד, אך אביו מרוואן, שמתנדב במשטרת ישראל, משוכנע כי בנו לא הצטרף לדאעש, וקרא לו לחזור לחיק משפחתו.

 

כ-30 ערבים-ישראלים יצאו בשנתיים האחרונות לסוריה דרך טורקיה כדי להתגייס לארגונים שונים המזוהים עם אל-קאעידה ולהילחם נגד משטרו של בשאר אסד. לפי הערכות במערכת הביטחון, כמחצית מאותם 30 ערבים-ישראלים הצטרפו לדאעש. 18 מהם נעצרו ונחקרו ונפתחו נגדם הליכים. במגזר הערבי הזהירו כי העונשים שנגזרו על אלה שהורשעו היו קלים מדי, וזה עלול לעודד צעירים נוספים לנסוע לסוריה. בין הצעירים שהצטרפו לאחרונה לשורות דאעש היה גם אחמד חבשי מאיכסאל, שבני משפחתו התבשרו על מותו לפני כעשרה ימים.

 

בהכנת הידיעה השתתף יואב זיתון
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
באדיבות בית חולים ברזילי
עת'מאן אלקיעאן
באדיבות בית חולים ברזילי
מומלצים