שתף קטע נבחר

תוך 3 שעות: שתלים קבועים במקום תותבות

כל מי שהיה זקוק אי פעם לשתלים במקום השיניים הטבעיות, יודע כמה זמן זה לוקח. עכשיו שיטה חדשה מציעה לחסוך את כל ההמתנה והכאבים ולקבל שיניים חדשות ב-3 שעות בלבד. איך זה נעשה?

כל מי שיש לו תותבות יודע כמה קשה לתפקד. כל נגיסה במזון קשה גורם לתותבת להשתחרר, החיך מכוסה בפלסטיק כך שההנאה שלך מהאוכל נפגמת, ובחלק מהמקרים אתה מפחד אפילו לדבר באירועים חברתיים מחשש שהתותבת לא תשתחרר לך בפה תוך כדי שיחה.

 

 עוד סיפורים חמים - בפייסבוק שלנו

 

ייתכן אפילו וכבר פנית לרופאי שיניים שאמרו לך שאין לך מספיק נפח עצם בלסת העליונה ושסביר שתאלץ לעבור ניתוחים כמו הרמת סינוס או בניות עצם לפני שתוכל לבצע השתלות.

 

עוד כתבות על בריאות השינים

אחרי החופש: לשקם את נזקי הקיץ לשיניים

אלוורה וציפורן: הדרך הטבעית לטפל בדלקת חניכיים

עקירת שיניים: הטיפול, הסיכונים וההחלמה

 

שתלים בלי ניתוחי סינוס לפני

חשוב לדעת כי בניתוחים של הרמת סינוס, מלבד החשש לסיבוכים והעלות הלא מבוטלת, יש צורך להמתין עד שנה וחצי לפני שתוכל לקבל שיניים קבועות. אנשים רבים אינם מעוניינים להמתין עד לקבלת השיניים הקבועות, ומחפשים דרכים חלופיות כדי לעקוף את רוע הגזירה.

 

כעת יש בישראל בשורה חדשה. שתלים בהם אין צורך להיעזר בעצם הלסת שלך. שתלים אלו נאחזים בעצם אחרת: עצם הלחיים שלך הנקראת בלועזית ׳זיגומה׳.

על מנת שיוכלו להגיע כל הדרך מאזור בו צריכות להיות השיניים אל אזור עצם הלחי. שתלים אלו ארוכים משמעותית משתלים רגילים ואורכם נע בין 4 ל-6 סנטימטר.

  

 ( ) ( )

 

התהליך מתחיל בהרדמה מקומית של האזור, ואז ביצוע תעלה בעצם בה יעבור שתל הזיגומה החדש בדרכו אל עצם הלחי. לאחר שהותקן השתל בעצם, ניתן להעמיס עליו גשר זמני קבוע באופן מיידי, שכן עצם הלחי חזקה מאד.

 

מכיוון שהשתל מותקן בזווית, יש לחבר אליו מתאם זווית מיוחד של 45 מעלות, שמקשר בין השתל לבין הגשר העתידי. לאחר מספר חודשי המתנה, ניתן להחליף את הגשר הקבוע הראשוני בגשר קבוע מחרסינה. גשר החרסינה הוא חזק ואסתטי אפילו יותר. משך הזמן בין ההשתלה לסיום כלל התהליך משתנה בהתאם לדחיסות עצם הלסת הנותרת.

 

הבדל עצום במחיר ובזמן

שתלי הזיגומה יקרים משמעותית משתלים רגילים. זמן הביצוע של כל שתל כזה אורך כשעה בידיים מיומנות.

 

בהשוואה לשיטות הקיימות כדוגמת הרמת סינוס ובניות עצם אחרות, העלות די דומה, אולם קיים פה חיסכון ניכר בזמן, ויש פה חיסכון ניכר במניין התהליכים הכירורגיים שתאלץ לעבור בדרך אל השיניים המיוחלות.

 

לשם השוואה: לאחר ניתוח של הרמת סינוס יש להמתין שישה עד שמונה חודשים לקליטת העצם החדשה, ואז מבצעים ניתוח נוסף ומתקינים שתלים, ממתינים שישה חודשים לקליטת השתלים ואז פותחים את החניכיים שוב על מנת לחשוף אותם.

 

בשלב זה ולאחר שעברנו למעלה של שנה בהמתנה, רק אז ניתן לבנות לכם שיניים קבועות. ומה בינתיים? בינתיים אתם נאלצים ללכת עם תותבת נשלפת. לעומת זאת, באמצעות שתלים זיגומטיים תוכלו לקבל לסת עליונה מליאה שיניים קבועות כבר ביום הראשון, ובניתוח אחד בלבד.

 

חשוב לדעת כי אנשים מאבדים שיניים כתוצאה ממחלות חניכיים, ואחרים נמנעים מלהגיע לטיפולי שיניים מבעוד מועד פשוט בגלל חרדה מהטיפול.

 

ההחלטה על הדרך האידיאלית לטיפול צריכה להינתן רק לאחר בדיקה קפדנית של המטופל, תוך בחינה של צילומי CT של הפה ותוך בחינה של מגוון השיטות העומדות לרשותנו. ככל שהידע יהיה רחב יותר כך ניתן להציע למטופלינו טיפולים ההולמים יותר את צרכיהם.

 

הכותב הוא רופא שיניים
 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
שיניים חדשות בשלוש שעות בלבד
צילום: shutterstock
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים