שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  האם "הישרדות" תשוב למסך בקרוב?

  הקרב על "הישרדות" עדיין מתנהל בין רשת לערוץ 10, ובקרוב השופט צפוי להכריע. בינתיים הצדדים, הטוענים כל אחד שהתוכנית שייכת לו, מנסים להגיע לפשרה שתחזיר את תושבי האי למסך. תמונת מצב

  כבר יותר משנתיים שפורמט הריאליטי "הישרדות" נמצא באי המתים - אי שם בין כותלי בית המשפט והרחק ממסך הטלוויזיה. אלא שכעת, אחרי אינספור דיונים, עדויות וניסיונות פשרה, נראה כי הסוף לאחת הסאגות הגדולות בעולם הטלוויזיה הישראלית נמצא מעבר לפינה, וייתכן ששוב נראה את תוכנית הריאליטי על המרקע - כבר ב-2015.

   

  קצת יותר משבועיים לפני הגמר של עונת ה-VIP של התוכנית, אי שם באוגוסט 2012, זכיינית ערוץ 2 רשת היכתה בתדהמה את תעשיית הטלוויזיה בישראל והודיעה כי רכשה את פורמט הדגל של ערוץ 10. אולם ראשי ערוץ 10 לא הרימו ידיים והגישו תביעה לבית המשפט המחוזי בתל אביב, בניסיון להשאיר את הפורמט בידיהם.

   

  גיא זוארץ בשירות ערוץ 10. "הישרדות" תעבור בית? (צילום: ורד אדיר) (צילום: ורד אדיר)
  גיא זוארץ בשירות ערוץ 10. "הישרדות" תעבור בית?(צילום: ורד אדיר)
   

  מכאן נגררו הצדדים לדיונים ארוכים בבית המשפט, וטענת ערוץ 10 נשענה בין היתר על כך שהאופציה שלהם לניהול משא ומתן - שלושה חודשים מתום העונה האחרונה (השישית במספר), לא מומשה. ברשת לעומת זאת התעקשו שהזכויות שלהם. ראשי החברה הבריטית Castaway, בעלת הפורמט, התייצבו לצדם והכריזו שערוץ 10 לא עמד בחובותיו, ואף ויתר על כל הזכויות שלו לעונות עתידיות.

   

  מאז החלו הצדדים בנסיונות להגיע לפשרה, אולם אלה לא צלחו - בעיקר בגלל ההתעקשות של החברה הבריטית. באחד הדיונים אף הציע השופט גדעול גינת שהעונה השביעית של תוכנית הטלוויזיה תשודר בערוץ 10, ובתמורה לכך הערוץ לא יטען שיש לו זכויות על שידורה, ולאחר מכן יעבור הפורמט לרשת. צ'ארלי פרסונס, הבעלים של Castaway הצהיר כי הוא אינו מוכן לעבוד עם ערוץ 10 יותר, מה שסתם כמעט כל דרך אפשרית לפשרה.

   

  השופט גינת צפוי למסור את החלטתו בקרוב, זאת בזמן שהצדדים מנסים להגיע לפשרה ברגע האחרון. אחת ההצעות שעלו היא שהתוכנית תשודר ברשת,

  בתמורה לכך שהחברה הבריטית תוותר על התביעה שהגישה נגד ערוץ 10 על סך 4.5 מיליון שקלים. אם אכן פרסונס ייקבל את ההצעה, זכויות השידור יועברו לרשת באופן מיידי, והזכיינית תחל בהכנות בזק לשידור התוכנית.

   

  גורם המעורה בפרטים אומר כי גם אם הפשרה לא תצא לפועל, בדיוק כמו בפעמים שעברו, התוכנית לא תשודר בערוץ 10. אלא ששם, למרות לוח השידורים הרזה, ועם הצל שמוטל על המשך קיומו, לא ששים לוותר. בשיחות סגורות אמרו גורמים בערוץ כי בניגוד לתוכניות הריאליטי שעליהן נאלצו לוותר בגלל אילוצי תקציב, "'הישרדות' זה משהו אחר". ההתרחשויות הללו קורות בזמן שבערוץ 10 מנסים למצוא פיתרון שיוכל להשאיר את המסך שלהם דולק גם אחרי תאריך היעד לסגירתו - סוף חודש דצמבר.

   

  מערוץ 10 לא נמסרה עד כה תגובה, בעוד שברשת סירבו להתייחס לדברים. עורך הדין אופיר וויסבן, נציגה של חברת Castaway, הכחיש את קיום המשא ומתן לפשרה וסירב להגיב לפרטים.

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ורד אדיר
  "הישרדות VIP". סימני חיים
  צילום: ורד אדיר
  לאתר ההטבות
  מומלצים