שתף קטע נבחר

צילום: shutterstock

אופנוענים נגד דאעש: "אנו כמו חיילי צה"ל"

גרמנים והולנדים, מקועקעים ובבגדי עור, הצטרפו לכורדים ולאמריקנים והגיעו למוקד הלחימה בקובאני. בראיון בלעדי לאולפן ynet אמר נשיא המועדון: "אדם שמאמין בחופש לא יכול לשבת ולצפות בטלוויזיה"

הם הגיעו מגרמניה ומהולנד כדי לסייע בלחימה בדאעש - ועכשיו הם מדברים. בראיון בלעדי באולפן ynet, אחרי שהצטרף לכורדים והחל בלחימה בקובאני שבגבול סוריה-טורקיה, סיפר אחד האופנוענים הגרמנים כי "אדם שמאמין בחופש לא יכול לשבת ולצפות בטלוויזיה". צפו בראיון.

  

אזראד, תושב קלן, השווה את הצטרפותו לשורות המאבק בג'יהאדיסטים ל"חיילי צה"ל שמתגייסים כדי להילחם נגד אויבי ישראל. ראיתם את ההיסטוריה שלכם, ואותו הדבר נכון לגבי הכורדים". נשיא מועדון האופנוענים, שהתראיין לאחר חזרתו להולנד מסוריה, סיפר כי החליט להילחם ביחד עם חבריו לכנופיות האופנוענים לאחר שראו את האלימות המזעזעת של דאעש נגד אזרחים, ילדים ונשים.

 

"ראינו הרבה אלימות. ראינו ילדים שאיבדו את ההורים והורים שאיבדו את הילדים", סיפר אזראד. "ראינו מצב הומניטרי קטסטרופלי, הרבה פליטים שאיבדו הכול ואין להם כלום". הוא חשש לתאר את מעורבותו הישירה בלחימה: "יש הרבה דברים שאי-אפשר לדבר עליהם. אם אגיד שכן, נלחמתי, אולי יקראו לי מחר טרוריסט. לכן צריך להיות זהירים. יש מקרים שאתה יודע שהאויב עומד מולך והוא קרוב. אנחנו יודעים איזה סוג של בני אדם האויב הזה. אי-אפשר לקרוא להם בני אדם".

 

לדבריו, החשש שלו הוא גם ממה שמתרחש אצלו בבית, ביבשת הישנה: "זה קורה לאט-לאט גם באירופה. אנחנו בטוחים שזו תהיה בעיה עולמית". הוא הבהיר כי לא הוא וחבריו הם שצריכים לבצע את המלאכה: "זה לא תפקידנו להילחם. זה תפקיד נאט"ו והמדינות השונות. אם הממשלות לא עושות משהו, לא יקרה כלום".

 

אזראד שייך לחבורת Median Empire Motorcycle Club מקלן, שפרסמה תמונות של מסעותיהם בעיר הכורדית, בבגדי עור, זרועות מקועקעות ורובים. בדף הרשמי של הקבוצה נכתב כי האופנוענים נסעו למזרח התיכון כדי לעזור ללוחמים. בחלק מהתמונות נראים הגרמנים מגישים אוכל ליזידים, במה שנראה כמו מחנה פליטים. בניגוד לאירופאים שמצטרפים לדאעש, ולרוב לא נמצאים "בקו האש" אלא בתפקידים עורפיים יותר, החבורה הגרמנית נחושה. "בזמן שאחרים מברברים ומברברים, הבחורים שלנו נלחמים בחזית", נכתב בעמוד.

 

האופנוענים הגרמנים חברו בקובאני לכנופיית אופנוענים אחרת, No Surrender מהולנד. מנהיג החבורה ההולנדית, קלאוס אוטו, מספר ששלושה מחבריה נסעו לקובאני. אחרים נשלחו לקו האש בצפון עיראק. חברים בכנופיה ההולנדית הצטרפו לכוחות הפשמרגה הכורדיים בחזית בזומר, סמוך לגבול הסורי.

 

שלשום המשיכו האמריקנים לתקוף בקובאני, אבל מה שייזכר זה בעיקר המבוכה שנגרמה להם. סרטון שפרסמו הג'יהאדיסטים בעיירה בגבול סוריה-טורקיה מראה כי חלק מהסיוע האמריקני שהוצנח לכורדים, ובכלל זה הסיוע הצבאי, הגיע דווקא לידי אנשי דאעש.

 

המתקפה האמריקנית זכתה לביקורת על הרכות שלה גם מגורם מפתיע - מזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה. בראיון לעיתון "אל-אחבאר", המזוהה עם ארגון הטרור הלבנוני, אמר כי כל התקיפות שביצעה עד כה ארצות הברית לא משתוות לתקיפות שישראל ביצעה ביום אחד במלחמת לבנון השנייה.

 

דובר הפנטגון, האדמירל ג'ון קירבי, טען מנגד כי המצב בקובאני "עדיין נזיל". עם זאת הוסיף: "אנחנו מעריכים שהכוחות הכורדיים שולטים ברוב העיר". לפי קירבי, התקיפות האוויריות של ארה"ב, יחד עם הלחימה הקרקעית של הכורדים, סייעו לעצור את ההתקדמות של דאעש.


פורסם לראשונה 22/10/2014 00:02

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
האופנוענים בקובאני
צילום: gettyimages
אש בגבול סוריה-טורקיה
צילום: gettyimages
מומלצים