שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  לפיד על דו"ח ששינסקי: האיומים לא יצליחו

  שר האוצר אמר בעת הגשת מסקנות ועדת ששינסקי, לבחינת חלקה של המדינה ברווחים מאוצרות טבע: "מודע היטב לנסיונות להלך אימים עלינו ועל הציבור, ולאיים בסגירת המפעלים או פיטורי עובדים. נסיונות אלו לא יצליחו"

  הוועדה לבחינת חלקה של המדינה ברווחים מאוצרות טבע, בראשות הפרופ' איתן ששינסקי, מגישה בצהריים (ב') את מסקנותיה הסופיות. אמש התברר, כי הלחץ של חברת כימיקלים לישראל ריכך את המלצות הוועדה, וחלקה של המדינה ברווחים יהיה כ-48% בלבד, לעומת 46%-57% בהמלצות הביניים.

   

  לכתבות נוספות בנושא ועדת ששינסקי

    

   

  במסיבת העיתונאים שכונסה במשרד האוצר אמר שר האוצר, יאיר לפיד: "אני מודע היטב לנסיונות להלך אימים עלינו ועל הציבור, ולאיים בסגירת המפעלים או פיטורי עובדים. אין שום סיבה לפטר אפילו עובד אחד ואני מציע לכולנו לרדת מהטון הזה. הנסיונות אלו לא יצליחו".

   

  "לאזרחי ישראל, לציבור הרחב, לאנשים שחיים כאן, יש זכות להנות ממשאבי הטבע, ולא רק לבעלי המניות ולמנהלים בכירים... אנחנו נמשיך לעודד תעשיה ולתמוך בחברות שיבחרו להשקיע בישראל. כל איש עסקים שרוצה לבנות פה מפעל, צריך לדעת שאנחנו נעשה הכל כדי לעזור לו. אך לא ניתן לאף חברה לאיים עלינו ולגזול מעם ישראל את מה שמגיע לו באופן טבעי".

   

  באשר לדו"ח עצמו אמר לפיד: "ההמלצות של ועדת ששינסקי מתייחסות לרווחי יתר - אלה הם הרווחים העודפים, מעבר לרווחים שלדעת הוועדה נמצאו כראויים והוגנים. עוד לא נולד איש העסקים שיסגור מפעל ריווחי. המיסוי של רווחי יתר אלה לא אמור להשפיע על יכולתם של המפעלים להרוויח ואפילו להרוויח יפה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אלי מנדלבאום
  יאיר לפיד ואיתן ששינסקי, בהגשת המסקנות
  צילום: אלי מנדלבאום
  מומלצים